Syria - nowa odsłona konfliktu

Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Syria - nowa odsłona konfliktu

Post autor: Torgill »

RAJ pisze:Ostrzeżenie dostali w ostatniej chwili, co oznacza, że co najwyżej zdążyli oddalić się od zabudowań bazy, na pewno nie udało się ewakuować samolotów ani żadnego sprzętu.
Co więcej jeszcze tego samego dnia lotnisko odzyskało zdolność operacyjną, co oznacza, że pozostały na nim zapasy paliwa oraz amunicji.
Owszem jet możliwość że była to mistyfikacja, samoloty przyleciały i od razu odleciały i tylko pas startowy jest operacyjny ale niespecjalnie w to wierzę.
Zdjęcia satelitarne pokazują wszystkie składy z paliwem jako zniszczone, więc musieli to jakoś inaczej przeprowadzić (w sensie operacyjności). Natomiast nie zniszczenie pasa startowego to błąd, ale do tego akurat lepiej GBU 31 użyć, tylko, że to wymagałoby użycia lotnictwa.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Syria - nowa odsłona konfliktu

Post autor: Philip79 »

Torgill pisze:Ponieważ wszyscy już wiedzą, że ISIS niebawem padnie, gra toczy się w tej chwili o Asada. Bodajże jakiś czas temu Repetowicz opisywał teorię, jakoby Amerykanie dążyli do tego, aby część rebeliantów miała utworzyć korytarz wzdłuż południowo - wschodniej granicy Syrii, aż po Izrael, który łączył by się z terytoriami SDF. W ten sposób ten sojusz miałby dobre podstawy gospodarcze, mając dostęp do Izraela, a także kontrolując szlak handlowy do Iraku, którego duża część także będzie kurdyjska.

Swoją drogą życzę Kurdom własnego państwa, mają na to pewne szanse w tym układzie sił.

USA zaś naciskają wyraźnie na "Syrię bez Asada". Ponieważ wrócić do gry trzeba z hukiem, więc wywalili 59 Tomahawków w syryjską bazę, pokazując co mogą zrobić, trochę rujnując przy okazji opowieści o skuteczności rosyjskich systemów plot. Teraz główni gracze będą mocno licytować i ścierać się o przyszłość Syrii, wszystko jest jeszcze możliwe.

A wracając do Papieża - polecam np. lekturę Apokalipsy Św. Jana. Wszystko to ma się wydarzyć, kościół będzie prześladowany, chrześcijan będą mordować. Nie widzę co mógłby zrobić Papież poza potępianiem takich ataków i dyplomatycznym upominaniem się (to już w kuluarach) u niektórych rządów, aby dopilnować tej sprawy. Wygląda na to, że XXI wieku to chrześcijanie będą najbardziej prześladowaną grupą, a sam wiek będzie w dużym stopniu wiekiem islamu - choćby ze względu na demografię i dynamikę wzrostu.
Tak, Kurdom państwo, zdecydowanie się należy, chociażby za to co ten naród przeżył, zarówno z rąk Turków, jak i innych arabskich krajów z Saddamem na czele. Jednak prawdopodobnie Turcy zrobią wszystko aby to utrudnić. Na tą chwile w rękach milicji kurdyjskich znajduje się duża część północnej części Syrii i zapewne tam będą celowali w utworzenie. Maja silnego sojusznika, chociaż jak znam USA po zakończeniu wojny mogą po prostu olać Kurdów ze względu na Turcję i Arabię Saudyjską. Usa ma długa historie zdrad i niedotrzymanych obietnic.

Z drugiej strony nie powinniśmy jeszcze dzielić skóry na niedźwiedziu bo cholera wie co tam sie jeszcze bedzie działo bo zbyt duzo państw jest w to zaangażowanych i ma swoje interesy, łącznie z Iranem, Izraele, Turcją, Arabią S. Każdy będzie chciał kawałek tortu. Z drugiej strony ignorowanie sił rządowych było by głupotą. A Kurdowie roszczą sobie nawet część terenów Turcji.

Tam po prostu jest zbyt duzy młyn i nie zdziwie sie jak dojdzie do kolejnego konfliktu po całkowitej likwidacji Isis (pamietajmy czyim dzieckiem jest ISIS i kto go wspierał, kto kupował rope, dawał broń). Zbyt dużo ugrupowań i interesów państw zewnętrznych zaangażowanych w ten kocioł.

