Figurki Warszawskich Powstańców - czy są gdzieś ?

Awatar użytkownika
ne0lenin
Carabinier
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 14 maja 2006, 15:32
Lokalizacja: Stolyca

Figurki Warszawskich Powstańców - czy są gdzieś ?

Post autor: ne0lenin »

Czy ktoś wie gdzie można by zdobyć figurki (najlepiej w skali 28mm bądź 20mm) Powstańców? Mogą być oczywiście jakieś zastępcze jak np. Francuski Ruch Oporu czy cuś. Byle by tylko była jakaś możliwość uzbrojenia ich także w broń radziecką.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3969 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jakby się nie odzywali pomęcz Zekę przez GG, albo Kiedryna, albo kadrinazi bo teraz sesja nadchodzi to wiadomo :)

Pozdrowienia
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zeka

Post autor: Zeka »

Nigdy się nie spotkałem z zestawami figurek powstańców warszawskich. Najczęściej wszystkie figurki, które ich przedstawiały były wykonane przez samych modelarzy... W sumie stosunkowo łatwo można je wykonać na podstawie figurek wyobrażających niemieckich żołnierzy...
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Figurki Warszawskich Powstańców - czy są gdzieś ?

Post autor: kadrinazi »

ne0lenin pisze:Czy ktoś wie gdzie można by zdobyć figurki (najlepiej w skali 28mm bądź 20mm) Powstańców? Mogą być oczywiście jakieś zastępcze jak np. Francuski Ruch Oporu czy cuś. Byle by tylko była jakaś możliwość uzbrojenia ich także w broń radziecką.
Znalazłem coś, ale to 24-25 mm:
http://www.plasticsoldierreview.com/Rev ... &code=H006
możesz sam zobaczyc czy się spodobają, ewentualnie poszukać wśród figurek z tego okresu:
http://www.plasticsoldierreview.com/Per ... dWar2.html
mam nadzieję że to pomoże :D

Fajny set do walk w mieście (Niemcy)
http://www.plasticsoldierreview.com/Rev ... &code=7228
(Rosjanie)
http://www.plasticsoldierreview.com/Rev ... C&code=203
http://www.plasticsoldierreview.com/Rev ... code=02510
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
ne0lenin
Carabinier
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 14 maja 2006, 15:32
Lokalizacja: Stolyca

Post autor: ne0lenin »

Dzięki wielkie! Są w sam raz, utnie się im ręcę, da broń ruskich i gra gitara! :D

A teraz kolejna prośba, czy ktoś mógłby mi w miarę prosto i "łopatologicznie" powiedzieć jak wykonać żetony do jakiejś gry? Widziałem screen'y na stronie Grenadyera , ale takiemu komputerowemu analfabecia jak ja nic one nie mówią. Jeszcze chyba powinienem zaznaczyć, że mi są potrzebne żetony okrągłe, najlepiej wielkości podstawki do Warhammera 40k.
Ostatnio zmieniony środa, 17 maja 2006, 23:31 przez ne0lenin, łącznie zmieniany 1 raz.
Na barykady, Warszawo
Zwyciężaj w codziennych bojach.
Twe gruzy są Twą sławą,
W Twych zgliszczach jest wielkość twoja!

Jan Brzechwa
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

ne0lenin pisze:utnie się im ręcę, da broń ruskich
I co, w zębach będa ją nosić? :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
ne0lenin
Carabinier
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 14 maja 2006, 15:32
Lokalizacja: Stolyca

Post autor: ne0lenin »

Nie no, przymocuje się im je na jakimś stelażu, a zębami to oni będą pociągać za spust. :lol:
Na barykady, Warszawo
Zwyciężaj w codziennych bojach.
Twe gruzy są Twą sławą,
W Twych zgliszczach jest wielkość twoja!

Jan Brzechwa
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

ne0lenin pisze:Dzięki wielkie! Są w sam raz, utnie się im ręcę, da broń ruskich i gra gitara! :D
jedna uwaga - te figurki cięzko się konwertuje (mówię z doświadczenia) bo są mniejsze i delikatniejsze niż te z WFB czy W40k.
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

ne0lenin pisze: A teraz kolejna prośba, czy ktoś mógłby mi w miarę prosto i "łopatologicznie" powiedzieć jak wykonać żetony do jakiejś gry? Widziałem screen'y na stronie Grenadyera , ale takiemu komputerowemu analfabecia jak ja nic one nie mówią. Jeszcze chyba powinienem zaznaczyć, że mi są potrzebne żetony okrągłe, najlepiej wielkości podstawki do Warhammera 40k.
W dziale "Akcesoria i giełda" pod koniec strony sa dwa tematy "Szybki kurs robienia żetonów - Adobe Photpshop cz I" i "Szybki... cz II"
Niestety nie wiem co się stało że nie wyświetla grafik - będę musiał przeglądnąć zawartość strony.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Zeka

Post autor: Zeka »

http://www.plasticsoldierreview.com/Rev ... &code=7228
Przyjżycie się temu dokładniej (czwarty rząd od góry, ostatni model po prawej - ten z pewnym panem i dwoma chłopcami z HJ).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3969 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zalatuje "Upadkiem" :) o to chodziło?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zeka

Post autor: Zeka »

Raleen pisze:Zalatuje "Upadkiem" :) o to chodziło?
W rzeczy samej :) Swoją drogą całkiem ciekawy zestaw, szkoda że nie wszystkie są dostęne w Polsce...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3969 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tak, powiedziałbym, że niezłą jest jeszcze kobietka z panzerfaustem w drugim rzędzie :D i pijany członek Hitlerjugend próbujący pokazywac Heil w 3 rzędzie, 3 od lewej :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

O to mi wygląda na zalanaego... w trupa :D
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
aiuto
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 08:47

Post autor: aiuto »

witam !
Jesli chodzi o 28mm ,to moglbym ulepic takowe, ,pytanie tylko jakie bylo by zainteresowanie ? ( figurki byly by metalowe , koszt ,mysle okolo 8zeta za sztuke )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”