Tekst reklamujący system

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Tekst reklamujący system

Post autor: Przemos19 »

Potrzebujemy zrobić jeden uniwersalny tekst zachęcający do systemu - określający zalety systemu, mechanikę, skalę itp.
Moje próby wychodzą raczej "mało czytelnie" stąd prośba do Was ;) Osobiście połączyłbym tekst Wookusha z niektórymi tekstami Xardasa + opis mechaniki krótki.
Linki do zdjęc/zdjęcia byłyby bardzo mile widziane :)
A więc panowie, proszę o propozycje takiego tekstu aby się go szybko i miło czytało, i rozumiało czym jest OWW2. (będzie to element kampanii informacyjnej na forach internetowych itp.)
Nagrodą uścisk ręki prezesa i wieczna chwała.
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 kwietnia 2008, 21:30 przez Przemos19, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Tak w Olsztynie zaczynałem:
Witam wszystkich !!!

Chciał bym zaprezentować system bitewny do drugiej wojny światowej. Aktualnie nazywa się Operation: Worold War II, choć występuje także pod nazwami Operation:Overlord i Alzo Zero (swojego czasu firmowało to Italieri ). Tyle tytułem wstępu.

System jest przeznaczony jest do skali 20mm (1/72) , skala "ludzka" to jedna figurka = jeden człowiek. System aktualnie pozwala rozgrywać bitwy od 41 do 45 toku ,armiami USA,Włoch Wielkiej Brytani ,ZSRR i Niemiec.

Wielkość armii to zazwyczaj około dwa plutony. W grze nie ma kwiatków typu "przeciwpancerny CKM" .Gra jest ciągle rozwijana . Jedyne co jest potrzebne do gry to kostka 10k , podręcznik (można pobrać , 1-2 czołgi (może być więcej Very Happy , koszt jednego waha się między 12zł(airfix) ,a 35(dragon)),plutonu piechoty z wsparciem ( z 2 zestawów po 17 zł da się już spokojnie złożyć).
Obrazek
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Oki, prosiłbym o więcej propozycji bo mnie szczerze wydaje się że to trochę mały tekst ;)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

Może ustalmy plan tekstu.
- rys historyczny (czyli skąd to właściwie się wzięło)
- skala figurek i modeli
- skala potyczki (czyli że model=1 człowiek, ile figurek w jednej armii itp.)
- troszkę o zasadach (karty, k10, brak przepakowania armii, historyczna wiarygodność)
- koszty
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

a na zakończenie jako małe resume' dobry jest Twój tekst - z postu "dlaczego warto..." :-)

btw. wookush - nie działa ci gg :/
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

qb ma rację co do tekstu Wookusha, dlatego wspomniałem w moim pierwszym o nim :)
Plan Wookusha jest w porządku, można wg niego napisać odpowiedni tekst.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

