Unia Europejska + Rosja = EURosja?

Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Post autor: elahgabal »

AWu pisze:W nowoczesnej mysli liberalnej coraz czesciej zaczyna sie lamac kult demokracji, i niektorzy mysliciele przyznaja ze w sumie to rownie dobrym, a bardziej uzytecznym jest system oswieconego autorytaryzmu.
No dobrze, ale przecież oświecony autorytaryzm zawsze polegał na tym, że na szczycie piramidy stał jeden człowiek, który tym wszystkim zawiadywał i który (jeśli mu się chciało) dbał o dobro państwa i ludu i to w kategoriach dziesięcioleci.
Choćby po to, żeby przekazać ten rodzinny biznes następcy w stanie minimum nieuszczuplonym.
Tymczasem Komisja Europejska i wszystkie inne organy tego Lewiatana to twory kadencyjne. A ja jeszcze nie widziałem na Kontynencie (odcinam wyspę i chlubny - jak dla mnie - wyjątek M. Thatcher) polityka, który patrzyłby poza własną kadencję i najbliższe wybory (a teraz nawet i kadencji to nie sięga - po 2 latach w Sejmie nasze darmozjady już przebierają łapkami do europejskich stołków).
Przecież jeden ze składów KE w całości poleciał za łapownictwo...
Jeśli to coś miałoby się stać tworem autorytarnym (nawet po oświeceniu), to strach się bać...
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Post autor: elahgabal »

Co do przyszłego kierunku zmian, jak dla mnie nie jest to wielką zagadką. Największy (bądź jeden z największych) przyrost naturalny w Europie mają muzułmanie. Na wschodzie Chińczycy niedługo zaczną zalewać Syberię. Jeśli w dłuższej perspektywie czasu nic się nie zmieni (a nie wygląda, żeby miało się zmienić), to Europę Zachodnią zaleją muzułmanie, a na wschodzie zgodnie z przepowiednią będziemy mieć granicę polsko-chińską. Tylko, że nie tam, gdzie pewnie spodziewają się tego zwolennicy Polski mocarstwowej (czyli gdzieś w okolicach Uralu), ale zapewne na Bugu... W tej sytuacji przemiany społeczne będą zgodne z ideologią islamską i chińską :devil:
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez elahgabal, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”