Sklepy, zniżki, ceny gier

Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Sklepy, zniżki, ceny gier

Post autor: Neoberger »

Intryguje mnie jako gracza kwestia dziwnych cen gier podawanych na różnych forach o grach.
Czytałem na grach planszowych, że jakaś gra w Rebelu jest za 220 zł. Wpisujący ucieszył się, że dla niego cena będzie poniżej 200 bo są zniżki. To za ile on musiał nakupować gier żeby mieć zniżkę powyżej 10%?
Znajomy kupił wczoraj pakę z grą w sklepie Planszostrefa. Zdziwiłem się, bo tam ta gra kosztuje 370 zł, a u mnie na Ursynowie jest za 314 zł.
Pamiętam też numery z cenami w sklepie wargamer. Inne na necie, inne w sklepie, a inne po telefonie od właściciela.

Jako gracza drażni mnie, że cały biznes związany z grami jest jakimś teatrem. Lubię równość i powagę. :)
Dziwi mnie to jak ludzie się chwalą ile to im opuszczono z ceny, podczas gdy wg zawartych na stronach sklepów przepisów jest to niemożliwe.
Czy naprawdę muszę się napić z właścicielem żeby być pewnym, że nie jestem robiony w bambuko?

Lubię nasz forumowy FortGier, bo wszystko jest jasne i przejrzyste, każdy wie jakie są warunki i są te same dla każdego.

Czy te dziwne opinie o cenach, upustach to zwykłe popisywanie się graczy kogo to nie znam, czy co ja nie mogę? Czy też rynek gier nie jest żadnym rynkiem, a grupą kolegów, a im bliżej nich jesteś tym lepiej?
Berger
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: wtorek, 12 marca 2013, 17:09
Been thanked: 1 time

Re: Sklepy, zniżki, ceny gier

Post autor: Antioch Seleucyda »

Berger - nie wiem czy osoba która zachęciła Rebel do podwyżki ceny na jedną z gier jest właściwą osobą do dyskutowania o cenach :P
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych, historycznych grach wojennych i innych około historycznych sprawach.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Sklepy, zniżki, ceny gier

Post autor: Raleen »

Berger, może to jest taki handel jak w krajach arabskich ;). Kupiec arabski patrzy indywidualnie na klienta ile on jest w stanie dać za towar i w zależności od tego taką cenę mu podaje. I ceny mogą się w związku z tym różnić wielokrotnie, dla każdego klienta może być inna. Obowiązkowym elementem jest targowanie się. Jak się nie targujesz to znaczy, że jesteś nienormalny.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Sklepy, zniżki, ceny gier

Post autor: Neoberger »

Antioch Seleucyda - ja ustaliłem cenę w Rebelu? Woow! :D

Chodzi mi o to, żeby sobie podyskutować jaki mamy rynek sprzedaży gier w Polsce.
Stawiam różne tezy, niekoniecznie do końca prawdziwe dla refleksji nad rynkiem sprzedaży.

Ja jestem starej daty i lubię jasność w ofercie. A poza tym jako empatę boli mnie gdy jedni są obdzierani, a drudzy korzystają z tajemnych mocy (lub co sugerowałem - chwalą się na forach by pokazać się kolegom :) ).
I od razu powiem, że nie mam nic przeciw promocjom, obniżkom świątecznym itp.
Podobają mi się sklepy, w których jest jasny regulamin, przejrzyste reguły, nienaruszalne zasady.
Wiem co i jak kupuję i kiedy. To jest strasznie wygodne.

Nota bene jesteśmy dziś w uprzywilejowanej pozycji w stosunku do nas samych sprzed paru lat.
Jest mnóstwo sklepów, a ich oferta sprawia, że można znaleźć łatwo świetną okazję.
Ostatnio kupiłem w sklepie jakiegoś klubu w Łodzi zestaw dodatków do Imperial Assault taniej niż w planszostrefie i o tyle taniej niż w Rebelu, że mogłem w tej samej kwocie zmieścić jedno pudełko więcej.

Ciekawi mnie jak to jest w różnych sklepach i środowiskach. A szczególnie to ostatnie. Bo czytając kiedyś forum gier planszowych odniosłem wrażenie, że to jakaś wybrana grupa korzystająca z niebywałych bonusów i ulg (a co cwańsi pozakładali blogi i żądają gier za darmo do opisu :) ). Może chcę poczuć, że nie jestem ostatnią sierotą, a przynajmniej nie samotną. ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 maja 2015, 11:58 przez Neoberger, łącznie zmieniany 1 raz.
Berger
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Sklepy, zniżki, ceny gier

Post autor: clown »

Ja też chcę rabat na kota! A mam dwa, to podwójny!
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Sklepy, zniżki, ceny gier

Post autor: Neoberger »

clown - widzę, że wątek zaczyna zamieniać się w wyjście z szafy. :D
To się przyznam - też mam dwa koty. :o
Berger
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Sklepy, zniżki, ceny gier

Post autor: RAJ »

Każdy z Was ma TRZY koty.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Sklepy, zniżki, ceny gier

Post autor: Leliwa »

A ja mam tylko psa, i co?
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Sklepy, zniżki, ceny gier

Post autor: clown »

Na psa to tylko talon na budę przysługuje.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Sklepy, zniżki, ceny gier

Post autor: killy9999 »

To za ile on musiał nakupować gier żeby mieć zniżkę powyżej 10%?
Nie pamiętam dokładnie, ale na 10% zniżki w rebelu trzeba mieć wydane kilka tysięcy złotych (w sensie bardziej 7-8 niż 2-3) w ciągu roku. Oczywiście zwykły śmiertelnik ma na to małe szanse, ale zamawiając w kilka osób z jednego konta (np. dla osób z klubu planszówkowego albo osób z forum) nie jest to wcale takie trudne. Do tego 5% kodu rabatowego, które ludzie rozdają sobie przez forum g-p i masz 15% zniżki. Do tego forum g-p organizowało kiedyś grupowe zamówienia z rebela i wtedy w ogóle zniżka była chyba rzędu 25%, ale to już były zamówienia rzędu kilkadziesiąt gier.

Ja kiedyś zamawiałem praktycznie tylko z rebela bo przy 15% rabatu był bezkonkurencyjny. Ale potem ceny tak poszły w górę, że najtaniej wychodzi na Planszomanii :)
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: wtorek, 12 marca 2013, 17:09
Been thanked: 1 time

Re: Sklepy, zniżki, ceny gier

Post autor: Antioch Seleucyda »

Neoberger pisze:Antioch Seleucyda - ja ustaliłem cenę w Rebelu? Woow! :D
A jednak, drogi Neo Bergerze :-)
Jak FF przecenili na Rebelu to od razu zapytałem czy wiedzą, że gra ma dodruk w GMT i tylko jednego śmiertelnego wroga w Polsce. I (niestety) gra powróciła do ceny ponad 200 zet.
Za zdradę interesów planszówkowiczów powinni cię obwiesić ;-)
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych, historycznych grach wojennych i innych około historycznych sprawach.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Sklepy, zniżki, ceny gier

Post autor: Neoberger »

Koledzy. Moja wina.
Jako zadośćuczynienie oferta człowieka, który nie słucha mnie w ogóle :lol:

http://fortgier.pl/p/16/22644/fighting- ... jenne.html
Berger
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Sklepy, zniżki, ceny gier

Post autor: killy9999 »

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Sklepy, zniżki, ceny gier

Post autor: Raleen »

Wydzieliłem i przeniosłem dyskusję o grach w skali drużynowej i plutonowej dotyczących II wojny światowej:

http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=40&t=14568
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”