[Zasady] Armia Jugosłowniańska

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Zeka

Post autor: Zeka »

Czy pomysł z nieoficjalnymi armiami upadł (sugeruje to data ostatniego postu)? W każdym bądź razie, jeżeli pojawi się chęć kontynuowania tego tematu mogę się zająć armią jugosłowiańską.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 grudnia 2006, 23:02 przez Zeka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Bylibysmy naprawde zachwyceni gdybys podjal sie zadania zrobienia Armii Jugosłowianskiej. Temat jak najbardziej w naszych "myslach" nie umarł , ale jak widac posty na to wskazuja. :) Niestety problem w tworzeniu armii polega na tym (spotkalem sie z tym podczas tworzenia polskiej armii) , ze niesety nie znamy klucza którym poslugiwal sie autor podczas tworzenia statystyk. :/ Jesli tworzymu armie podobna do jakiejkolwiek innej jest dosc latwo, zas jezeli nie bedziemy mogli napotkac na trudnosci.
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Ja tam o Armii Jugoslowianskiej wiele niewiem ale chetnie pomoge kolegom. Co do T-3D to np. jest to pojazd calkiem na swe czasy i swa klade dobry.
urodzony 13. grudnia 1981....
Zeka

Post autor: Zeka »

dragon pisze:Niestety problem w tworzeniu armii polega na tym (spotkalem sie z tym podczas tworzenia polskiej armii) , ze niesety nie znamy klucza którym poslugiwal sie autor podczas tworzenia statystyk. :/ Jesli tworzymu armie podobna do jakiejkolwiek innej jest dosc latwo, zas jezeli nie bedziemy mogli napotkac na trudnosci.
Myślę, że uda się obejść wspomnianą niedogodność. Mam pewien pomysł, który powinien nieco ułatwić pracę nad stworzeniem odpowiedniej rozpiski armii jugosłowiańskiej, w związku z czym nawiedzę Cię jeszcze na gg :wink:
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Zeko, co do AJ w 1941 roku...jaka artyleria byla ogolnie uzywana ?

Co do wojsk pancernych to wiem ze Jugoslowianie mieli troche przestarzalych czolgow francuskich (Renault R35, FT17 i NC27 ) i tez stosunkowo nowe tankietki (w sumie pod nazwa dzial samobieznych) Skoda T-32 (lub T-3, uzbrojone w dzialo 37mm i km) i Skoda T3D (uzbrojone w dzialo 47mm i km). Co do tych pierwzszych wiem ze istnialy, ale niewiem czy drugie tez zostaly dostarczone.

Jeden z niewielu Hawker Hurricane dostarczonych jugoslowianskim silom lotniczym :
Obrazek

Plonace samoloty jugoslowianskie:
Obrazek

Piechota jugoslowianska:
Obrazek
Obrazek

Tankietka jugoslowianska T-3 lub T-3D, ale stawiam na ta pierwsza ;)
Obrazek
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Ciekawe zdjecia... Szkoda, że do listy armii wchodza tylko pojazdy i piechota. Wiecie moze jakie bylo uzbrojenie piechoty? Bo na jednym djeciu widze chyba najzwyklejszego Browninga.

Pzdr, Franek
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Z tworzeniem list armii z wczesnej wojny bym sie wstrzymal do czasu ukazania sie dodatku Desert -> ktory bedzie zawieral listy niemieckie, wloskie i brytyjskie z tego okresu.
Dzieki temu bedzie mozna dopasowac np Jugoslawie zeby nie wyszlo ze za silna jest :D
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Mozna sie wsrzymac, ale znajac ludzi z alzozero (dokladniej jednego :D) to na ten dodatek trzeba bedzie jesze spooooro poczekac. :)

Temat podzielony
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”