Czego wam brakuje?

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Waldi
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 19:49

Czego wam brakuje?

Post autor: Waldi »

Tak z ciekawości spytam, jakich pojazdów brakuje wam w 1/72 :?: Co byście chcieli, a nikt nie produkuje :?:
To na początek ja: brakuje mi z Niemców Panzerów: I ( A,F), II, wczesnych III, samochodu pancernego ADGZ.
Jestem ciekaw waszych typów.
zbyszek
Appointé
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:36
Lokalizacja: Okolice Katowic

Post autor: zbyszek »

Hej Misiu to musisz nazbierac kasy bo prawie wszystko co opisałes jest dostepne za odra za eurosy


MNIE BRAKUJE KASIORY NA WSZYSTKO CO CHCIAŁBYM KUPIC MAZE O LST Z MILICASTA NA GOTOWO W POLSCE 215 FUNTÓW
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Moze uproscmy - czego z niezywicy i short-runow brakuje ;D
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Waldi
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 19:49

Post autor: Waldi »

Nie uściśliłem- chodzi o plastikowe modele, w jakości jak np. Italeri, w przystępnej cenie( no do 50 PLN). Z żywic, bialego metalu można kupić na świecie prawie wszystko, i o tym wiem-problemem jest cena, odwrotnie proporcjonalna do jakości. Wiem co mówię, bo nieopatrznie pokusiłem się na kilka rzeczy.
Awatar użytkownika
Bormac
Adjudant
Posty: 240
Rejestracja: niedziela, 24 września 2006, 23:43
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 7 times

Post autor: Bormac »

Waldi. Wczesne Panzery III ma w zapowiedziach Mirage. Ale wiemy ile trwa zanim taka zapowiedź zmaterializuje się w postaci modelu. :wink:

Mi brakuje Shermana w wersji M4A2 (czyli takim, jaki używali nasi). Czekam też na PzKpfw II Luchs, Brumbar-a (tego ma Dragon wypuścić niedługo), wczesnego StuG-a III, T-28 oraz T-35 (i ogólnie wszystkie wielowieżowe), Tetrarcha i Locusta, Bergepanthere, Panzerbefehlswagena I SdKfz 265 (stary Esci osiąga niebotyczne ceny :roll: ), Sextona, Bishopa, M18 Hellcat, Archer, LVT (dowolny numerek), Bren Carriera, Maultiera (tego Roden zapowiada), wszelakich wersji SdKfz 250, Halftracki (Academy coś zapowiada).

Ogólnie w 1:72 jest krucho z pojazdami alianckimi i wczesnymi niemieckimi.
"If you are going through hell, keep going."
Winston Churchill
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Brumbar - Esci wypuscilo kiedys, wiec pewno w 2007 Italeri zrobi release :)
250 - wersja 1/3/9 italeri wypuscilo/wupuszcza.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Waldi
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 19:49

Post autor: Waldi »

Shermany zapowiadaj i mirage i dragon i trumpeter i chyba eduardoextratech jeszcze tez nie powiedził wszystkiego w tym temacie.
PzKpfw II Luchs - tylko kora model piekny ale przedrogi
wczesnego StuG-a III - w domu mam konwersje do esci
T-28 oraz T-35 - potworów to nawet pst nie zrobi
Tetrarcha i Locusta - tylko zywica
Bergepanthere - a jest pare plastików
Panzerbefehlswagena I SdKfz 265 (stary Esci osiąga niebotyczne ceny ) - moze to wyda italka
Sextona, M18 Hellcat, Archer - tylko zywica
LVT (dowolny numerek) - nie bede skromny mam wszystkie ale moze italka go zrobi wreszcie
Bren Carriera - robie model od podstaw i spróbuje go w zywice wrzucic, Maultiera - juz jest.
Awatar użytkownika
Bormac
Adjudant
Posty: 240
Rejestracja: niedziela, 24 września 2006, 23:43
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 7 times

Post autor: Bormac »

Przemos19 pisze:Brumbar - Esci wypuscilo kiedys, wiec pewno w 2007 Italeri zrobi release :)
250 - wersja 1/3/9 italeri wypuscilo/wupuszcza
250/9 już jest, /3 ma wyjść chyba niedługo, a /1 też jest w zapowiedziach?

Z reedycji Esci, które chciałbym zobaczyć to trochę tego by było: Fiat Ansaldo 75/18; Panzer 35(T) Skoda; Panzer II; Wespe; M4 Sherman Calliope; Opel Blitz 3, 6 Ambulance; Sd.Kfz. 251/16 Flamethrower; Sd.Kfz. 251/8 Armored Ambulance; Nebelwerfer 41 w/crew; US Recce M3 French/Soviet; M12 155mm SP; Bishop Mk.I; Opel Blitz w/Flak 38 AA; Sd.Kfz 265 Panzerbefehlswagon I; Panzerjager I Pak L/43.

Dlaczego ja nie kleiłem w czasach kiedy to było dostępne? :?

Na szczęście zanim Italerka wyda chociaż część tego to Dragon pewnie zdąży wydać wszystkie wersje 251 oraz Shermana i wszystko co na jego podwoziu

Do Gość :wink:
Znam zapowiedzi Shermanów, tylko, że wszyscy mają tłuc M4A1 i M4A3. A mi zależy na M4A2, którego jak na razie nie zapowiadają. Kalki mam, literaturę też, tyle że wolę nie wydawać kasy na żywicę bo jeszcze mi coś nie wyjdzie i będzie kicha.


Ps. Mieliśmy rozmawiać o nieżywicznych. :wink: Jadar i jego LVT odpadają. 8)

Ps2. Kto robi plastikową Bergepanthere? Słyszałem tylko o jeżeli się nie mylę chińskiej firmie Lee, ktorą i tak trudno u nas dostać.
"If you are going through hell, keep going."
Winston Churchill
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Odswiezmy topic.
Minal jakis czas, i praktycznie polowa wskazanych modeli sie ukazala/jest w zapowiedziach na ten rok.

Brak dalej wczesnych "T", nebelwerfera, Carriera, Luchsa i tych na podwoziu Panzer I ciekawostek :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Jezeli chodzi o Nebelwerfera, to ja widzialem dwa. jednego mam (fujiimi) a do drugieo zestawu jak znajde to linka podam. ;)
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Kamil88
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamil88 »

Muszę dodać do listy Pz.Kpfw.I Ausf.A Flakpanzer I. Piękna rzecz, widział ktoś to cudo w 1/72 ?
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Polecam oferte firmy Modell Trans . Cena spora (84 zl! bez el. fototrawionych.) , ale warta zachodu. Maja pare Pz. I Ausf. A w ofercie (np. ten http://www.jadarhobby.waw.pl/modell-tra ... 10687.html) . Moze sie przyda....
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Kamil88
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamil88 »

Bez jaj, jeszcze nie zgłupiałem żeby wydawać 84zł na coś takiego.
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

A czy ja powiedzialem, ze musisz to kupic? ;)
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Bormac
Adjudant
Posty: 240
Rejestracja: niedziela, 24 września 2006, 23:43
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 7 times

Post autor: Bormac »

'Czystej' wersji A nie mają. Link, który podałeś to odwzorowanie modyfikacji z wojny domowej w Hiszpanii, gdzie Panzer IA jeździł sobie z działkiem bodajże 20mm.
"If you are going through hell, keep going."
Winston Churchill
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”