Wojciech Zalewski ekspertem od bezpieczeństwa

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Wojciech Zalewski ekspertem od bezpieczeństwa

Post autor: Raleen »

Bormac pisze:
Raleen pisze:W osobnej części tekstu pan Zalewski w mało wyszukany sposób wyśmiewa projekt wysłania wojsk polskich do Iraku. Jest m.in. o "brygadzie kajaków rakietowych", "Podkarpackiej Orkiestrze Przeciwpancernej", "1 Pułku Kawalerii Bezprzewodowej" itp. Kto ciekawy i ma możliwość, polecam zajrzeć.
Nie trzeba zaglądać do starego TiSa, żeby przeczytać ten tekst. To był, o ile pamiętam, humorystyczny tekst krążący w tym czasie po necie. WZ raczej jego autorem nie jest. ;)

http://joemonster.org/art/1948
Czyli skopiował do swojego czasopisma tekst z internetu i przedstawił jako swój. Dzięki, tego faktycznie nie wiedziałem.

Przyznam, że jak pierwszy raz go czytałem, w tamtych czasach gdy się ukazał, nawet mnie bawił, ale jak ktoś się zabiera do współpracy z MON, nie wiem, najdelikatniej mówiąc, czy jest to właściwe. A WZ wysokie ambicje, łącznie z planem robienia doktoratu z historii czy z zakresu nauk o bezpieczeństwie, miał już dawno.

Natomiast obok tego tekstu jest jeszcze artykuł - i to już są jego przemyślenia.

Jak pisałem, też nie chcę już ciągnąć tematu, bo wiem, że wydawnictwo ma oddanych fanów, którzy reagują emocjonalnie i często nie bardzo da się dyskutować.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Wojciech Zalewski ekspertem od bezpieczeństwa

Post autor: BEF Hero »

Panowie, ciszej nad tą trumną. Dajcie juz spokój Panu Zalewskiemu. Po co gadać z jego akolitami? Ryszard słusznie zauważył, że poziom dyskusji jest niski, żaden. Niech im ziemia lekką będzie.
Takie teksty i wypowiedzi irytują. Uważa się za eksperta? Tym gorzej dla niego i dla ludzi którzy myślą podobnie. Zapewne cieszy się, że na forum Ryszarda tak się zagotowało.
Kiedyś podobną aferę w innym nieco kontekście wywołał Ignacy Trzewiczek stwierdzając na swoim vlogu, że gry planszowe w Polsce zaczęły się od niego... Wcześniej był tylko hiatus... :lol:
Oglądaliście Amadeusza? WZ to taki Salieri gier wojennych w Polsce a ma się za Mozarta. Polecam ostatnią scenę tego filmu.
Ponieważ Ryszard wywołał mnie do odpowiedzi podpisuję się imieniem i nazwiskiem.

Norbert Haładaj
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”