Stawka większa niż życie (Inte-gra & TVP S.A.)

Awatar użytkownika
Kserkses
Lieutenant
Posty: 92
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2006, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: Kserkses »

Oczywiście w kwestii Stanisława Mikulskiego powinienem użyć czasu przeszłego... niestety...
hea
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

A jakby użyć ręcznie rysowanych/digitalizowanych grafik? W Polsce jest pełno świetnych grafików bez pracy, którzy za stosunkowo nieduże pieniądze narysują wszystko. Mam wielu takich znajomych, którzy właśnie myśleli o jakiejś współpracy z autorem gry czy czegoś takiego.
Awatar użytkownika
Kserkses
Lieutenant
Posty: 92
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2006, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: Kserkses »

Postacie rysujemy tak właśnie.. w grze będzie ponad 100 ilustracji, a fotosy z filmy pasują do podwójnej talii kart Lokacji.. tak więc radzimy sobie. A namiar na plastyków zawsze może się przydać..
hea
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: maciunia »

SPIDIvonMARDER pisze:A jakby użyć ręcznie rysowanych/digitalizowanych grafik?
Dwadzieścia lat temu był całkiem przyzwoicie zilustrowany komiks "Kapitan Kloss".
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: Raleen »

maciunia pisze:
Kserkses pisze:przykładowe karty :)
Panowie, jeśli gra ma ambicje być hitem jak pisze Raleen, to pomyślcie nad lepszymi fotosami na karty. Te są średnie.
Z tym hitem to tylko moja opinia i tak jak się stawia na konie w wyścigach, ja jestem gotów postawić na tego konia :). Pewnie gdzieś za rok się przekonamy. Jak wychodziła "Kolejka" to też wiele mi mówiło, że ta gra będzie inną jakością na tle tego co wydaje IPN. Sam pomysł na fabułę, tematyka, też są ważne, zwłaszcza jak się celuje w bardziej masowego odbiorcę. Oczywiście trochę zależy jeszcze od dopracowania mechaniki i ogólnie gry.

Mnie ta gra interesuje, bo jednak nawiązuje ona wprost do tematyki historycznej i w jakiś sposób może ją przybliżać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: Darth Stalin »

maciunia pisze:
SPIDIvonMARDER pisze:A jakby użyć ręcznie rysowanych/digitalizowanych grafik?
Dwadzieścia lat temu był całkiem przyzwoicie zilustrowany komiks "Kapitan Kloss".
CZTERDZIEŚCI lat temu. :ugeek:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hans_Kloss ... ie_Klossie
Wydano 20 zeszytów komiksowych z cyklu Kapitan Kloss (między innymi również w Szwecji i Czechach), rysowanych przez Mieczysława Wiśniewskiego (wydanie pierwsze w latach 1971 - 1973)
Awatar użytkownika
Kserkses
Lieutenant
Posty: 92
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2006, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: Kserkses »

Panowie, tych z Warszawy zapraszam w czwartek do cukierni Graala na Rondzie Waszyngtona od 17.00 pokazujemy i gramy...
A do OKA chętnie zawitam... może w przyszły piątek?
hea
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: clown »

Ja bym chciał, żebyście już to wydali :) Jak jeszcze zobaczyłem cytaty z serialu to już w ogóle mnie ciarki przeszły :) jak to mówią Hamerykanie: "shut up, and take my money!" :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Kserkses
Lieutenant
Posty: 92
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2006, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: Kserkses »

A tu drobna prośba o pomoc.
Grafik miota się z pomysłami nad torem śledztwa.
Na nim zaznaczone będą postępy śledztwa na poszczególnych agentów (w czterech kolorach).
Hmmm, którą ścieżką podążyć...
Teraz podkład jest zdjęciowy, ale zapewne trzeba by zastąpić rysunkiem...
Jaka jest Wasza opinia?
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

hea
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: Raleen »

Zależy jakiej wielkości mają być te karty, ale obie mogą być niezbyt czytelne jak będą nieduże.
Na drugiej w ogóle prawie cyfr nie widać, więc z tego punktu widzenia jest gorsza.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kserkses
Lieutenant
Posty: 92
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2006, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: Kserkses »

Będą duże.. około 22 cm.
hea
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: clown »

Ja byłbym za pierwszą.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: duc de Fort »

Ech, Czarek, ale obie są aktualne. Radiostacja dla gracza polskiego, enigma dla niemieckiego.
Mi się podobają pod warunkiem, że będą wystarczająco duże/czytelne (to, co napisał Raleen).
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: clown »

A, to Entschuldigung :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: Raleen »

Dla mnie też Enigma fajniejsza tylko widzę, że nie bardzo ma grafik gdzie dać "Rozpracowany", a w schemacie 1-szym też wchodzi na sąsiednie pole.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”