Star Wars Rebellion (FFG)

Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Magnum-KR »

Dzięki za odpowiedzi. Tak właśnie myślałem, że te rebelianckie szumowiny mi numer wykręcają z tą uwalnianą Leą.

Namku, posiadasz swoją grę? Może przy okazji jakiejś Twojej kolejnej wizyty w Krk ciupniemy? A może ja kupię...
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Namek »

Tak Rebelliona posiadam :). Pewnie w Krakowie też chętnie zagram, swoją drogą świetna gra :).
seba90
Carabinier
Posty: 23
Rejestracja: sobota, 6 stycznia 2007, 19:24

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: seba90 »

To ja też się podzielę swoją recenzją.
Normalnie Wam tutaj nie spamuję, ale jako nieformalny członek kantyny łódzkich strategów chyba mogę zrobić wyjątek dla Rebelliona. 8-)

Tutaj macie moją recenzję.

Czy istnieje strategia wygrywająca Imperium? Nie do końca, ale niestety gra mocno zachęca do jej stosowania i olania teoretycznie naturalnej metody grania w Rebelliona. To jest dla mnie spora wada. Za to ten klimat jest niesamowity...
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Magnum-KR »

Jestem zadowolony z ostatniej rozgrywki z Arshenikiem. Arshenik twierdził, ze Rebelia musi tworzyć w jednym miejscu superflotę by pokonać rozproszone siły Imperium. A mnie się udało działać jak na partyzantów przystało... ;-) Ukryłem bazę Rebeliantów tuż przy stolicy Imperium - w układzie Alderaan. Flotę rebeliancka zgromadziłem w Mandalora i zaatakowałem Mygeeto -w kolejnych ruchach Imperium zniszczyło doszczętnie flotę Rebelii, a ja cieszyłem się jak głupi, że stracił tyle ruchów i flotę imperialna ściągnąłem do narożnika. Od tego momentu budowałem już tylko w przeciwległym rogu mapy. Blef podziałał - Imperium utworzyło 2 potężne floty z 2 Gwiazdami Śmierci i zmierzało z 2 stron by wziąć w kleszcze Geonosis/Ryloth. A ja się nagle ujawniłem, zająłem Corusant i przez 3 kolejki zagrywałem kartę misji za 2 pkt. :-)

Panowie, przy okazji pytanie: czy gdzieś w instrukcji to jest "złapane" czy działo jonowe ogranicza o 2 czerwone kości początkowe naliczenie ilości sił "czerwonych" czy ostateczne. Ilustracja - wychodzi mi sił na 6 kości czerwonych ale jest ogólne ograniczenie w grze do 5 kości czerwonych. Jeśli przeciwnik ma działo jonowe to rzucam 3 czy 4 kostkami?
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: RAJ »

Zasady szczegółowe, strona 12, Rozpatrywanie ataku, punkt 1 kropka 2. Banalne do znalezienia.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Kserkses
Lieutenant
Posty: 92
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2006, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Kserkses »

A jak wrzucę hipotezę, że Rebelia przy umiejętnej grze ma strategię wygrywającą?
hea
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: RAJ »

To wrzucisz :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Kserkses
Lieutenant
Posty: 92
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2006, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Kserkses »

To było by zbyt proste...
Jeszcze kilka testów ;) Co ty na to Raj`u?
hea
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: RAJ »

Znaczy chcesz ze mną protestować? W sumie można :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Magnum-KR »

RAJ pisze:Zasady szczegółowe, strona 12, Rozpatrywanie ataku, punkt 1 kropka 2. Banalne do znalezienia.
Sorry, przeoczyłem. Dzięki.
Królik
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 20 października 2009, 12:55
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Królik »

W piątek w moim ulubionym sklepie widziałem że ludzie odbierali dodatek.
Zapowiedzi były zachęcające ale jak że teoria i praktyka to nie to samo zapytuję czy ktoś już grał? Warto doinwestowywać tę niemałą i nietanią grę?
Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: ghostdog »

Mam pytanie odnośnie walki. Stawiam lidera i czy tylko z jednego układu przesuwam jednostki czy rownież z przyległych?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Silver »

Można ze wszystkich przyległych.
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: ghostdog »

Dziękuje. To spowodowało niestety porażkę Rebelii.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: RAJ »

Ale pamiętaj, że okręty z pól na których jest już twój dowódca floty nie mogą się ruszyć.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”