Witaj! Czy Grasz w gry bitewne? Interesują Cię gry historyczne? Lubisz okres Drugiej Wojny Światowej? Jeśli tak, to chciałbym Ci przedstawić grę bitewną Operation Word War II.
A co to właściwie jest?
Operation Word War II jest kontynuacją dawnej gry Oparation Overlord opracowanej w Alzo Zero i wydawanej przez firmę Italeri. Dowodzisz w niej drużynami piechoty, pojazdami i artylerią na frontach Drugiej Wojny Światowej.
No dobrze, ale ja chciałem kupić coś taniego, mam na to tylko 50zł. Ile kosztują zasady?
Zasady są całkowicie darmowe, Możesz ściągnąć je ze strony www.alzozero.it/eng/index.html w języku angielskim, włoskim, a na stronie forum www.strategie.net.pl jest przygotowywana wersja polska. Z zasadami, Ściągniesz także pełne listy armii Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec i ZSRR, wzorniki strzałów i karty rozkazów. Wystarczy tylko je wydrukować.
Czyli, że gra pochodzi z Włoch? A figurki pewnie będę musiał kupować przez Internet kartą kredytową?
Figurki do tego systemu są najbardziej dostępnymi w naszym kraju. Gramy w nim figurkami i pojazdami w skali modelarskiej 1/72, którą możesz znaleźć w sklepach modelarskich, sklepach z zabawkami, na aukcjach internetowych. Do tego jest tania, paczka piechoty zawiera około 50 figurek w cenie 17-25 zł. To często pełny pluton, dodatkowo czołgi, działa czy inne pojazdy również mogą plasować się w podobnej cenie. Za Twoje 50zł Możesz mieć pełną grywaną armię! Dodatkowo wiele zabawek jest robionych w skali 1/72, farmy, kolejki, domki, samochodziki mogą przydać się jako elementy scenerii, a nie kosztują wiele.
Więc sklejam, maluję i gram tak od razu?
Pojazdami i sprzętem tak, jedynym wymogiem co do piechoty, są 20mm, okrągłe podstawki. Możesz użyć dowolnego materiału: karton, plastik, metal, monety, podkładki po śruby. Ważne, aby podstawka, która została odlana z figurką nie wychodziła poza obrys podstawki 20mm. Także Powinieneś się zaopatrzyć w kości dziesięciościenne, to nimi wykonuje się wszelkie testy.
To ciekawe, a jak wygląda rozgrywka?
Potyczka odbywa się na stole 120x120cm, lub 120x160cm, gdzie ustawia się elementy terenu, budynki, drzewka i obie armie. Armie składają się ok kilku, do kilkunastu drużyn, gdzie 1 figurka reprezentuje jednego żołnierza. Podobnie z pojazdami. Każdy z graczy losuje karty rozkazów i wydaje rozkazy dla swoich oddziałów. Karty mają różne priorytety, mówią one w którym momencie tury dany rozkaz może zostać wykonany. Efekty ruchów, strzałów, testów, parametry, modyfikatory, wszystko to znajdziesz w załączonych z zasadami tabelach. Nie ma ich tak wiele i z czasem coraz rzadziej się do nich zagląda.
Interesujące, zastanowię się nad tą grą.
Serdecznie zapraszam na forum www.strategie.net.pl, może znajdziesz tam gracza ze Swojej miejscowości. Wiele osób pozbywa się modeli już sklejonych, można za bezcen kupić już pomalowane czołgi i figurki. Aukcje internetowe są ich pełne. Niektóre sklepy prowadzą komis takich modeli. Może Twój znajomy chce się ich pozbyć. Modele mogą być same w sobie miłym dodatkiem do gry. I Pomyśl, to dopiero początek…

PS. Proszę o sugestie :faja:
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 czerwca 2008, 23:55 przez Wookush, łącznie zmieniany 2 razy.
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Poprawiłem trtategie w strategie. Ogólnie dobry tekst :D
Obrazek
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Bardzo fajny pomysl na tekst, tylko mysle, ze lepiej zajrzec na www.strategie.net niz na trategie ;)

Ogolnie warto by to rozwinac odajac takze pytanie o skale rozgrywki , ktore wyjasni atpliwosci co do ilosci figurek , którymi gramy.
No i oczywiscie warto dolaczyc do tekstu pare linkow do najlepszych i najtanszych sklepow internetowych.

Ps. Xardas mnie uprzedzil. :P
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

Hym, co do skali potyczki to chyba wyjaśnia sugestia, że 50 figsów + czołg to grywalna armia :> No, ale ja jestem kiepskim "trategiem" :lol2:
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Niezbyt bo ram nie ma takiej informacji.
Jest tylko notka o tym , że minimalna armie mozesz zbudowac z pudelka 50 figurek i pojazdu ale nie jest dokladnie powiedziane ile tych figsow uzyjesz.
A to dosc istotne poniewaz niektorzy szukaja dobrego systemu skirmiszowego a inni dobrego do potyczek pomiedzy powiedzmy 40 ludzmi...
Sorry , ze sie czepiam szczegolow , ale jak juz cos wypiscimy to warto by potem nie bylo zadnych niejasnosci i zeby ten tekst (swoja droga naprawde dobry, gratuluje Wookushu i pomyslu i wykonania) jak najwiecej wyjasnial.
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

Dobra, nie gniewam się, po to jest temat. Dodałem opis przykładowej armii w tekście: "...drzewka i obie armie. Armie składają się ok kilku, do kilkunastu drużyn, gdzie 1 figurka reprezentuje jednego żołnierza. Podobnie z pojazdami. Każdy z graczy..."
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Super, dzieki za doddanie tych rzeczy.
Mysle, ze teraz jest juz wszystko jasno i przejrzyscie. ;)

Warto by pomyslec o jakichs zdjeciach, myslice , ze te z dawnej strony Alzozero beda ok?
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

Myślę, że najlepsze będą zdjęcia mnie i q.b. jak z browarami stoimy przy jego stole pingpongowym :lol2: :lol2: :lol2:
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

hahaha - veto nie pozwalam :D
te ze starej włoskiej www jeszcze z czasów Operation Overlord są spoko - te krajobrazy Normandii i w ogóle :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”