Co się dzieje z GMT?

Awatar użytkownika
ChevalierVernix
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek, 6 września 2010, 19:25
Lokalizacja: obecnie Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Co się dzieje z GMT?

Post autor: ChevalierVernix »

Szkoda słów. Mam nadzieję, że GMT przeniesie produkcję do poprzedniej fabryki, bo to co się obecnie dzieje, to fatalna sprawa dla ich wizerunku.
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Co się dzieje z GMT?

Post autor: killy9999 »

Ale to wcale nie musi być kwestia tego, że GMT zmieniło fabrykę. Równie dobrze stara i sprawdzona fabryka mogła zmienić proces produkcyjny.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Co się dzieje z GMT?

Post autor: RAJ »

Ze starych drukarni też korzystają, problem polega na tym, że z uwagi na znaczne zwiększenie ilości wydawanych gier zaczęli korzystać również z innych drukarni.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Co się dzieje z GMT?

Post autor: killy9999 »

Ale ja wiem że korzystają też z innych - patrz cytat z CSW wklejony przeze mnie na poprzedniej stronie. Po prostu mówię, że to nie musi być kwestia tego że mapy były robione w drukarni innej niż zawsze.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Co się dzieje z GMT?

Post autor: Neoberger »

Tym razem Genesis. Ludzie meldują o niespasowanych żetonach.
U mnie było w porządku. Ufff.
https://www.boardgamegeek.com/thread/14 ... er-sheet-3
Berger
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Co się dzieje z GMT?

Post autor: killy9999 »

No akurat przesunięte żetony są od kiedy pamiętam i to nie tylko u GMT. Ja np. miałem tak w Combat Commanderze, ale na szczęście GMT dosłało mi nowe arkusze z żetonami. Odnośnie Genesis to dużo bardziej zaskoczyło mnie, że jest papierowa mapa. W zapowiedziach pamiętam, że miała być sztywna. GMT się zresztą przyznało do błędu w tej kwestii w ostatnim newsletterze.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Co się dzieje z GMT?

Post autor: Neoberger »

W Genesis w ogóle nie powinna być papierowa mapa ze względów estetycznych. Plansza jest ciemna, szczególnie widać zgięcia na biało na obszarach morskich.
Po kilku rozłożeniach zaczyna być mocno widać przetarcia.
Co z tego, że spuścili cenę sztywnej planszy dla nabywców Genesis na 7 dolców, gdy z przesyłką do Polski (z 15 dolców) wychodzi 22 dolce, czyli 80 zł. Dla Polaczka jak ja, 80 zł dokładać do gry za 240 to już przesada.
Szkoda.
Berger
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Co się dzieje z GMT?

Post autor: RAJ »

Może spróbuj sprowadzić za pośrednictwem sklepu?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
pietia2014
Adjudant
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 14 października 2014, 13:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Been thanked: 2 times

Re: Co się dzieje z GMT?

Post autor: pietia2014 »

Mam prośbę. Niedawno kupiłem używaną grę Empire of the Sun nowe wydanie. Gra była po wymianie mapy (znany problem) i jednej wadliwej karty. Jednak poprzedni właściciel nie dopatrzył się braku dwóch kart "at start", które pojawiają się na filmach z rozpakowania gry. Co więcej takich elementów nie ma w egzemplarzu pokazywanym przez samego Marka Hermana! Napisałem do państwa szanownych wydawców i cicho. W związku z tym chciałbym się poradzić - w jaki sposób skutecznie dochodzić swoich praw u GMT?
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Co się dzieje z GMT?

Post autor: killy9999 »

U GMT nie trzeba dochodzić swoich praw - zawsze przesyłają brakujące komponenty na swój koszt. Niestety, kontakt mailowy nie jest mocną stroną GMT. Na odpowiedź czeka się często 2-3 tygodnie. Dlatego proponuję skorzystać z czatu na ich stronie. Będziesz mógł porozmawiać na żywo z którąś z office ladies i załatwić sprawę od ręki. Ze względu na różnicę czasu czat jest dostępny w naszych godzinach popołudniowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”