Dominant Species (GMT)

Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Dominant Species (GMT)

Post autor: Leyas »

Z forumowej wyszukiwarki zauważyłem, że kilka osób miało przyjemność z tym tytułem.

Grałem dopiero drugi raz i zastanawia mnie kwestia punktowania w sekwencji dominacji.

Chodzi mi tu o to czy można punktować na kafelkach (innych niż tundra), gdzie są podane odpowiednie punkty za 1-sze, 2-gie itd. miejsce, gdy nie ma na danym kafelku "odpowiedniej" do miejsc punktowanych liczby rodzajów zwierząt. Przykładowo na kaflu "Sea" jest "9-5-3-2". Oznacza to 9 pkt. za pierwsze miejsce, 5 pkt. za drugie miejsce itd. Ale gdy zwierząt jest mniej niż 4 rodzaje to czy można w ogóle przeprowadzić punktację takiego kafelka? A jeśli tak to bierze się najwyższe wartości czy najniższe? Przykładowo tylko jeden rodzaj zwierząt jest na kaflu "Sea". Otrzyma on więc 9 czy 2 punkty?
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Dominant Species (GMT)

Post autor: Strategos »

Punktują obecni. Bierze się pod uwagę najwyższe wartości. Samodzielny lider otrzyma 9 pkt.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: Dominant Species (GMT)

Post autor: Leyas »

Dzięki za odpowiedź Strategosie.

Gra jest całkiem dobra. Na razie po 2 rozgrywkach w oczy rzuca mi się zbyt duża różnica w mocy niektórych kart dominacji.
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Dominant Species (GMT)

Post autor: Strategos »

Gra jest znakomita. Oczywiście "siła " kart jest mocno zróżnicowana dlatego warto to uwzględniać w swojej strategii kiedy o nie walczymy.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Dominant Species (GMT)

Post autor: killy9999 »

Na razie po 2 rozgrywkach w oczy rzuca mi się zbyt duża różnica w mocy niektórych kart dominacji.
Też miałem początkowo takie wrażenie, ale po większej ilości rozgrywek stwierdzam, że jest raczej mylne. Wszystko zależy na jakim etapie gry wyjdzie dana karta. Kiedyś wydawało mi się, że Catastrophe jest najpotężniejszą i zupełnie niezbalansowaną kartą, ale miałem rozgrywki gdzie jej wpływ na grę był prawie niezauważalny.
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: Dominant Species (GMT)

Post autor: Leyas »

Akurat tej nie uważam za aż tak potężną w przeciwieństwie do moich współgraczy. Ale przykładowymi mogą być te dające dodatkowy Action Pawns (AP). Jeśli taką kartę weźmie "odpowiedni" zwierzak (tak aby jak najmniej innych zwierzaków dostało ten sam bonus) i dostanie dodatkowy AP to może odskoczyć innym graczom. Oczywiście tak jak pisałeś, ważne jest to w jakim momencie gry następuje wykorzystanie karty. Jedna lub dwie akcje w stosunku choćby do jednego przeciwnika zaraz po starcie to duże ułatwienie niż mała korzyść (ale zawsze) pod sam koniec talii kart.
Ave Caesar... Fame & Glory
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”