Opel Blitz wersja z drewnianą kabiną firma Roden skala 1:72

aro275
Adjudant-Major
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 2 listopada 2009, 19:55
Lokalizacja: Trzebinia
Been thanked: 1 time

Opel Blitz wersja z drewnianą kabiną firma Roden skala 1:72

Post autor: aro275 »

Witam koledzy . Mo najnowszy projekt Opel Blitz z Rodena , z drewnianą kabiną .

Model genialny według mnie bardzo dokładny, ogromna ilość części (niektóre bardzo mikroskopijne) świetnie odwzorowane zawieszenie , cały silnik , możliwość zrobienia dwóch wersji paki itd.

Postanowiłem się przyłożyć i zrobić model z pełnym zaangażowaniem tzn nie tak jak do tej pory tzw fasty :) zresztą inaczej sie go nie da zrobić jak poprzez pełne zaangażowanie


Pierwszy etap pracy , polegał na umyciu wszystkich wyprasek w ciepłej wodzie z detergentem , po wysuszeniu zabrałem się za studiowanie instrukcji i na początku stwierdziłem że nie dam rady:) ale w miare upływu czasu zacząłem sie do niego powoli zabierać.

Najpierw wyciąłem ramę zawieszenia wkleiłem amortyzatory paki oraz koło zapasowe


Obrazek

Obrazek

Pózniej przygotowałem koła przednie i tylne oraz złozyłem na sucho kabinę z przygotowanym "kierowcą" firmy Preiser

Obrazek



Obrazek



Kolejnym etapem było złożenie silnika co zajęło mi dużo czasu , ale jest to bardzo żmudne i czasochłonne zajęcie:)

Obrazek

Co prawda to nie tylko sam silnik ale też cała kabina i paka założone na "sucho"
Na tym zakończyłem weekendową część pracy . Pozdrawiam życząc miłego Poniedziałku :)


p.s kilka fotek złozonego na sucho modelu ( wkleiłem "szyby" i kierowcę)

Obrazek


Obrazek



Obrazek


W przyszłości dołączy on do swego młodszego brata :)

Obrazek


Dobranoc


Koledzy mam prośbę na jaki kolor pomalować i jak zrobic otwierane klapy silnika?



Ku......a mać za przeproszeniem, model spadł mi z szafki :((((((( połamały się koła amortryzatory i silnik :x :( :( :( :( myslałem że zrobię na jakiś konkurs modelarski wypasiony model a tu taki pasztet , no cóż bedzie zatem tylko jako supply do mojej battlegruppe



Edit - skonczyłem gnojka , wcale nie jest taki dokładny niestety jak mi się początkowo wydawało , dobra jest jaki jest jutro podkład czarny army painter


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek




Opel zrobiony został jutro wash i cieniowanie

Obrazek
a tu ze swoim bratem z Italeri

Obrazek

A tu już po washu przed cieniowaniem

Obrazek
Obrazek


Uwielbiam takie brudne pojazdy :)


Komentarze mile widziane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”