Amerykanie bezprawnie ingerują w wewnętrzne sprawy suwerennego państwa jakim jest Syria i w tym zgadzam się z Rosją, z drugiej strony rosjanie juz nie sa taka potęgą i w obliczu Chin i USA nie wiem czy Putin coś więcej ugra, chćby nie wiem jak prężył muskuły.


Napisałem troche chaotycznie, ale czy sytuacja w Syrii taka taka nie jest?? :)
przekłamania medialne (białe hełmy i machlojki), ilość walczących stron, zmieniających strony. Cholera wie co z tego wyjdzie.

Co do kościoła to wiadomo, że papierz ekskomuniki przeciez nie ogłosi ale powinien zmienic retorykę, chrzescijanie musza sie bronić, nie może byc tak, że bedą wyżynani jak owce, przeciez to juz sie dzieje w europie.

Sam nie wiem co juz o tym myśleć, poza frustracją.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Syria - nowa odsłona konfliktu

Post autor: elahgabal »

Torgill pisze:Papiestwo kieruje się Ewangelią, co może nie jest mądre politycznie ale jest to chrześcijańskie.
Papież, który będąc już papieżem powiedział tekstem otwartym, że nie uśmiecha Mu się "meksykanizacja" Argentyny powinien siedzieć cicho w kwestii islamizacji Europy, zwł., że nt islamu (z uwagi na kraj pochodzenia) najwyraźniej nie wie nic.
Philip79 pisze:No, tak, biblia nakazuje wystawiać drugi policzek.
Primo: nazwę "Biblia" piszemy z wielkiej litery.
Secundo: kiedyś tam dawno temu mignęło mi coś nt. nadstawiania drugiego policzka. I chodziło chyba o to, że w świetle realiów sprzed dwóch tysięcy lat jak już się nadstawiło ten drugi policzek to trzeciego razu miało prawo nie być, tzn. po drugim razie można było agresora zmieszać z asfaltem... Tak mi się coś teraz roi.
Niemniej nawet jeśli teraz coś mieszam to prawda jest taka, że nasze powszechne rozumienie słów zapisanych przed (najpóźniej) dwudziestoma wiekami jest prawie zerowe (biorąc pod uwagę ówczesne realia społeczne). Więc jak ktoś mnie przekonuje, że chrześcijanie z przyczyn religijnych nie mają prawa zabijać (wliczając w to karę śmierci) to mnie pusty śmiech ogarnia.
Prosty przykład: gdy ktoś wspomina jak to Jezus przymocował z powrotem ucho słudze, które w ferworze uciął jeden z apostołów to wszyscy zwracają uwagę na gest "oddania" ucha. A mało kto "spojrzy" na fakt, że przynajmniej jeden z apostołów nosił miecz i nie wahał się go użyć. 8-)
Nie róbmy z Jezusa hipisa a z chrześcijan samobójców. 8-)
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Syria - nowa odsłona konfliktu

Post autor: Philip79 »

elahgabal pisze:
Torgill pisze:Papiestwo kieruje się Ewangelią, co może nie jest mądre politycznie ale jest to chrześcijańskie.
Papież, który będąc już papieżem powiedział tekstem otwartym, że nie uśmiecha Mu się "meksykanizacja" Argentyny powinien siedzieć cicho w kwestii islamizacji Europy, zwł., że nt islamu (z uwagi na kraj pochodzenia) najwyraźniej nie wie nic.
Philip79 pisze:No, tak, biblia nakazuje wystawiać drugi policzek.
Primo: nazwę "Biblia" piszemy z wielkiej litery.
Secundo: kiedyś tam dawno temu mignęło mi coś nt. nadstawiania drugiego policzka. I chodziło chyba o to, że w świetle realiów sprzed dwóch tysięcy lat jak już się nadstawiło ten drugi policzek to trzeciego razu miało prawo nie być, tzn. po drugim razie można było agresora zmieszać z asfaltem... Tak mi się coś teraz roi.
Niemniej nawet jeśli teraz coś mieszam to prawda jest taka, że nasze powszechne rozumienie słów zapisanych przed (najpóźniej) dwudziestoma wiekami jest prawie zerowe (biorąc pod uwagę ówczesne realia społeczne). Więc jak ktoś mnie przekonuje, że chrześcijanie z przyczyn religijnych nie mają prawa zabijać (wliczając w to karę śmierci) to mnie pusty śmiech ogarnia.
Prosty przykład: gdy ktoś wspomina jak to Jezus przymocował z powrotem ucho słudze, które w ferworze uciął jeden z apostołów to wszyscy zwracają uwagę na gest "oddania" ucha. A mało kto "spojrzy" na fakt, że przynajmniej jeden z apostołów nosił miecz i nie wahał się go użyć. 8-)
Nie róbmy z Jezusa hipisa a z chrześcijan samobójców. 8-)
Zgadzam sie ale...
propo twego primo... dlaczego słowo biblia uważasz, że muszę pisać z dużej litery? Gdzieś już czytałem na ten temat.

