Figurki i Malowanie LWP

Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Figurki i Malowanie LWP

Post autor: GRZ »

Śliczne (fajne kolory) ale brakuje mi błota na gąsienicach.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Re: Figurki i Malowanie LWP

Post autor: DT »

Kolory może i śliczne, ale T-34/76 w boju występował tylko w 1. BPanc i 4.pczc, a czołgi mają godła maja jak z 1.KPanc, w Brygadzie używana była tzw. "Kurica". Po południu wrzucę trochę sylwetek.
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Figurki i Malowanie LWP

Post autor: WarHammster »

Oczywiście DT masz racje, ponadto informacjami nie gardzę, a każda ma jakiś wpływ na kolejne malowanie :).
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Asienieboje
Adjudant Commandant
Posty: 1762
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2011, 15:03
Lokalizacja: Edynburg/Wielka Brytania
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: Figurki i Malowanie LWP

Post autor: Asienieboje »

Zdaje mi się, że już mieliśmy taką konwersację, zdaje się że przy wcześniejszym teciaku Sławka.
Jak dla mnie malowanie pierwsza klasa (chociaż trochę za brązowe na zdjęciach - ale to wydaje mi się kwestia oświetlenia).
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 535 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Figurki i Malowanie LWP

Post autor: Umpapa »

Ślicznie pomalowane.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Re: Figurki i Malowanie LWP

Post autor: DT »

1 puk czołgów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2 puk czołgów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zwróć uwagę na system oznakowania przedstawiony na ostatnim rysunku. Teciaki LWP nie nosiły żadnych napisów fundacyjnych, czy propagandowych (przynajmniej ja nie spotkałem się).
Jutro (a właściwie to już dziś) dokończenie.
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Figurki i Malowanie LWP

Post autor: WarHammster »

Tych zdjęć chyba nie widziałem, dzięki DT za garść informacji. Jeśli chodzi o napisy, to tylko moje widzi mi się dla zabawy zwykłe 4fun, lubię nazywać swoje zabawki po imieniu ;). Nazywanie modeli ma też plusy, np. w trakcie gry, oponent widząc nazwę, mówi - strzelam do Lublina, Syrenki - a nie np. "w ten, tego, tamtego" itp. ;).
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Re: Figurki i Malowanie LWP

Post autor: DT »

1. Brygada Pancerna w organizacji pułkowej (nieznany pułk)

Obrazek

1. Brygada Pancerna w organizacji batalionowej

Obrazek

4. pułk czołgów ciężkich

Obrazek

Obrazek

To tyle w temacie T-34/76 pozostały mi tylko sylwetki powojenne.
Gdyby było jeszcze czegoś potrzeba to służę uprzejmie :)
Na koniec jeszcze plansza z godłami.

Obrazek
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Figurki i Malowanie LWP

Post autor: WarHammster »

Oczywiście, że mam pytania.

1. Chodzi mi o płaszcze (półpłaszcze) skórzane w LWP, czy były one używane przez oficerów piechoty?. Widziałem zdjęcie Kapitana Tkacza z 24 Drezdeńskiego Pułku Artylerii Pancernej w takiej właśnie skórce i sowieckiej czapce oficerskiej (książka Broń Pancerna w LWP 1943-1945, str. 47).
2. Czy oficerowie LWP też miewali zatem tego typu czapki?
3. Czy w LWP w latach 1943 - 45 były oddziały specjalne tj. komandosi, spadochroniarze, piechota morska lub inne podobne jednostki?
4. Czy w LWP w latach 1943 - 45 były jakieś elitarne jednostki piechoty wyróżniające się w zwykłej piechocie?
5. Czy w LWP w latach 1943 - 45 w różnych jednostkach wojskowych funkcjonowali ludowi komisarze (wiem, że zwykli oficerowie sowieccy byli). Pytanie dla mnie ważne, ponieważ, jeśli tak, będę mógł wcielać do swojej listy armii komisarzy, którzy podniosą zdolność bojową :)
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Re: Figurki i Malowanie LWP

Post autor: DT »

WarHammster pisze:1. Chodzi mi o płaszcze (półpłaszcze) skórzane w LWP, czy były one używane przez oficerów piechoty?. Widziałem zdjęcie Kapitana Tkacza z 24 Drezdeńskiego Pułku Artylerii Pancernej w takiej właśnie skórce i sowieckiej czapce oficerskiej (książka Broń Pancerna w LWP 1943-1945, str. 47).
To przydzielony do WP oficer sowiecki, oni często używali sowieckie sorty munduroqwe
WarHammster pisze:2. Czy oficerowie LWP też miewali zatem tego typu czapki?
Raczej, nie... no chyba że przyszedł z RKKA, regulaminy mundurowe w czasie wojny nie były rygorystycznie przestrzegane, więc za prawdziwą można przyjąć scenę przekazania przedwojennej kurtki żołnierza wojsk pancernych załodze "Rudego", niemieckie "oficerki" też były w powszechnym użyciu :)
WarHammster pisze:3. Czy w LWP w latach 1943 - 45 były oddziały specjalne tj. komandosi, spadochroniarze, piechota morska lub inne podobne jednostki?
Można przyjęć że takich formacji nie było, bo...
1. batalion specjalny szkolił dywersantów, co prawda przeszkolono ich w skokach spadochronowych, użyciu materiałów wybuchowych, posługiwaniu się "germańskim" uzbrojeniem, ale nie nazwałbym ich ani spadochroniarzami, ani komandosami :), natomiast 1. samodzielny morski batalion zapasowy tylko gromadził w swych szeregach specjalistów morskich, którzy po dotarciu na wybrzeże pełnili służbę garnizonową.
WarHammster pisze:4. Czy w LWP w latach 1943 - 45 były jakieś elitarne jednostki piechoty wyróżniające się w zwykłej piechocie?
Nooo... oczywiście 1. Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki oraz prawie całkowicie zmotoryzowana pod koniec wojny 4. Dywizja Piechoty im. Jana Kilińskiego, ponadto 1. Brygada Piechoty Zmotoryzowanej z 1. Korpusu Pancernego. Generalnie najlepszy element ludzki trafił do pierwszych czterech dywizji.
WarHammster pisze:5. Czy w LWP w latach 1943 - 45 w różnych jednostkach wojskowych funkcjonowali ludowi komisarze (wiem, że zwykli oficerowie sowieccy byli). Pytanie dla mnie ważne, ponieważ, jeśli tak, będę mógł wcielać do swojej listy armii komisarzy, którzy podniosą zdolność bojową :)
W Naszych jednostkach byli oficerowie polityczno-wychowczy ;) , komisarzy nie było ;) i było ich więcej niż u Sowietów :) często byli to też Polacy
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Figurki i Malowanie LWP

Post autor: xardas12r »

Co do komisarza bym nie wystawiał.

Ale zrób oficera-łącznika z ACz i wystawiaj go na zasadach komisarza ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Re: Figurki i Malowanie LWP

Post autor: DT »

Jeżeli chcesz spadochroniarzy to zrób czechosłowacką Brygadę Spadochronową, która wchodziła w skład Korpusu Czechosłowackiego w Związku Sowieckim :) a výsadkáři byli přední vojáci wspierali słowackie powstanie :)
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Figurki i Malowanie LWP

Post autor: WarHammster »

Podsumowanie dotychczas pomalowanych modeli LWP od Plastic Soldier Company:
http://www.youtube.com/watch?v=EwaBgjHv ... e=youtu.be
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”