Porównanie Zvezda vs HAT 1/72

Awatar użytkownika
Malory
Sous-lieutenant
Posty: 422
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2018, 22:08
Lokalizacja: Trójmiasto
Has thanked: 141 times
Been thanked: 156 times

Porównanie Zvezda vs HAT 1/72

Post autor: Malory »

Czołem. Szykuję się do okresu wojen punnickich i chcę złożyć armie Kartaginy, Republiki Rzymskiej i Seleucydów. Chciałem jako rdzenia armii użyć figurek HAT'a i uzupełnić po części Zvezdą z racji że mają w moim odczuciu ładniejsze figurki. Tylko z tego co słyszałem HAT i Zvezda potrafią się o 1-2 mm różnić wielkością i boję się czy nie będą głupio wyglądać obok siebie. W necie nie mogę znaleźć zdjęć ukazujących je obok siebie. Miał ktoś z was do czynienia z figurkami obu tych producentów?
“The saddest thing about any man is that he be ignorant, and the most exciting thing is that he knows.”
― Alfred the Great
Awatar użytkownika
E.S.
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 22 listopada 2013, 09:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Porównanie Zvezda vs HAT 1/72

Post autor: E.S. »

Porównania figurek poszczególnych producentów znajdziesz na stronie Plastic Soldier Review, np. TUTAJ na przykładzie afrykańskiej piechoty Hannibala - wystarczy kliknąć na ikonę "Compare with other figures", znajdującą się pod paskami ocen (ratings) zestawu. Być może nie dla każdego zestawu takie porównanie znajdziesz, ale dla większości najbardziej popularnych powinny być.
Awatar użytkownika
Malory
Sous-lieutenant
Posty: 422
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2018, 22:08
Lokalizacja: Trójmiasto
Has thanked: 141 times
Been thanked: 156 times

Re: Porównanie Zvezda vs HAT 1/72

Post autor: Malory »

Obrazek

No właśnie. O te mi chodziło. Może to trochę dziwnie wyglądać obok siebie, skoro większość armii bym miał z HAT'a. Zvezdowcy będą wyglądać na chorych na gigantyzm :P
“The saddest thing about any man is that he be ignorant, and the most exciting thing is that he knows.”
― Alfred the Great
TommyGn
Sous-lieutenant
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 12:11
Has thanked: 150 times
Been thanked: 23 times

Re: Porównanie Zvezda vs HAT 1/72

Post autor: TommyGn »

Ludzie, są różnego wzrostu. Różnice w figurkach zaczynają razić dopiero gdy porównaniem jest masowo produkowana broń [czyli od XVIII w.], lub figury są już naprawdę w różnych skalach [1/76 do 1/72], albo robione przez rzeźbiarzy mających zupełnie różną filozofię [np. krasnoludzkie proporcje HATa dla figur 1805-1807]. Poza tym możesz robić z nich różne odziały by się ze sobą tak wyraźnie nie różniły.
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
Awatar użytkownika
Malory
Sous-lieutenant
Posty: 422
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2018, 22:08
Lokalizacja: Trójmiasto
Has thanked: 141 times
Been thanked: 156 times

Re: Porównanie Zvezda vs HAT 1/72

Post autor: Malory »

Poza tym możesz robić z nich różne odziały by się ze sobą tak wyraźnie nie różniły.


Tylko że oni nie będą wymieszanie między sobą. Kawalerię numidyjską chciałbym zrobić całkowicie z figurek Zvezdy, a boję się że wtedy to będzie wyglądać jakby Numidyjczycy byli nacją koszykarzy NBA jeśli wszyscy pozostali będą o 2mm mniejsi.
“The saddest thing about any man is that he be ignorant, and the most exciting thing is that he knows.”
― Alfred the Great
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Porównanie Zvezda vs HAT 1/72

Post autor: Szary »

Moim zdaniem nie ma to na stole takiego znaczenia, zwłaszcza, że podstawkowanie dużo zmienia, pozwalając z łatwością zniwelować taką różnicę np lekkim spiłowaniem bazy jednej figurki czy podsypaniem drugiej.


Niekoniecznie jak na obrazku, ale trochę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bonus
Sergent
Posty: 122
Rejestracja: poniedziałek, 12 października 2009, 07:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Porównanie Zvezda vs HAT 1/72

Post autor: Bonus »

Szczególnie, że kawaleria jest na koniach i cięzko będzie wychwycić różnicę.
Deus Le Volt
Awatar użytkownika
Mordred79
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2018, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 71 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: Porównanie Zvezda vs HAT 1/72

Post autor: Mordred79 »

Akurat mam tu niedomalowaną podstawkę generalską do II/11 Galów do DBA złożoną z kawalerzysty Italeri (Zvezda) i dwóch HaT'a. Przy czym Gal Italeri siedzi na koniu HaTa a generał HaTa na koniu Italeri.

Obrazek

Gdy wypatrzeć się dokładnie to rzeczywiście różnica jest dostrzegalna, być może nienaturalna, ale na stole to się w ogóle nie rzuca w oczy. Uważam, że można mieszać figury tych producentów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”