Talie kart do OOW 2 - w drukarni Print-On-Demand Artscow

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Post autor: Umpapa »

Alianci:
http://www.artscow.com/share/OOW2-Allie ... 2phoy4nlml

Oś (karty są ułożone do góry nogami, ale się nie martw, wszystkow w druku będzie OK):
http://www.artscow.com/share/OOW2-Axis- ... 3pr25cp5jx

Po prawej stronie przy składaniu zamówienia pojawia się ramka w którą wpisujesz kod zniżkowy.

Jeśli zamówisz więcej sztuk jednej talii, uzyskasz dodatkową niższą cenę (hurtem taniej).

Jak otrzymacie Karty to się podzielcie wrażeniami.

P.S.: Przypominam, że propozycje wykorzystania Kart Specjalnych zawarłem również w tym wątku:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... sc&start=0
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
ertman_176
Sergent-Major
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Iława/Olsztyn/Warszawa

Post autor: ertman_176 »

Cześć

Karty można kupować na kod NEWPLCARDS kilka razy za 4,99, wystarczy użyć innego konta i komputera [albo ip]. Paypal może byc ten sam. Sklada się pojedyńcze zamówienie, dodaje kod i czeka na paczke. Ja dodatkowo podałem adres kolegi.

Mały trick a cieszy :D Jadą do mnie dwie nowe talie aby móc bezczelnie grać na dwie rosjanami :D

Nie dorabiałem kart nowych, wszystko standardowo. Szczerze to nie chciałoby mi się ich drukować podwójnie i wycinać.
Paweł
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Ano działa, kupiłem 2 talie, dzieki za cynk ! :)
ertman_176
Sergent-Major
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Iława/Olsztyn/Warszawa

Post autor: ertman_176 »

Gralismy dwa razy na spadochroniarzy USA, było całkiem sympatycznie. Nie grałem nigdy ani Niemcami ani USA a więc było różnie. Oczywiście dwa razy aparat odmówił współpracy...

Pierwsza gra została rozegrana na ~3600pkt. Wylądowało łącznie 3 kompanie spadochroniarzy[prawie pełne - bez moździerzy], po kompanii na turę aby stół był przejrzysty. Gramy na 120x90cm gdyż większego nie mamy. Sama procedura lądowania została uproszczona, po prostu pokazywaliśmy gdzie spadli. Niemcy grali grenadierami + 2xstg44 na drużyne + tygrys + Pz III + sdkfz z quad flakiem.

Graliśmy jedną talią niestety, nie podzieloną.

Udało nam się ustawić ciekawą zasadę dla karty miny. Otóż na poruszający się bądź szturmujący oddział przeciwnik rzuca karte miny. Za każdą figurkę wykonujemy rzut kostką, parzyste/nieparzyste wybiera gracz wg. uznania. U nas ofiara wybierała. Skuteczne i zabawne.

Wsparcie pancerne wymaga dopracowania, myślę że tutaj najciekawiej przedstawia się rzut kością i tabela [przykładowa] :

1-3 sdkfz 251/10
4-6 panzer III
7-8 panzer IV
9 Tygrys
10 Królewski

Wszystko zależy czym się dysponuje, im mniejszy wynik tym mniejsza wartość sprzętu. Wsparcie nie posiada wariantów. Dodatkowe nawet 1500pkt to i tak sporo. Do tego gracz rzucający może wybrać stronę z jakiej wyjeżdża wsparcie. Startuje na krawędzi pośrodku wybranego boku stołu.

Przy okazji jeśli chodzi o spadochroniarzy USA to IMO warto wyrzucić 1919 i dać po dwa bary. Zatrzymanie w miejscu 12 ludzi aby móc oddać lepsze 5 strzałów to głupota. Można spokojnie złożyć sobie gniazda na zasadach machine gun platoon.

Druga bitwa była grana na podzielonej talii, z tą zmianą że amerykanie na ziemi mieli już dwa shermany i zrzucali tylko jedną kompanie. Niemcy przywitali ich tym samym co ostatnio tyle że bez quad flaka. Gra poszła sprawnie, granie na podzielonych taliach było lepsze, co turę też wszystkie karty jakie używaliśmy składaliśmy na nowo zatrzymując tylko te które mieliśmy na ręku.

