Podstawki

Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Sam też tak próbowałem ze zwykłym piaskiem z piaskowinicy (mniej więcej ;)) Wikol>Piach a później jeszcze na to trawke elektrostatyczną i wygląda całkiem spoko. Nie wiem tylko jak z malowaniem tego, bo jeszcze nie próbowałem. Mam kilkadziesiąt figsów do położenia na podstawki a nie mam kiedy się tym zająć ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kamil88
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamil88 »

Ja natomiast daje super glue na całą podstawke przyklejam figurke i szybko wkładam do drobno ziarnistego piasku, później ew. trawka i malutki kamyczek ( jezelu figurka czymś się wyróżnia)

Pozdrawaim
Adamdo
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:54
Lokalizacja: Tychy, Śląskie
Kontakt:

Post autor: Adamdo »

wiem że z malowaniem jest dobrze, da się (tylko najlepsze są do tego cytadelki i vallejo, olejnych do niczego nie używam, a takie emalie akrylowe jak MM pactra itp nie będą tego dobrze kryć). Sam mam pomalowany piasek na figsach do WFB to wiem :)
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

a takie emalie akrylowe jak MM pactra itp nie będą tego dobrze kryć
Po pierwsze i ModelMaster Acryl i Pactra ( w końcu to samo ) i Chromacryl i jeszcze wiele innych kryje bardzo dobrze.
Używanie bardzo drogich i średniawych ( citadel ) farb na podstawki uważam za drobny przerost formy nad treścią.
Adamdo
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:54
Lokalizacja: Tychy, Śląskie
Kontakt:

Post autor: Adamdo »

ja tam sam nie wiem czy emalie akrylowe kryją dobrze, u mnie np nic nie kryją dobrze (zazwyczaj 5 warstw wystarczy żeby ładnie pokryte było) a cytadelki - tak samo jak vallejo - niektóre farbki mają dobre, a niektóre złe
i cytadelki też wcale nie są takie najgorsze (u mnie rozcieńczona cytadelka kryje lepiej od MM) choć cena swoje robi...
TomaszWojny
Tambour
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 10:19

Post autor: TomaszWojny »

ja pozostaje wierny humbrolom i model masterom. Akrylki to moim zdaniem nie ta dziedzina, Zalezy czy ktos jest bardziej graczem, czy modelarzem. A co do podstawek: ja chyba bede uzywał guzików takich od pościeli... Dobre są :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”