Dyskusje ogólne o systemie

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Dyskusje ogólne o systemie

Post autor: Przemos19 »

Do ściągnięcia:
http://www.alzozero.it/eng/html/download.html

Pozwoliłem sobie połączyć ogólne dyskusje w jeden temat - x12r
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 grudnia 2008, 15:07 przez Przemos19, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

[Ogólne] OO2 ver 1.2 Eng do ściągnięcia!

Post autor: Przemos19 »

www.alzozero.com - nowy wyglad strony :)

W dziale download - podrecznik :)

Zapraszam do komentowania w tym topicu co wam sie nasunie zwiazane z podrecnzikiem.
Adamdo
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:54
Lokalizacja: Tychy, Śląskie
Kontakt:

Post autor: Adamdo »

Pierwsza uwaga: 211 stron :o - musiałem drukować cztery strony na arkusz
druga uwaga: nie mam modeli żeby zrobić rozpe choćby na 1000pts bez proksów :)
a pozatym to dobrze że podręcznik jest "czysty" (tj bez żadnych obrazków dopisków itp)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Czytam wlasnie sekcje poswiecona pojazdom, i jest dosc realistycznie :)

A ogolnie - ciekawie ujeto friendly fire oraz przeszkodzenie w wykonaniu rozkazu przeciwnika.
Adamdo
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:54
Lokalizacja: Tychy, Śląskie
Kontakt:

Post autor: Adamdo »

Mi się za to podoba rozwiązanie problemu obrywiania przez cięzkie czołgi z małego moździerza przy niecelnym sztrale (zasada przebijania pancerza), nie wiem czy to było w poprzedniej edycji, ale teraz jest i jest ciekawe (i także realistyczne). Tylko nie rozumiem jednej rzeczy: kiedy zdaje się "Steady Nerve test"? przy każdym rozkazie dla pojazdu, czy przy otrzymywaniu obrażeń i pokonywaniu przeszkód ( lub przy obu tych sytuacjach)?
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Wlasnie przy pokonywniau przezzkod odpowiedniego typu lub gdy dostaje obrazenia i to w tabeli jest. I jeszcze w jednym wypadku - gdy dowodca zginie (tak zrozumialem na pierwsze czytanie)
TomaszWojny
Tambour
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 10:19

Post autor: TomaszWojny »

Czy to co znajduje sie w podreczniku jest wszystkim czego potrzeba mi do gry? Czy można łączyc plutony? Np wezme sobie PzV, PzIV, SdKfz 251 + 2 ekipy grenadierów? Albo 2 oddziały amerykanskich spadochroniarzy + shermana + dwa działka 57mm??
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Jesli mowisz o zasadach - to tak, porecznik jest wszytskim czego potrzeba.
jesli mowisz w ogolnosci - to musisz jeszcze wydrukowac karty rozkazow.
(i tabele - przydatny bajer, mimo ze zawarte sa i tak w podrezniku oraz markery/znaczniki jesli masz taka chec :) )

Co do laczenia oddzialow.
Otoz budowe armii zaczyna sie od podstawowego plutonu. Albo bedzie to pluton czolgow albo piechoty. (wg list armii buduje sie je). Co do czolgow = caly pluton musi miec ten sam typ czolgu (jesli nie zaznaczono inaczej).
Do tego plutonu mozesz dokupic "opcje" - pelny pluton piechoty ma ich 4 (2 gdy jest HQ + 2 druzyny).
Za opcje moze robic wszytsko, co w liscie armii jest opisane ze moze byc - np pluton dzial szturmowych, pluton AA itp.
Wszytsko co pancerne liczone jest nie jako jedna opcja, lecz jako 2 (zazwyczaj).
Wiec jak podales wyzej do tak niepelnego plutonu moglbys dodac 1 czolg (niemcy, alianci) albo w przypadku aliantow te wlasnie 2 dzialka. Przy pelnym plutonie aliantow - spokojnie moglbys miec shermana i te 2 dziala.

Ps - Sdkfz 251 - to w zasadzie dla Grenadierów Pancernych sprzecik (wbudowany w ich liste armii) -> a wiec oprocz tej piechotki i sdka moglby miec jednego tanka.

A i jeszcze jedna wazna informacja - patrz w liscie armii na liczbe przy kazdym squadzie itp - bo czasem w danym plutonie niektore squady musza byc, niektore moga.

mam nadzieje ze rozwialem watpliwosci :)
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

[Ogólne] OO2 za darmo

Post autor: Bogus_law »

http://theminiaturespage.com/boards/msg.mv?id=77406

oni mają pecha. Berlin zamiast książki pdf, druga edycja jako pdf. To wszystko żle wróży OO. Na czyms AlzoZero powinno wreście zarobic.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

180 stron - ja piernicze...
A Italeri to juz ich nie wspiera?!
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Historia OO jest ogólnie mocno pokręcona.
Do niesnasków z Italeri doszło przy wydawaniu UV , wtedy z okładki znikeło logo Italeri i dodatek nie był dystrybuowany przez Italeri, co było powodem jego niedostępności.
Później nastąpił krótki romans z Urban Mammoth , zakończony jakąś aferą z podróbami figurek itp. Aktualnuie UM zaczyna wydawać linie metalowych figurek 1:72 ( niestety zapowiedziane ceny raczej nie spowodują zbytniego zainteresowania) wcześniej AlzoZero zapowiadało własnie podobną linię.
Mam nadzieje że wreszcie jakoś się to wszystko poukłada i OO będzie normalnie wydawaną grą. A AlzoZero zarobi na tym tyle zeby im się opłacało kontynuować rozwój.
W razie czego zostanie jeszcze sporo innych systemów w tej skali.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Aha no chyba ze tak.
Miejmy nadzieje ze sie "dogadaja" :]
Badz ktos inny podchwyci pomysl (Zvezda?:D)
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

O tym że OO2 będzie za darmo pisałem już w maju ( w TYM temacie) więc nie wiem czemu dopiero teraz zaskoczyliście z tym tak bardzo. Co do współpracy to faktycznie trochę to dziwne, ale w sumie nie miałbym nic przeciwko żeby Italeri poszło w cholerę - w końcu nikt nie jest niezastąpiony. Modele wydają i wydawać muszą, więc wielkiej łaski nie robią. MOże faktycznie maja podpisaną umowę na Desert, albo wciąż współpracuja, tylko na innych zasadach. Cholera ich wie. Ja w każdym razie na 99%, OO2 w wersji podręcznika kupię.

Pozdro.
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

ale w sumie nie miałbym nic przeciwko żeby Italeri poszło w cholerę - w końcu nikt nie jest niezastąpiony
Jasne a dystrubucją zajmie się Andy w przewach między tłumaczeniami. To właśnie dzięki temu że Italeri poszło po częsci w cholewre UV jest jednym z najczęsciej poszukiwanych podręczników.
Za czasów Italeri OO było dostępne w Polsce w wielu sklepach modelarskich a ceny były bardzo atrakcyjne i dostosowane do naszych warunków.
Dystrybutor to 90% sukcesu, powstały dziesiątki bardzo dobrych systemów które bardzo szybko umarły ze względu na brak dystrybucji, za to badziewia spod znaku GW sa popularne niesamowicie.

Nie wiem czy Alzo Zero jeszcze istnieje , wydawca OO w tej chwili nazywa się Overlord :D.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Heh :]
W Polsce tylko odpowiednia reklama/poparcie portalu/czegos mogloby u nas wspomoc dystrybucje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”