Malowanie figurek...

Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Hej, kupilem ostatnio sobie Revellacyjna artylerie konna gwardii francuskiej i mam pytania:

*) Przy zaprzegu konie z siodlami byly po lewej czy po prawej stronie i czy byla jakas regula gdzie maja byc?

*) Jaki kolor mialy rzemyki od czapek?

*) Czytalem gdzies ze do artylerii konnej brano silne, czarne konie- Co do sily to jasne, jednak czy zgadza sie to z tym kolorem ?

P.S Grenadyer, fajne figurki.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Na Twoje pytania odpowiedziłam tutaj: http://strategie.net.pl/viewtopic.php?p=15901#15901

Żemyków może tu się dopatrzysz
Guard horse gunner in parade uniform, by André Jouineau.
Obrazek

Driver of Guard artillery train in campaign uniform
http://web2.airmail.net/napoleon/train_garde.jpg

i kolorowa plansza
Obrazek

PS. Jak rozumiem jets to art. Revella 1/72 ? Jak tak to mógłbyś zdradzic cenę zestawu? Jest on identyczny co Italerii i chciałbym porównać...
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3967 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jest ta książka, z której są te obrazki do kupienia w Pelcie ale cena jest zachodnia, zaporowa. Tam jest sporo tego, wszystko piękne, cacy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Dzieki (ta jedna plansza to artyleria "nozna", niemniej dzieki). Ja takze korzystalem/korzystam z André Jouineau :


-Cavalier de l'artillerie à cheval de la Garde impériale
(Infographie d'André JOUINEAU)
Obrazek
PS. Jak rozumiem jets to art. Revella 1/72 ? Jak tak to mógłbyś zdradzic cenę zestawu? Jest on identyczny co Italerii i chciałbym porównać...
Zaplacilem 6,79€ (to sa 8 funtowki a nie 6funtowki conie? ;) )


Lakierujesz swe figurki?
urodzony 13. grudnia 1981....
Zeka

Post autor: Zeka »

Może pytanie nieco luźniej związane z tematem - nie mogę ustawić odpowiedniej ostrości podczas fotografowania figurek; niby wszystko jest w porządku, ale efekt końcowy niezbyt estetyczny (rozmazane zdjęcie).

Co do lakierowania... Lakieruję jak nie zapomnę ;)
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Może pytanie nieco luźniej związane z tematem - nie mogę ustawić odpowiedniej ostrości podczas fotografowania figurek; niby wszystko jest w porządku, ale efekt końcowy niezbyt estetyczny (rozmazane zdjęcie).
Jaki aparat, cyfrowy?
Musisz uwazac by aparat nie bral tla do nastawiania ostrosci, bo wtedy rzecz jasna figurki na pierwszym planie beda rozmazane...
Co do lakierowania...
Jest jakis matowy lakier?
urodzony 13. grudnia 1981....
Zeka

Post autor: Zeka »

Ad 1
Tak, cyfrowy... Dzięki za radę, zaraz sprawdzę z tym tłem.
Ad2
Do lakierowania używam bezbarwnego matowego lakieru Pactry, który się całkiem dobrze spisuje. Oczywiście są i inne, wystarczy w modelarskich popytać.
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

slowik pisze:
PS. Jak rozumiem jets to art. Revella 1/72 ? Jak tak to mógłbyś zdradzic cenę zestawu? Jest on identyczny co Italerii i chciałbym porównać...
Zaplacilem 6,79€ (to sa 8 funtowki a nie 6funtowki conie? ;) )


Lakierujesz swe figurki?
Hmm to ten zestaw wychodzi drożej niż Italieri. W modelarski kosztował o ile dobrze pamietam ok 22 PLN.

Jeszcze nie lakierowałem zadnych ale myslę nad tym bo w grze figurki się "zużywają" :)

Na pewno nie 6. To są 8 lub 12. Muszę sprawdzić jaką długość ma lufa i dopasuję to wagomiaru :)
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Lufa armatki w zestawie ma ok 28 mm co przy skali daje jakies 2 m rzeczywistej długość. Nie mam przy sobie materiałów ale z tego co pamietam to 2 m miała armata 12 funtowa (8-mio funtówka miała chyba coś kolo 1,8 m).
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Grenadyer
Hmm to ten zestaw wychodzi drożej niż Italieri. W modelarski kosztował o ile dobrze pamietam ok 22 PLN.
Z tym ze ja revella kupilem "u siebie" wiec absolutnej ceny nie mozna porownywac tak sobie ;)
Jeszcze nie lakierowałem zadnych ale myslę nad tym bo w grze figurki się "zużywają"
No ja zauwazylem ze farba moze zejsc przy niewielkim uzywaniu nawet, dlatego chyba bede lakierowal...
Na pewno nie 6. To są 8 lub 12. Muszę sprawdzić jaką długość ma lufa i dopasuję to wagomiaru Smile

Lufa armatki w zestawie ma ok 28 mm co przy skali daje jakies 2 m rzeczywistej długość. Nie mam przy sobie materiałów ale z tego co pamietam to 2 m miała armata 12 funtowa (8-mio funtówka miała chyba coś kolo 1,8 m).
Mi sie wydaje ze to sa 8ki. Opis tego zestawu pisze o 8funtowkach. Mysle ze takie 2mm moga sie latwo zgubic przy tej skali...

Zeka:
Tak, cyfrowy... Dzięki za radę, zaraz sprawdzę z tym tłem.
Daj znac czy pomoglo
Ad2
Do lakierowania używam bezbarwnego matowego lakieru Pactry, który się całkiem dobrze spisuje. Oczywiście są i inne, wystarczy w modelarskich popytać.
Dzieki. Oh gdzie ja taki fajny klasyczny sklep modelarski znajde :(
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Wallenstein
Sergent-Major
Posty: 172
Rejestracja: środa, 26 kwietnia 2006, 09:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Wallenstein »

Gdzie można podglądnąć co jest w zestawach figurek Italeri?
Na stonie są tylko pudełka (o ile).
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Wallenstein
Sergent-Major
Posty: 172
Rejestracja: środa, 26 kwietnia 2006, 09:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Wallenstein »

Dzięki.
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Maluje, jak juz wiadomo, francuskich artylerzystow konnych gwardii. Prace nie sa jeszcze zbyt daleko, niemniej tak to narazie wyglada => Nastapi jeszcze malowanie czarna farba oraz szczegoly jak oczy, poprawki (przedewszystkim czerwonego malowania tam gdzie nie trzeba), malowanie sprzetu oraz podstawek.

Obrazek

Mam jednak wazne pytanie : czy gora czapek ma kolor czerwony czy czarny?

Obrazek
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Wallenstein
Sergent-Major
Posty: 172
Rejestracja: środa, 26 kwietnia 2006, 09:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Wallenstein »

Ta ja tak jeszcze, żeby nie tworzyć nowego tematu.
Czy w Polsce ktoś jeszcze produkuje figurki w tej skali?
Mam wiele kompletów wyprodukowanych (zgapionych) ze wzorów ESCI, kupionych w końcówce lat 80.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”