Flagi

grot
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek, 25 listopada 2013, 20:14
Lokalizacja: Gliwice

Flagi

Post autor: grot »

Zastanawiam się czy ktoś z was próbował już osadzić na swoich modelach flagę (marker) służącą do rozpoznawania pojazdu z powietrza przez własne oddziały. W tym przypadku chodzi mi o położenie na pokrywie silnika panzer III i masce sdkfz 250 flak ze swastyką. może ktoś próbował ma pomysł jakiego materiału użyć, bibuła, papier jakaś tkanina lub w inny sposób potrafi poradzić wykonanie czegoś takiego. Podobne pytanie dotyczy białej flagi z czerwonym krzyżem choć ta ma już znaleźć się na krótkim drągu przymocowana do willisa.
Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją w ogóle...
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Flagi

Post autor: Jarek »

Na silnik proponuję chusteczkę higieniczną (gładką) nasączoną wikolem. Łatwo ukształtujesz fałdy tkaniny.
"Flaga na drągu" - namaluj na zwykłym papierze, sklej obie połowy wikolem, zanim wyschnie możesz ukształtować łopot. Zachowa kształt po wyschnięciu kleju.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Flagi

Post autor: AWu »

Ja bym w obu przypadkach zrobił z Greenstuiffu i pomalował, ale metoda jarka wydaje się łatwiejsza.
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Flagi

Post autor: Fromhold »

Stosowałem chusteczkę higieniczną,
http://fromholdblog.blogspot.com/2013/0 ... 536_7.html
ale teraz wybrałbym folię aluminiową.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
grot
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek, 25 listopada 2013, 20:14
Lokalizacja: Gliwice

Re: Flagi

Post autor: grot »

Widzę że możliwości jest kilka ;) więc chyba należy jednak wziąć jakiś złom z przed kilku lat i sprawdzić która opcja jak się prezentuje choć ten pomysł z folia wydaje się optymalny, najłatwiejszy i z możliwością zmiany kształtu powiewającej flagi w zależności od "kierunku" i "siły" wiatru. Co do wikolu to przy pierwszych próbach pojawił mi się problem z chusteczką który przyklejał się do wszystkiego i bardzo łatwo się darł przy próbach kształtowania jakieś pomysły na tą niedogodność?
Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją w ogóle...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”