Zasady te mogą być łamane w sposób świadomy, a motywem takiego działania może być światopogląd piszącego.
Pisanie wielką literą (bóg, biblia, kościół, pismo święte) można podciągnąć jedynie pod "względy uczuciowe i grzecznościowe", zatem nie jest to obligatoryjne, ponieważ zależy od tego, czy piszący zechce wyrazić takie uczucia lub grzeczność, czy też nie.

Ale mniejsza o to. :)

A propo tego nadstawiania policzka, to nie jestem teologiem, ale chyba też był zapis mówiący coś o prawie i obowiązku obrony braci w wierze. (lub coś w tym kontekście). Trzeba by było poszukać.

Z drugiej strony interpretując zasady wiary i księgi, zaczynamy powoli bawić się w imamów, którzy, wymyślają kompletne bzdury powołując się na koran, który przecież zabrania zabijać, obrzezać, poniżać kobiet, nakazywać im zakrywanie twarzy itd itd (jest bardzo ciekawy materiał na youtube z koranista, który jasno stwierdził, że to co wyprawiają fundamentalni imamowie jest wręcz sprzeczne z islamem) Nawet jihad podobno jest całkowicie błędnie zinterpretowany.

Ale wracając do pasywności kościoła. Przecież nikt nie każe patriarchom od razu nawoływać do zemsty i mordowania muslimów. Ale zdecydowanie papież powinien zmienić swoja retorykę. Takie jest moje zdanie. Za zabijanie chrzescijan i niszczenie domów bożych powinna być kara dla sprawców.

A jak my Polacy powinniśmy się zachowywać gdyby u nas zaczęli palić kościoły i mordować księży?

Sam nie wiem, dla mnie to jakas paranoja, a jedno jest pewne, że dzieja tam sie pogromy.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Syria - nowa odsłona konfliktu

Post autor: elahgabal »

Philip79 pisze:propo twego primo... dlaczego słowo biblia uważasz, że muszę pisać z dużej litery?? Gdzieś już czytałem na ten temat.
Nie musisz, ale wymagałyby tego:
1. Względy grzecznościowe (jak sam zauważyłeś); rozumiem, że ktoś napisze z małej litery ze względu na niewiedzę, niemniej jeżeli chcesz używać tej wersji konsekwentnie z uwagi na światopogląd to wybacz, ale na dyskusje (l.mn.) z Tobą w przyszłości nie piszę się, bo po co mi wymiana zdań z kimś kto zasad grzecznościowych nie przestrzega (ciekaw jestem jaką miałbyś opinię o kimś kto w dyskusji z Tobą pisałby "polska", "polacy"?).
2. Ortografia. "Biblia" to nie jest anonimowy byblos/biblos tylko nazwa konkretnej Księgi (a nie piszemy dajmy na to "kapitał" Marksa czy inny "mein kampf").

