Falcata - Espana 1808 - 1:72 w metalu.

Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Falcata - Espana 1808 - 1:72 w metalu.

Post autor: Bogus_law »

Przypadkiem odkryłem taką firmę
http://www.falcata.jazztel.es/eng/indexI.html
produkują oni bardzo ładne ( na zdjęciach przynajmniej ) figurki.
Cena w Polsce jest bardzo atrakcyjna jak na tego typu figurki, czy ktoś bardziej zorientowany w tej epoce mógłby coś dodać od siebie ?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43339
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ładne mają zarówno figurki jak i okładki do pudełek, również wydawcy gier mogliby się sporo nauczyc.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zeka

Post autor: Zeka »

Faktycznie niedrogie (jak na metalowe figurki 1/72) - m.in jedenastu guerrilleros za 80 złotych. Coraz więcej ciekawych rzeczy, a gotówka nie chcę się gomadzić zgodnie z postępem geometrycznym ;)
terex
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 11:11

Figurki z okresu napoleońskiego

Post autor: terex »

Witam

Jak oceniacie te figurki:

http://www.falcata.jazztel.es/eng/Ipro.html.html

Post przeniesiony.

Raleen
Zeka

Post autor: Zeka »

Ogólnie, pod względem samego wykonania, figurki są całkiem dobrze wykonane. Tylko przy powiększeniu pojedyńczego kawalerzysty z hiszpańskiej kawalerii nieregularnej, coś mi się nie spodobał łeb koński. Z drugiej strony, przyznać muszę, że cały oddział prezentuje się pieknie. (Możliwe, że poprostu zdjecie nieco zniekształciło wspomnianego jeźdźca)
terex
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 11:11

Post autor: terex »

Jest i polski ułan, ale jakoś tak średnio mi sie podoba - poza tym oni wtedy nosili kolory narodowe na odwrót - czerwony był u góry a bialy u dolu. Dzieki w kazdym razie za opinie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”