Caesar Miniatures - kłopoty z malowaniem

Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Caesar Miniatures - kłopoty z malowaniem

Post autor: LordDisneyland »

Niestety, drugi dzień świąt kończy się w sposób wkurzający...a miało być tak pięknie 8-)
Wreszcie mogłem trochę popaćkać figurki. Wśród czekających na pomalowanie było kilka produkcji Caesar Miniatures. Materiał jest akurat w przypadku tych zestawów dość gumowaty. Zauważyłem, że podkład, który położyłem wcześniej [część figsów była spodkładowana ChaosBlack GW, część szarym motipem] jest satynowy lub błyszczący. Dziś wypróbowywałem farby FlamesOfWar, jak słyszałem, to nic innego jak akryle Vallejo. Ciekawa sprawa, farba ucieka z podkładu i słabo kryje, jak gdyby powierzchnia była tłusta - a tak nie jest. Czym może to być spowodowane? Czy ktoś z was zetknął się z czymś podobnym?
Na razie poczekam do jutra i zobaczymy, czy po kolejnym rozmieszaniu farbek będzie lepiej...
Awatar użytkownika
Warchoł
Strażnik wielki koronny
Posty: 2024
Rejestracja: czwartek, 19 marca 2009, 20:24
Lokalizacja: Kattowitz/ Домброва-Гурнича

Re: Caesar Miniatures - kłopoty z malowaniem

Post autor: Warchoł »

Wymieszałeś porządnie farbkę przed nałożeniem?
Prawem i Lewem: sarmacki skirmish: http://www.sarmackiskirmish.blogspot.com

PiL: Koroniarze, Boćwiny, Lipkowie, Węgrzy, Szeklerzy, Wołosi, Mołdawianie, Pludracy, Kozacy, Serbowie, Chorwaci
BGK/CoC: Rumuni
BW-N: Księstwo Warszawskie
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Re: Caesar Miniatures - kłopoty z malowaniem

Post autor: LordDisneyland »

Tak mi się wydaje, na innych figurkach zachowywały się normalnie... podejrzewam, że chodzi raczej o plastik caesara w reakcji z podkładami, ale co zaszło- nie wiem. W najbliższym czasie nie będzie szans ponownego nałożenia podkładu na inne produkty tej firmy, więc nie sprawdzę, czy to sytuacja powtarzalna.
No nic, mam i tak mrowie figurek czekających na malowanie...
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Caesar Miniatures - kłopoty z malowaniem

Post autor: Umpapa »

Pomalowałem z pół tysiąca figurek Cesara i nic takiego się nie zdarzyło.

Ale zdarzyło mi się parokrotnie, na różnych figurkach (Airfixa, Italieri, Esci, Redboxa) w których nakładałem podkład w warunkach za dużej wilgotności i za grubo.

Za gruby podkład i za wilgotno.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Caesar Miniatures - kłopoty z malowaniem

Post autor: AWu »

Wygrzebałem ostatnio Cesarowców fantazy dla Sowy, mam tam chyba w 4 zaczęte malowanie i nie było żadnych problemów.
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Re: Caesar Miniatures - kłopoty z malowaniem

Post autor: LordDisneyland »

Dziś trochę podłubałem przy jednym. Nawet obskrobałem część partyzanta z podkładu - i wtedy farba kładła się lepiej. Coś musiałem schrzanić nakładając podkład, no i może przechowywując figurki. A poza wszystkim - zakupione na przecenie w cdp farbki FOW też nie wzbudzają mojego zachwytu.
E tam, jakoś to wszystko pomaluję. Tak czy inaczej :) Inna sprawa, że mam 4 zestawy cesarowców, jak to ujął przedmówca, i każdy charakteryzuje się różnym stopniem gumowatości...
A że fajne to figurki są, nie zamierzam ich zostawiać w spokoju 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”