Dyskusje ogólne o systemie

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Moze i Andy się zajmie, ale z tego co się orientuję to Italerka nie ma wyłączności na modele. Revel, HaT, Fujimi też są dobrymi firmami. Co do popularności w naszym pięknym kraju to problem leży nie w dystrybucji ale w samej popularności. Wargaming jest wciąż niszowy, a tym bardziej wargaming oparty na WW2 (nawet Mein Panzer, Spearhead, Blitzkrieg Commander itd) o samym OO nie wspominając. Niestety to nie to samo co WFP, czy LotR, czy chociażby WH40k. Spójrzcie przykładwo na takie systemy jak Necromunda, WarZone, czy inne. Żaden z tych systemów nie zdołał tak naprawdę przebić u nas WFB i LotR'a z prostego powodu. WFB jest na naszym rynku dość długo, gracze zapoznali się juz z tym systemem, jest popularny itd, LotR został dobrze wypromowany, figurki nie są aż tak bardzo drogie i ogólnie jest lubiany (chociazby z powodu filmów). Natomiast OO jest grą aż za nadto niszową. Co z tego, że figurki są całkiem tanie, modeli wbród i do tego dostępne. Polacy są zacofani i głupi, trzeba to przyznać. Gdyby wyszedł system oparty na brazylijskiej telenoweli, z cała pewnością miałby więcej zwolenników niż wszystkie systemy oparte na WW2 razem wzięte. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Polska jest takim krajem 3 świata z europy. Co z tego że jestemy w Uni, skoro nawet Euro nie jest u nas oficjalną walutą, tylko wciąż PLN.
Wracając do tematu, AlzoZero, czy jak tam oni teraz sie nazywają mogliby zrobić netowy sklep, cos a'la RPGNow i sprzedawać OO2 i wszystkie dodatki przez net. Wystarczyła by wpłata na konto, albo jakiś inny system opłaty, poźniej jakiś mail zwrotny z kodem potrzebnym do wpisania przy ściżąganiu i heya - zasysamy własną kopię. Koszty przy tym minimalne bo nie potrzeba wydawcy, papieru, drukarni itd. Ktoś kto zakupiłby pełną wersję mógłby mieć dostęp np do okreslonych bonusowych dodsatków, jakichs specjalnych promocji, ewentualnie miałby zniżki. Wszystko da się zrobić. Takie jest moje zdanie.

Pozdro
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

POPIERAM!!
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Dlatego - promujemy!
Wyslalalem zapytanie do Gildii Strategow tez troche w tej sprawie.
Hajdi
Caporal
Posty: 67
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hajdi »

Thomas pisze:M Polacy są zacofani i głupi, trzeba to przyznać. ...
Ta prawda tak pięknie ujęta powaliła mnie na kolana. No ale nie da się ukryc że masz racje. Pomysł z zakupem przez neta wersji elektronicznej jest bardzo dobry, tylko żeby dla każdego kraju był własny system, bo np wysyłanie kasy do włoch jakoś niezbyt mi odpowiada.

Nie wiem czy mam racje ale chyba wszędzie było tak że najpierw był WH lub inne cos związane z fantastyką a dopiero puźniej ludzie zaczynają widziec zalety systemów historycznych i zaczynają się na nie przeżcac, powoli,po trochu i grono graczy rośnie.Ale na to potrzeba czasu.

A z innej beczki, może jak by żeźbiarze z GW zajeli się jakimiś historycznymi figórkami(np. z przeznaczeniem do WH Historycal) to było by więcej chętnych do gry(chociaż ceny były by pewnie z kosmosu, to przynajmniej był by do nich łatwiejszy dostęp)

Pozdrawiam
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Nie wiem czy mam racje ale chyba wszędzie było tak że najpierw był WH lub inne cos związane z fantastyką a dopiero puźniej ludzie zaczynają widziec zalety systemów historycznych i zaczynają się na nie przeżcac, powoli,po trochu i grono graczy rośnie.Ale na to potrzeba czasu.
Mylisz się, na świece, tym cywilizowanym wargaming historyczny powstał znacznie wcześniej niż gry sf i f. Na zachodzie to hobby w tym wydaniu na kilkadziesiąt lat. Koresponduję z graczami którzy grają już grubo ponad 30 lat a niektórzy są w wieku mojego Taty a to naprawde sporo :).

Sporo osób zaczyna bawić się w wargaming historyczny ze względu na zainteresowania historią a nie grami. Odbija się to na filizofii gry i sposobie grania.

Akurat wśród moich netowych znajomych jest bardzo dużo osób które najpierw albo tylko grały w gry historyczne.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

wysyłanie kasy do włoch jakoś niezbyt mi odpowiada.
Idziesz do banku i przelewasz na zagraniczne konto daną kwotę bez problemu. Biorąc pod uwagę, że konto byłoby włoskie a walutą byłoby Euro, tym bardziej problemu nie widzę.