I tutaj zagwozdka totalna, wg. naszych ustaleń atak lotniczy wykonuje się rzucając kartę i rzuca się k10, na 6+ atak udaje się. Obrażenia zadawane są wg. tabeli broni ciężkiej. Wykonałem niemcami łącznie 5 ataków lotniczych, wystrzeliłem panzershreka, 3 panzerfausty i co ?

W ostatniej turze udało mi się unieruchomić jednego shermana przy pomocy ataku lotniczego. Snajper zdjął też dowódcę. Żeby było ciekawiej, ataki lotnicze weszły ale wynik jaki zawsze pokazywała kostka na damage wynosił 1. Wyobraźcie sobie moją frustrację gdy po raz 5 rzucam i widze znowu 1, nie 3 nie 2 - 1 poraz 5 ...

Następna bitwa już rosjanami bo mnie denerwuje granie tylko kilkoma oddziałami ...
Paweł
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Również kupiłem. 2 talie od razu. 12$.

Pozdro
T
ertman_176
Sergent-Major
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Iława/Olsztyn/Warszawa

Post autor: ertman_176 »

Dołożyliśmy jeszcze coś w sprawie min - pole minowe zostaje na planszy - kazde wejscie na nie to ta sama procedura. Pole wykonaliśmy z starej płyty CD, kawałka taśmy papierowej i piasku. Teraz czas na dorobienie min, trawki itd.

PS. Czołgom/pojazdom urywa gąsienice/koło tak samo - wybieramy parzysta/nieparzysta i wykonujemy jeden rzut. Jeżeli urwie to załoga wykonuje SNT i jeżeli wychodzi z pojazdu to także wykonujemy rzuty na ranienie a ci co przeżyli muszą opuścić pole minowe. Jeżeli chcą wejść do pojazdu muszą znowu przejść przez pole minowe :D

Na 4000pkt nadal gramy na jedną kartę na ręku.
Paweł
ertman_176
Sergent-Major
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Iława/Olsztyn/Warszawa

Post autor: ertman_176 »

Przyszła pierwsza talia. Oczywiście jakość super. Polecam.

Czekam na drugą niemiecką talię.
Paweł
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Do mnie też przyszła dzisiaj talia - niemiecka.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

A ja wciąż czekam na obie :) Jak przyjdą do pt do południa to wezme ze sobą :)
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Do mnie kurier z Hong Kongu już też dotarł :)

Fajne te karty, lepszych sam bym nie zrobił :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Oj czaderskie!! Ukłony w stronę autora!! Podziękować!!
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Tomek - czy ja źle widzę czy jednak pomalujesz coś do WW2 tuż po modernie ? :)
"Duty, Honor, Country"
ertman_176
Sergent-Major
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Iława/Olsztyn/Warszawa

Post autor: ertman_176 »

Dzisiaj popołudniu dostałem telefon że druga talia niemiecka jest już na miejscu, musze ją tylko odebrać :jupi: No i modele rzeczywiście też warto by zacząć malować XD
Paweł
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Karty są naprawdę rewelacyjne, dzięki chłopaki za wzory i namiary na ten rabat.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Post autor: Umpapa »

Cieszę się bardzo, że karty się podobają.

Czy macie już po weekendzie jakieś pomysły na użytkowanie kart specjalnych? Jakieś doświadczenia z gier?

Przypominam, że zbieram pomysły na nowe karty specjalne (do dodatkowej talii).

P.S.: Zastanawiamy się nad takim specefektem: po zagraniu speckarty dołączasz możesz niedobitki drużyny dołączyć do innej drużyny (ew. podwyższając jej RP). Pasuje do niemieckiej speckarty Inicjatywa Podoficerów, ale chciałbym by było to wykonalne również przez Aliantów...
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Umpapa, łącznie zmieniany 1 raz.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”