Pakistan a polski wywiad

Awatar użytkownika
kot
Stabsfeldwebel
Posty: 301
Rejestracja: sobota, 2 grudnia 2006, 15:13
Lokalizacja: Chojnice/Wawa

Pakistan a polski wywiad

Post autor: kot »

Witam

Czy ktoś ma może jakieś info albo dostęp na temat polskiego wywiadu i jego działań w ciągu ostatnich powiedzmy 50 lat na terenach Pakistanu i Afganistanu, albo Bliskim Wschodzie?

Chodzi mi o to czy należałoby Macierewicza powiesić za jaja za rozpieprzenie WSI i ich siatki na tym terenie, czy po prostu nigdy tam nie mieliśmy niczego niesamowitego i ostatnia tragedia to "Wypadek przy pracy" który równie dobrze mógł się zdarzyć każdemu innemu państwu/narodowi.

Dziś słucham rozmowy komentatorów która mnie tylko drażni, bo ostatnio jak było o odpowiedzi Rosji na tarczę rakietową mówili, że wyrzutnie rakiet p-lot S-300W to... rakiety balistyczne.
Polska od morza do Watykanu :>

Działam też tu: http://www.fajka.net.pl/
Obecna przyjemność: G&H Ennerdale Flake i "Pół wieku w mundurze" Mierieckowa
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Sądzę, że niewiele mogliśmy poradzić, wczoraj słyszałem komentarze Petelickiego i bodajże Czempińskiego i też wypowiadali się w takim duchu. Tyle na szybko.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
kot
Stabsfeldwebel
Posty: 301
Rejestracja: sobota, 2 grudnia 2006, 15:13
Lokalizacja: Chojnice/Wawa

Post autor: kot »

Muszę dorwać raporty Macierewicza dot. WSI :/

Ale wracając do meritum chodzi mi raczej o info o działaniach w tych krajach polskiego wywiadu za czasów raczej PRL. Któryś z dziennikarzy posłużył się argumentem, że polski wywiad werbował "te rzesze studentów z krajów tego regionu, między innymi właśnie Pakistanu". Co do obecnej sytuacji to słyszałem tylko doniesienia medialne podczas ujawniania I części raportu pana M. że dotyczy on siatki na tych terenach i że wpuścił w kanał polskich wywiadowców. W ogóle te media mnie wpieniają jak już wspomniałem w pierwszym poście. Wspomną coś, nie podadzą źródeł, bibliografii nie machną ;)
Polska od morza do Watykanu :>

Działam też tu: http://www.fajka.net.pl/
Obecna przyjemność: G&H Ennerdale Flake i "Pół wieku w mundurze" Mierieckowa
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wiesz, ważna jest sensacja, ilu przeciętnych zjadaczy newsów interesują takie rzeczy jak źródła, bibliografia etc. ;D . Z drugiej strony, nie chcę bronić Macierewicza, ale po prostu część sił politycznych i mediów ma w tym interes, żeby mu dokopać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Re: Pakistan a polski wywiad

Post autor: Andy »

kot pisze:Chodzi mi o to czy należałoby Macierewicza powiesić za jaja za rozpieprzenie WSI i ich siatki na tym terenie
Już dawno, i nie tylko za to!
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Andy pisze:i nie tylko za to
Chodzi ci o jaja czy WSI ;D

Ale co by to nie było - popieram, takiej niekompetencji i amoku zemsty dawno nie było.
Już nawet agenci ubezpieczeniowi nie czuli się pewnie, bo też też są agentami.

Ten człowiek nawet pewnie nie odróżniał wywiadu od kontrwywiadu i politycznej służby bezpieczeństwa.
Awatar użytkownika
kot
Stabsfeldwebel
Posty: 301
Rejestracja: sobota, 2 grudnia 2006, 15:13
Lokalizacja: Chojnice/Wawa

Post autor: kot »

Ok nie potępiam faceta dlatego że mi się jego twarz nie podoba, albo nieładnie pachnie, ale raczej za to że wprowadził metody pachnące bolszewizmem do komisji oceniającej pracę WSI ;) ja rozumiem, spec, niepodległościowiec, ale z takimi przekonaniami to w muzeum mu odlew woskowy machnąć, emeryturkę i bon na książki z IPN a nie stawiać go na czele komisji weryfikacyjnej jeśli wiadomo z góry że jest "stronniczy".
Druga rzecz że też wiem, że WSI miało swoje za uszami i im tego nie odejmuje... ale to się dymisjonuje ludzi, czy zamyka działy a nie wpuszcza "Szalonego Antka" żeby rozpiżył całą organizację...
Po prostu we łbie przestaje mi się mieścić sytuacja która została przedstawiona przez dziennikarzy i chcę się dowiedzieć jak naprawdę jest <bo po siedzeniu kilka lat w mediach to wiem że z prawdą w takowych doniesieniach, komentarzach itp. różnie bywa>.
Polska od morza do Watykanu :>

Działam też tu: http://www.fajka.net.pl/
Obecna przyjemność: G&H Ennerdale Flake i "Pół wieku w mundurze" Mierieckowa
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

kot pisze:ja rozumiem, spec,
A ja nie rozumiem. Spec od czego? :shock:
niepodległościowiec,
Dla mnie niepodległościowiec to ktoś, kto dba o niepodległość swojego kraju. Kogoś, kto uparcie działa na szkodę ojczyzny i realizuje interesy ościennego, niezbyt przyjaznego mocarstwa, nazywam inaczej.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

mysle ze tak samo jak ja taka osobe nazywasz, ale panowie konczymy z Maciarewiczem bo zbaczamy w zboczona polityke...
Awatar użytkownika
kot
Stabsfeldwebel
Posty: 301
Rejestracja: sobota, 2 grudnia 2006, 15:13
Lokalizacja: Chojnice/Wawa

Post autor: kot »

Dokładnie bo się zaczynam tłumaczyć jakie mam podejście do niego ;)
Chodzi mi stricte o informacje o wywiadzie i ewentualnym werbowaniu agentów pochodzenia Pakistańskiego.

Zwłaszcza jakaś bibliografia? Bo będę miał niedługo dostęp do biblioteki AON i może się uda dostać.
Polska od morza do Watykanu :>

Działam też tu: http://www.fajka.net.pl/
Obecna przyjemność: G&H Ennerdale Flake i "Pół wieku w mundurze" Mierieckowa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”