Bogus zazdroszcze ci takich znajomych, nawet jesli to znajomi z netu. W ogóle przykro sie robi, że mieszkamy w takim przykrym kraju, gdzie na "głupie" planszówki patrzą z rozdziawieniem mordy, a na graczy ktorzy w nie grają, jak na idiotów. Nic to... TO co chciałem powiedzieć juz napisałem wcześniej.

Pozdro
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

A z innej beczki, może jak by żeźbiarze z GW zajeli się jakimiś historycznymi figórkami(np. z przeznaczeniem do WH Historycal) to było by więcej chętnych do gry(chociaż ceny były by pewnie z kosmosu, to przynajmniej był by do nich łatwiejszy dostęp
Swego czasu kilku żeźbiarzy z GW/Citadel przeszło do Foundry.
Na prawde nie widze problemu z dostępem do figurek. OD czsu kiedy jesteśmy w UE i nie ma już cła z UE sprowadzanie z europy figur to żaden problem.
Moje zakupy dotyczące hobby w większości są zagranicznymi zakupami. Jest tam wybór i o zgrozo często jest tam taniej...
Bogus zazdroszcze ci takich znajomych, nawet jesli to znajomi z netu.
Wiesz jakim szokiem dla mnie było kiedy przyzwyczajony do tego ze 3 z przodu w ilości lat powodowała że raczej należałem do oldboyow w hobby a tu nagle mój rozmówca pisze że w 70 latał hueyem albo inny pisze że ten weekend nie będzie grał jak to zazwyczaj robi bo przyjeżdzają dzieci z wnukami i musi schować przed nimi makiety.
Strasznie tego zazdrosze ludziom z zachodu że nawet bedąc w wieku emerytalnym nadal się zajmują hobby i nikt się temu nie dziwi a Wargamingowy klub organizuje spotkania dla młodzieży na których propagują wśród kolejnych pokoleń swoją pasje.
Inny świat, inni ludzie.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Dokładnie tak jak mówisz. Na zachodzie takie rzeczy mają tylu zwolenników, co u nas wyśmiewców, i na odwrót. Gry, seriale cokolwiek - na zachodzie jakoś potrafią się bawić i czerpać przyjemności z hobby. Co do figsów to jakie figurki masz na myśli? Do OO czy ogólnie? Daj jakieś linki do sklepów, tych tańszych ;) I tak BTW, ile masz lat?

Pozdro
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Miałem na myśli ogólnie figurki. Akurat figurki do OO to chyba w całości są kupowane u nas, Italeri i Revell są jednak w Polsce znacznie tańsze niż w UK. Za to np. figurki GHQ 1:285 są w Polsce chyba najdroższe na świecie, tak w Niemczech jak i w UK są tańsze. Plastiki mniej popularnych firm jak Imex czy BUM także są tańsze w UK, 5 funtów a 49złote w Kamracie to spora różnica.
Z tańszych i sprawdzonych sklepów:
http://caliverbooks.com/ od 16,5 funta wysyłka figurek i farb gratis.

http://www.artemisblacks.co.uk/ wysyłka 2 funty, spore zniżki na np Dark-Age. Raczej dla fanów gier sf i f.

http://www.spiritgames.co.uk/ niesamowity sklep, prowadzony przez hobbystów, bardzo pomocni, ceny standartowe UK ale obsługa niesamowita.

Mam 32 lata :).
Admin Pomocniczy
Appointé
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 16 stycznia 2006, 13:44
Lokalizacja: z odmętów sieci

Post autor: Admin Pomocniczy »

Andy (gość)
Hej.
Jestem nowy w temacie, na początek jedno pytanie.
Kiedy ma wyjść ta druga edycja ?
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Druga edycja ma wyjsc w przeciagu dwoch tygodni.
Adamdo
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:54
Lokalizacja: Tychy, Śląskie
Kontakt:

Post autor: Adamdo »

mówimy tak od miesiąca :D
Adi
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 09:10
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Adi »

Wyjdzie w końcu to OO2 po angielsku???? Miało wyjść tydzień temu :( A tak nawiasem: z czego oni chcą zarabiać jak wszystko będzie za darmoche????
pozdro!
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Ma wyjść na dniach, aktualnie jest juz przetłumaczone i czeka aż webmaster wróci z wakacji i zrobi strone. A jezeli chodzi o zarobki to oni mysla o wydaniu OO ( aktualnie OWW2 ) w formie drukowanej w przyszlosci.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Bogus ma rację. OO2 jest już przetłumaczone i czeka na webmajstera ;) Po rozmowie z Andym dowiedziałem się jeszcze, że OO2 jest na bieżąco przez niego uaktualniane, ponieważ Massimo wciąż daje jakies poprawki. Spójrzcie na to w ten sposób. Za kilka dni otrzymacie poprawioną wersję gierki ;)

See ya
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”