Polski kamuflaż - wzorniki kolorów

Awatar użytkownika
Crew
Adjudant
Posty: 210
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2013, 09:36
Kontakt:

Polski kamuflaż - wzorniki kolorów

Post autor: Crew »

Po przeczesaniu netu w poszukiwaniu odpowiednich barw dla polskiego kamo'39 mam totalny mętlik w głowie.
Modelarze i historycy polemizują na temat właściwych kolorów pokrywających polskie pojazdy pancerne. Generalnie nie znalazłem jedynej słusznej wykładni barw.
Kolejny problem dotyczy wzorników kolorów różnych producentów farb. Chciałbym kupić w necie akrylowe farby Tamiya, ale wiadomo jak to jest z kolorem na monitorze. Wiem, że są w sprzedaży wzorniki barw, ale mówiąc szczerze szkoda mi wydać 35-45 zł plus przesyłka, po to, by potem zamówić trzy farbki.
Może ktoś z Kolegów posiada taki wzornik lub malował polskie pojazdy z 39 roku i potrafi podpowiedzieć jakie numery farb miałbym kupić?
Awatar użytkownika
Crew
Adjudant
Posty: 210
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2013, 09:36
Kontakt:

Re: Polski kamuflaż - wzorniki kolorów

Post autor: Crew »

Poszukiwania w necie zawiodły mnie w pewne miejsce. Może ktoś będzie kiedyś potrzebował, to podpowiadam i polecam przeczytać ten wątek, a potem przetestować kolory na własnych modelach :)

http://whiteeagle.net.pl/viewtopic.php?f=75&t=79

Jeśli chodzi o farby Tamiya, to jestem na etapie testowania

XF57 - buff
XF58 - olive green
XF64 - red brown

Pewnie nie są idealne (czy ktoś w ogóle widział, zna idealne, historyczne wzorce tych barw? Wątpię), ale w końcu z tego się nie strzela... Choć w bitewniakach, to akurat nie do końca prawda ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”