Artykuł pomocny w tworzeniu makiet - dla początkujących

Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Artykuł pomocny w tworzeniu makiet - dla początkujących

Post autor: Bogus_law »

Ciekawy artykuł dotyczący makiet:
http://wargaming.pl/index.php?mode=view ... rticle=130
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Dobry ten link, chyba skorzystam z paru rad :)
Gdyz zbieram grupe osob u siebie w Zawierciu i mamy tymczasowa lokalizacje i pora by cos zbudowac aby nie grac li tylko na podlodze/stole.
Ale jedna sprawa - czy masa solna jako taka dlugo sie utrzymuje bez kruszenia (przy uzyciu do pewnych szczegolow jej)?

(tak rozbudowana wypowiedz chyba wystarczy) ?
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Dobra, nie wiem czy nie przysporze sobie wrogów, ale zaczyna wkur...zać mnie pisanie bezsensownych postów, typu jednozdaniowe, czy kilkuwyrazowe. Sorry Przemos ale jak link podoba się tobie i chcesz skorzystać z kilku rad z tamtej strony to skorzystaj, nie musisz tego wszystkim oznajmiać :?. Nie wiem czy waszym zamierzeniem jest nabijanie postów, ale jeśli tak to strasznie to lamerskie i tyle. Moge wskazać dość dużo postów, które zamykają się w kilku wyrazach. Sorry panowie ale taka jest prawda...

Pozdro

P.S. Zaraz będzie lawina krytyki i posty głoszące "nie, to nie prawda"...
Awatar użytkownika
Bormac
Adjudant
Posty: 240
Rejestracja: niedziela, 24 września 2006, 23:43
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 7 times

Post autor: Bormac »

Thomas, ze spamem nie wygrasz. Można go jedynie próbować ograniczyć. Ale to i tak walka z wiatrakami. Zresztą to forum jest na razie na tyle małe, że każdy "pusty" post tylko je powiększa.
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

No bez jaj, po pierwsze żaden z postów nie ma nic wspólnego ze spamem. Po drugie kiedy ktoś daje link a mi ten link się przydaje zazwyczaj za niego dziękuję. Po trzecie takie 'nic nie warte' posty dają znać że ktokolwiek z tego linku korzysta i powoduje że inni też dadzą jakieś linki. Bo wysyłanie iluśtam linków bez echa może spowodowac przeświadczenie że nie ma sensu publikować linki dla samej idei publikowania.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Może i tak, ale powiększa go tylko sztucznie, bo takie posty nic nie wnoszą. A skoro nie wnoszą to po cholere je pisać?! A jesli już ktoś pisze takie posty notorycznie to niech od samego początku pisze "Jestem lamerem i spamerem. >>i tu treść posta w postaci paru wyrazów<<" Na innych forach za takie posty lecą warningi.

Pozdro
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Bogus_law: Gdyby za takie posty były ostrzeżenia to nasz dzielny admin Dragon miałby bana na wiekszości forów na jakich się pojawial :D za te wszystkie :
Popieram !!!
i nic więcej :D

Nie wiem na jakich forach panuje taki terror, tam gdzie się udzielam nie ma z tym problemu. TMP, Elhiem tez podobnie wyglada tam sie czesto komentuje w ten sposob zdjecia figurek itp piszac A+ lub Nice.


Thomas: OK, Boguś masz rację, ale bez przesady. Tu nie ma zdjęć żeby tak je komentować, sam na Elhiem tak od czasu do czasu piszę. Mimo wszystko strasznie to lamerskie i tyle. Fskt pozostaje faktem, że świadczy to tylko o tym kto tak piszę. Nie mam więcej nic do dodania.

Pozdro
Awatar użytkownika
Witzland
Sergent
Posty: 116
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 09:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Witzland »

A ja dodam cos do tematu: Budujac makietę można sie posłużyć w miarę tanimi (6 zł budynek) budowlami z plastiku w skali 1:72. Producentem jest bodajże T.M> Diorama Tadeusz Murawka. Trzeba się tylko przy jednym duzo napracowac,a i wycinanie nie jest proste i trzeba włozyć trochę swojej inwencji tworczej (zprojektować piętra). Nie to co Italeri. :D
Adamdo
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:54
Lokalizacja: Tychy, Śląskie
Kontakt:

Post autor: Adamdo »

a gdzie takie coś można kupić??
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

TM diorama robi VACU potworki , tzn ładne to to ale straszne w obróbce :(. Kupić można chocby tutaj :
http://ibg.com.pl/pl/index.php?manufact ... lter_id=73

strasznie nie lubie vacu :)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

A o tym co mozna powiedziec:
http://padrebooks.pl/product_info.php?m ... cts_id=516

Podstawa to podobno wlasnie Vacuform, z tym ze mialem do czynienia dawno temu z taka podstawa od ESCI (Iwo-Jima) i byla ciekawa nawet.
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Podstawka miła tylko ma jakiś centymetr prostego plastiku z każdej strony. Trzeba odciąć i efekt jest przeciętny. Ale przyznaje się że mam ten bunkier i bedę myślał jak to vacu zrobić. Jak zrobie umieszcze zdjęcia. A ten zestaw warto kupić bo oprócz bunkru jest też zestaw tzw battle accesories który kosztował prawie tyle co teraz bunkier.
zbyszek
Appointé
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:36
Lokalizacja: Okolice Katowic

Post autor: zbyszek »

Halooooo
miałem te bunkry ale sie pozbyłem bardzo przyzwoite, podstawka wacu ale dobrej jakosci na zachodzie juz jest bunkier z italki z wału atlantyckiego, polecam bo warto zwłaszcza ze dołozyli te marne worki z iaskiem którwe luzem kosztuja tyle samo
Awatar użytkownika
Kuba
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: środa, 10 maja 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Thomas nie bądź żałosny... Jeśli ktoś ma komuś pomóc, radząc to też jest spam? Bo ten post to taka jakby rada. A co do spamu to chyba twoje posty w tym temacie się do niego kwalifikują, bo nie radzisz przecie jak zrobić makietę/podstawkę pod model...
(prawie) Tylko 1/72

Warsztat:
różne dziwne rzeczy
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Trochę wcześnie się obudziłeś Kuba. Te posty wyżej były napisane już dawno temu, a treść postów do których moje uwagi się odnoszą została już zmieniona. Druga sprawa jest taka, że faktycznie moje posty nie mają może nic wspólnego z tematem, ale zauważ że twój post również, więc w ogóle nie powinieneś go napisać. Wychodzi na to, że jesteś również żałosny, bo twoja wypowiedź niczego do tematu nie wnosi... Skończmy tą wymianę zdań, bo jest czcza i zupełnie niepotrzebna.

Pozdro
T
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”