Sherman

Jeyo4
Sous-lieutenant
Posty: 495
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 15:14
Has thanked: 20 times
Been thanked: 52 times

Sherman

Post autor: Jeyo4 »

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc piszę tutaj. Ostatnio kupiłem sobie parę zestawów żywicznych Black doga (pozwijane namioty, koce, skrzynki z żywnością)-po prostu miód. Natchnęło mnie to, żeby wykopać swojego starego Sherman sprzed ponad 15-tu lat i go odnowić. Firma Esci. Na pudełku podane jest, że to M4A1, ale jakoś mi on nie pasuje do tej wersji. Może to jakaś "podwersja", krótka seria lub coś podobnego. Moje wątpliwości budzi wygląd przedniej płyty w okolicach przednich włazów. Może ktoś wie jaka to wersja, gdzie była używana itp.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dioramy-Makiety=Nasze pole bitwy

Post autor: AWu »

Wygląda dość M4A1wato
Obrazek

Tylko za duże włazy.
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Dioramy-Makiety=Nasze pole bitwy

Post autor: Fromhold »

To jest M4A1 75 W. Problem jest w tym ze to wersja pozna z przednimi wlazami odchylanymi skosnie na boki a nie na boki jak na zdjeciu AWu. Wiaze sie to z inna przednia plyta pancerza.
Do tego na gornej plycie wieza ma dodatkowy wlaz ze sprezynami. Takich pojazdow wyprodukowano niewiele.
W instrukcji ESCi byl blad - oslone przekladni przedniej trzeba przyklejac odwrotnie niz tego chce producent.
Nie wiem jak jest w instrukcjach Italeri. Poza tym to bardzo dobry model.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Marcin2501
Major
Posty: 1197
Rejestracja: środa, 10 października 2007, 11:33
Lokalizacja: z miasta Łodzi

Re: Dioramy-Makiety=Nasze pole bitwy

Post autor: Marcin2501 »

Fromhold pisze:To jest M4A1 75 W. Problem jest w tym ze to wersja pozna z przednimi wlazami odchylanymi skosnie na boki a nie na boki jak na zdjeciu AWu. Wiaze sie to z inna przednia plyta pancerza.
Do tego na gornej plycie wieza ma dodatkowy wlaz ze sprezynami. Takich pojazdow wyprodukowano niewiele.
W instrukcji ESCi byl blad - oslone przekladni przedniej trzeba przyklejac odwrotnie niz tego chce producent.
Nie wiem jak jest w instrukcjach Italeri. Poza tym to bardzo dobry model.
Czołgów tej właśnie odmiany użyto do przeróbki na wersję pływającą (Sherman DD).
Jeyo4
Sous-lieutenant
Posty: 495
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 15:14
Has thanked: 20 times
Been thanked: 52 times

Re: Dioramy-Makiety=Nasze pole bitwy

Post autor: Jeyo4 »

Dzięki, jestem pod wrażeniem. Układu klap sam nie zauważyłem, ale wiedziałem, że coś mi nie pasuje tzn czołg różni się od standardowych M4A1. Dawno nie zajmowałem się Shermanami, a skleiłem ich 5, a właściwie 4,5 (jeden jeszcze nie skończony).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”