Nowe gry oraz w co grywamy?

Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Nowe gry oraz w co grywamy?

Post autor: wujaw »

Jako nowy chciałbym dowiedzieć sie czy jest planowane wydanie jakiejś gry.Chciałbym się dowiedzieć w co grywają forumowicze?Chodzi o ulubione tytuły i gdzie je kupujecie?

Temat przeniesiony z forum Ścieżek chwały.
Raleen
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Raubritter »

Co jest, koledzy, nowy forumowicz grzecznie pyta, a nikt nie odpowiada? To ja zacznę. Otóż niemała część forumowiczów to juz gracze po przejściach, którzy za sobą mają epokę gier dragonowskich i ich wspólczesnych klonów wydawanych przez Wojtka Zalewskiego. Zrobilismy się zbyt leniwi i preferujemy gry dobrze pomyślane, świetnie wykonane, łatwe do rozstawienia i ewentualnego spisania. Tak się składa, że te warunki znakomicie spełniają gry prosto od Wujka Sama, z firmy GMT Games ( www.gmtagames.com ). Właściwie zaczeło się od wydanych po polsku "Ścieżek Chwały", potem, również po polsku, ukazali się "Sukcesorzy" i dalej już poszło, z tym, że pozostałe gry mamy już w oryginalnej wersji językowej (np. "Empire of the Sun", "Thirty Years War", "Grand Illusion", "Sword of Rome"). Gry mozna sobie zamówić bezpośrednio u producenta, bądź też trzeba mieć kolegę (Nico, ukłoń się), który wymarzoną grę sprowadzi i nawet, mam nadzieję, nie zedrze za bardzo. Właściwie każda gra, w którą gyrwamy ma swój temat na forum. Nowe gry, w które gramy są często opisywane pokrótce forum Klubu przy Smolnej bądź Klubu Manhattan z Łodzi. Właśnie w Łodzi Strategos, łódzka odnoga naszej ośmiornicy, ma masę fajnych amerykańskich gier i nie chce ich, paskudnik jeden, przysłać do Warszawy, żeby i inni sobie pograli. Jeżeli chodzi o preferencje, to wbrew herezjom jednego z forumowiczów (Nico, ukłoń się) największym powodzeniem i sympatią cieszą się "Ścieżki Chwały", a ja osobiście np. również bardzo sobie chwalę "Thirty Years War" i "Wilderness War".

Tyle ode mnie. Czekamy teraz na wypowiedzi innych forumowiczów, ponieważ to ciągle jest rozmowa niedokończona...
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Wydawanie żadnych dalszych gier nie jest planowane, ale patronujące nam 'Ścieżki Chwały' i 'Sukcesorzy' są do nabycia w polskiej wersji.

Co do grywania, to sporym zainteresowaniem cieszą się różne rozgrywki sieciowe, które znajdziesz na tym forum. Poza tym grywamy w takie rzeczy, jak 'Assyrian Wars' firmy UGD czy 'Brittanię'. Różne rózności, ale zdecydowanie bez fantasy ani figurek.
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Grywałem dotąd w gry "dragonowskie" i "postdragonowskie TIS-a".O Waszych grach nie miałem pojęcia.Na dobry początek zamówiłem "Ścieżki Chwały".Zmartwiła mnie wiadomość o braku planów wydawniczych.Chyba każdy potwierdzi,że lepiej gra się w grę wydaną po polsku.Widziałem na forum,że były przymiarki.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Kłaniam się ;).

Prostuje, nie jestem heretykiem. To oni sa heretykami ;). Poza Card Driven Grami GMT, ja, grywam jeszcze w 'hardcorowe' heksowki z tematyki Wojny Secesyjnej i Napoleonskiej.

Nie sluchaj sie ich - For the People, Wilderness War (o dziwo kolega Raubritter tutaj nie zbladzil :P) i Empire of the Sun sa the best :P.
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Poza postami żartobliwymi, nie do końca na temat, były ze trzy konkretne, które odpowiadały na Twoje pytania. Co jeszcze chcesz wiedzieć?

