Wojna w Sudanie

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Wojna w Sudanie

Post autor: Raleen »

Rozszerzając trochę tematykę działu i korzystając z dużego ostatnio zainteresowania nim chciałem poruszyc tematykę tej cichej, toczącej się od dawna wojny. Niby państwo istnieje na mapie, a w praktyce jest to biała plama, kraj ogarnięty wojną, o którym cokolwiek dowiadujemy się od święta, bo zrobienie stamtąd relacji jest dla dziennikarzy dosc niebzepieczne. Ja w zasadzie cokolwiek dowiedziałem się o tej wojnie dzięki "Hebanowi" Kapuścińskiego. Ktoś z Was może interesował się tematem?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

To prawda, to bardzo cicha wojna...
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Takeo Takagi
Shosa
Posty: 1009
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Takeo Takagi »

Znam niestety tylko strzępy informacji, pochodzące z drugorzędnych źródeł typu "Gazeta Wyborcza". Ktoś mógłby przybliżyć ten konflikt?
Zeka

Post autor: Zeka »

Był u nas na forum chłopak, który napisał (dosyć obszerną) pracę licencjacką na ten temat. Niestety nie zanosi się, aby się uaktywnił (studia magisterskie, praca itd.). Chociaż może zmieni swoje nastawienie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”