Malowanie autobusu 1:43

dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Re: Malowanie autobusu 1:43

Post autor: dixie75 »

GRZ pisze:Nawet mod? No to poooooszedł temat...
Pesy to zło, te siedzenia to szczyt głupoty. :x
Ktoś "na górze" też widocznie tak pomyślał i zamówił z normalnymi (firma robi to, co klient zamówi lub da sobie wcisnąć). Jeden "bufet" już na mieście z bliska widziałem. Wygląda lepiej niż na zdjęciach.
Zresztą i tak widać postęp, bow odróżnieniu od pierwszych serii w Swingach wywalono fotel przed pierwszymi drzwiami. To był dopiero kretynizm (tj. fotel w tym miejscu, a nie jego wywalenie :P).

A co do malowania Ikarów (bo w sumie o tym chciałem pisać :D)...
Czy to ma być malowanie historyczne? Bo te z przykładów na zdjęciach nijak się mają do wersji przedstawionej na modelu. Model to klasyczny wajchomat (280.33, wczesne lata '80), który w dodatku nie występował w Wawie. Owszem może udawać wersję 280.26, ale wracam z pytaniem; jak wierna ma być to kopia? (bo np. wygrodzenie kabiny kierowcy od razu mówi, że "łon nie stund").

Pierwsze zdjęcie to jeden pierwszych wozów z automatem (krótka seria bodaj 280.58 z 1991).
Drugi i trzeci to 280.70E klepane na miejscu od 1995.
Malowanie modelu jest bardzo podobne do 280.11 i 280.26 i jeden z nich jest własnością KMKM w malowaniu historycznym.
http://www.kmkm.waw.pl/index.php/tabor- ... s-280-2600
A robili to ludzie, którzy mają wiedzę kilkakroć większą od mojej i popartą dokumentami, więc myślę, że można im zaufać.
To na tyle didaskaliów :)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Malowanie autobusu 1:43

Post autor: Silver »

Oczywiście że takich modeli w Warszawie nie bywało a mnie chodzi nie o przekształcenie fizyczne modelu a bardziej o pomalowanie.
Mam kolegę który jest fanatykiem Ikarusów i z tobą by podyskutował. On też nabył ten model.
Potem do modelu dołączę tablice boczne, i numery boczne oraz rejestracyjne historyczne.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Malowanie autobusu 1:43

Post autor: AWu »

Od środka to go możesz pomalować pędzlem (kilka warstw cienkich a nie jedna gruba), od wewnątrz detali nie ma tak dużo by był problem z maskowaniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”