Styl pisania nie na temat to moda panująca na tym forum. Próby korygowania tej przypadłości nazywane są tutaj cenzurą.
Czyli: trzeba to polubić.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Mala poprawka po dzisiejszej grze. Do trojki najlepszych gier CDG awansowala Hannibal: Rome vs. Carthage - super gierka:) , wypychajac Wilderness War na zaszczytne 4-e miejsce.

1. For the People
2. Hannibal: Rome vs. Carthage
3. Empire of the Sun
4. Wilderness War

:P

Oczywiscie Hannibal posiada jeden deck tzw. 'shit deck' ;).
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

Dla miłośników "klasycznych" heksówek polecam trzy systemy:
Great Battles of History (potężna seria, kilkanaście tytułów od starożytności począwszy - Aleksander Wielki i dodatki z wojen diadochów, seria wojen rzymskich i mnóstwo innych), Musket & Pike (wojny XVII wieku) => to skala taktyczna; jedna gra to kilka map i bitew w jednym pudle. Za to nowa zeria "Ancient World" to szczebel operacyjno-strategiczny, z rozbudowaną polityką, rekrutacją nowych wojsk etc. Wyszły dwie części - Rise of the Roman Republic (wojny Samnickie plus kampania z Pyrrusem) - jako wprowadzenie do systemu - i świeżutka Carthage: the First Punic War => czyli wszystko wiadomo (obejmuje oprócz I wojny puinickiej takze wojnę z Agatoklesem oraz tzw. "wojnę z najemnikami" jaka rozegrała się w Kartaginie po zakończeniu wojny z Rzymem). Kapitalny system, bardzo szczegółowy a jednocześnie prosty w obsłudze. Do tego system aktywacji, dzięki losowanym LAM-om (żetonom aktywacji wodzów) zapewniający niepowtatrzalność rozgrywki; ponadto wybory rzymskich konsulów i całej palety innych urzędników kurulnych etc. etc.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Dodam system Muszkiet i Pika z taktycznych ( jak dotąd bitwy wojny 30 letniej i wojny domowej w Anglii)
Reds - wojna domowa w Rosji 1918-1920 .
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

The Eagles Turn East 1807 - Kampania napoleonska w Polsce i Great Campaign of American Civil War - kampanie Wojny Secesyjnej :).
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Mam na stanie kilogramy gier dragonopodobnych i mniej więcej zorientowałem się czytając posty czym różnią się od nich Wasze ulubione.Rzućcie dwa słowa w czym są lepsze.Znam wady dragonopodobnych(nie masz 3 dni urlopu-daj sobie spokój).A przy okazji czy można ufać ofercie firmy gdzie zamówiłem Ścieżki -www.departament_gier.com.
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

Poza czasem potrzebnym do gry to jest miedzy nimi zasadnicza a mianowicie nie trzeba ciskac tonami kostek patrzec w stosy smiesznych tabelek... sa duzo lepsze systemowo... jedyna gra dragonowa jaka trawie to Tannenberg z fajnie rozwiazanym systemem walk bo w grach typu B-35 bodajrze to jest masa jakis smiesznych tabelek i totalnie kretynskie zasady... a w grach typu Ardeny system walk jest wogole absurdalny bo straty obroncy mozna zadac jedynie przez okrazenie... kompletna paranoja :D
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

B-35 uczy, ze saperzy i taczanki z karabinami ida zawsze na czele ataku. Poza tym co to za przyjemnosc sprawdzic, czy pod Falaise wygraja mniej lub bardziej Niemcy/Alianci. Lepiej chyba sprawdzic kto wygra wojne?

Pomijam fakt niegrywalnosci tego systemu...
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

Co racja to racja... setki zetonow...
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Czy dobrze zrozumiałem,że nie jest planowane wydawanie kolejnych gier po polsku?Ledwie odkryłem to forum(nie mogę się doczekać kiedy nadejdą Scieżki),a tu taka wiadomość.Mój angielski pewnie pozwoliłby mi pograć,w wersję amerykańską,ale czy ja wiem czy z zawiłymi przepisami to tak łatwo sobie poradzę.No i przeciwnik musi znać język.
Zablokowany

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”