Modele z drukarek 3D

Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Modele z drukarek 3D

Post autor: GRZ »

Czas przypomnieć sobie tą jedną laborkę z 3dmaxa... jedyne 4 lata temu...

https://www.youtube.com/watch?v=QZ0z9c9ZASA

:P
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Modele z drukarek 3D

Post autor: xardas12r »

Cóż, grafika 3d to akurat moja działka :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Biały
Sergent
Posty: 107
Rejestracja: czwartek, 15 października 2009, 08:03
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Modele z drukarek 3D

Post autor: Biały »

xardas12r pisze:A co wam Panowie chodzi? Że ziarno? Zacytuje Białego z początku wątku:
1. Jak dla mnie jakość wydruku nie jest jeszcze na takim poziomie żeby drukować same figurki.
2. Za to drukarki idealnie sprawdzają się do tworzenia terenów.


Z obiema tezami się zgadzam (numeracja moja). Za cenę 50zł/1kg + pieniądze dla właściciela drukarki dostajemy możliwość stworzenia sobie TERENÓW, nie figurek. Ja z jakości takich terenów jak najbardziej byłbym zadowolony :P, bo nie lubię siedzieć nad terenami i nie mam takich zdolności jak np. Chomik.
Dzięki za podsumowanie. To jest właśnie sedno sprawy.
Nie ma co się zastanawiac nad tym co nie wychodzi, ale pomyślec nad możliwościami które taka drukarka daje.

Tereny wychodzą naprawdę fajnie. W budynkach ziarnistośc daje ciekawą fakturę.
Z tego co słyszałem można ją trochę zmniejszyc dając kilka warstw podkładu w sprayu, ale jeszcze tego nie próbowałem.
Mam kilka pomysłów na ruiny do FoW'a :)
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Modele z drukarek 3D

Post autor: Inkub »

Mozesz tez zmniejszyc ziarnistosc czyszczac wydruk, zdaje sie acetonem.
Awatar użytkownika
Vazhyl
Appointé
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 20 listopada 2014, 22:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Modele z drukarek 3D

Post autor: Vazhyl »

Inkub pisze:Mozesz tez zmniejszyc ziarnistosc czyszczac wydruk, zdaje sie acetonem.
Zależy w jakiej technologii było drukowane. Na ZCorpie, z którego mam możliwość korzystać, do płukania stosuje się izopropanol, którym można nieco wygłaskać model przed finalnym utwardzeniem UV.
Po iluś tam testach mogę potwierdzić, że drukowanie figurek to porażka (z uwagi na dokładność odzwierciedlenia modelu), a drukowanie terenów - cóż, jakby do sprawy nie podejść, jednostkowy koszt jest duży, więc póki co nadal pozostają robótki ręczne albo odlewania w formach elastycznych (np. kolumn).
Do wydruku modelu wzorcowego, który można potem potraktować pilnikiem i green stuffem drukowanie 3D to technologia już niezastąpiona.
Gdyby ktoś potrzebował miał drukarkę, a brakowało mu modeli, to plików STL wygrzebanych w sieci mam grube megabajty :)
JAMA : figurki dla graczy i kolekcjonerów, masy i narzędzia do rzeźbienia, podstawki, akcesoria do makiet i dioram oraz inne różności modelarskie
Awatar użytkownika
Arekmaximus
Sergent
Posty: 136
Rejestracja: środa, 30 października 2013, 23:17
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Modele z drukarek 3D

Post autor: Arekmaximus »

Biały pisze:...Za to jest sporo amatorów druku (w każdym razie w Trójmieście) którzy za niewielką opłatą chętnie coś wydrukują.
W jaki sposób do nich dotrzeć? Czy jest możliwe uzyskać od Ciebie jakiś konkretny kontakt/namiar na takiego "drukarza 3D". Dopowiem, że potrzebuję model wydruku 3D płaskorzeźby-Lwia Brama w Mykenach.
Ave, Caesar, morituri te salutant!
http://arekmaximus.blogspot.com/
Awatar użytkownika
PawelPawel
Adjudant
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modele z drukarek 3D

Post autor: PawelPawel »

http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.ph ... highlight=

Zerknij na ten temat, Puzi drukuje też na zamówienie.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Modele z drukarek 3D

Post autor: WarHammster »

http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Modele z drukarek 3D

Post autor: psborsuk »

Wszystko ładnie Sławku, ale jest jeden myk - problem jakości sprzętu użytego do wydruku. Niestety, ale drukarką za kilka tysi raczej nic się do wargamingu nie wydrukuje. Ale już lepszą jak najbardziej. Osobiście mam kilkanaście modeli wydrukowanych lub odlanych z wydruków, i powiem, że biją na głowę jakością i szczegółowością oryginały (i mówię o figurkach wielkości 28mm). Tak więc wszystko rozbija się o technologię.
Ponadto z wydrukiem jest tak, jak z odlewaniem - każdy model można odlać/wydrukować, tyle, że nie w jednym kawałku.
Generalnie średnio się zgadzam z wnioskami autora. Można już mieć bardzo ładne wydruki, kwestia ceny.
Awatar użytkownika
Asienieboje
Adjudant Commandant
Posty: 1762
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2011, 15:03
Lokalizacja: Edynburg/Wielka Brytania
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: Modele z drukarek 3D

Post autor: Asienieboje »

Tym bardziej, że artykuł napisany jakies 2 lata temu. Modele 3D są coraz bardziej popularne. Uzupełniaja one lukę tam, gdzie na razie żaden producent na razie nie uderza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”