W każdym razie dopóki chrześcijaństwo na razie jeszcze stanowi większość na Kontynencie mamy demokrację a nie szariat i decyzja o szacunku bądź jego braku dla innych należy do Ciebie.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Syria - nowa odsłona konfliktu

Post autor: Philip79 »

elahgabal pisze:
Philip79 pisze:propo twego primo... dlaczego słowo biblia uważasz, że muszę pisać z dużej litery?? Gdzieś już czytałem na ten temat.
Nie musisz, ale wymagałyby tego:
1. Względy grzecznościowe (jak sam zauważyłeś); rozumiem, że ktoś napisze z małej litery ze względu na niewiedzę, niemniej jeżeli chcesz używać tej wersji konsekwentnie z uwagi na światopogląd to wybacz, ale na dyskusje (l.mn.) z Tobą w przyszłości nie piszę się, bo po co mi wymiana zdań z kimś kto zasad grzecznościowych nie przestrzega (ciekaw jestem jaką miałbyś opinię o kimś kto w dyskusji z Tobą pisałby "polska", "polacy"?).
2. Ortografia. "Biblia" to nie jest anonimowy byblos/biblos tylko nazwa konkretnej Księgi (a nie piszemy dajmy na to "kapitał" Marksa czy inny "mein kampf").

W każdym razie dopóki chrześcijaństwo na razie jeszcze stanowi większość na Kontynencie mamy demokrację a nie szariat i decyzja o szacunku bądź jego braku dla innych należy do Ciebie.
Jeśli uraziło cię małe "b" to przyjmij moje szczere przeprosiny, tym bardziej sadzę, że nie ma sensu dyskutować w kwestii z której nie wyniknie nic godnego uwagi :)
Bo temat akurat dotyczy czegoś innego niż wielkość litery przed ewangelią :)


Pozdrawiam

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Syria - nowa odsłona konfliktu

Post autor: Torgill »

http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=56&t=16710

Wszystkie wpisy dotyczące Korei zostały przeniesione do wątku o Pacyfiku.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Syria - nowa odsłona konfliktu

Post autor: RAJ »

Własnie miałem o to prosić. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Syria - nowa odsłona konfliktu

Post autor: Antypirx »

Philip79 pisze:
Torgill pisze:Ponieważ wszyscy już wiedzą, że ISIS niebawem padnie, gra toczy się w tej chwili o Asada. Bodajże jakiś czas temu Repetowicz opisywał teorię, jakoby Amerykanie dążyli do tego, aby część rebeliantów miała utworzyć korytarz wzdłuż południowo - wschodniej granicy Syrii, aż po Izrael, który łączył by się z terytoriami SDF. W ten sposób ten sojusz miałby dobre podstawy gospodarcze, mając dostęp do Izraela, a także kontrolując szlak handlowy do Iraku, którego duża część także będzie kurdyjska.

Swoją drogą życzę Kurdom własnego państwa, mają na to pewne szanse w tym układzie sił.

USA zaś naciskają wyraźnie na "Syrię bez Asada". Ponieważ wrócić do gry trzeba z hukiem, więc wywalili 59 Tomahawków w syryjską bazę, pokazując co mogą zrobić, trochę rujnując przy okazji opowieści o skuteczności rosyjskich systemów plot. Teraz główni gracze będą mocno licytować i ścierać się o przyszłość Syrii, wszystko jest jeszcze możliwe.

A wracając do Papieża - polecam np. lekturę Apokalipsy Św. Jana. Wszystko to ma się wydarzyć, kościół będzie prześladowany, chrześcijan będą mordować. Nie widzę co mógłby zrobić Papież poza potępianiem takich ataków i dyplomatycznym upominaniem się (to już w kuluarach) u niektórych rządów, aby dopilnować tej sprawy. Wygląda na to, że XXI wieku to chrześcijanie będą najbardziej prześladowaną grupą, a sam wiek będzie w dużym stopniu wiekiem islamu - choćby ze względu na demografię i dynamikę wzrostu.
Tak, Kurdom państwo, zdecydowanie się należy, chociażby za to co ten naród przeżył, zarówno z rąk Turków, jak i innych arabskich krajów z Saddamem na czele. Jednak prawdopodobnie Turcy zrobią wszystko aby to utrudnić. Na tą chwile w rękach milicji kurdyjskich znajduje się duża część północnej części Syrii i zapewne tam będą celowali w utworzenie. Maja silnego sojusznika, chociaż jak znam USA po zakończeniu wojny mogą po prostu olać Kurdów ze względu na Turcję i Arabię Saudyjską. Usa ma długa historie zdrad i niedotrzymanych obietnic.

Z drugiej strony nie powinniśmy jeszcze dzielić skóry na niedźwiedziu bo cholera wie co tam sie jeszcze bedzie działo bo zbyt duzo państw jest w to zaangażowanych i ma swoje interesy, łącznie z Iranem, Izraele, Turcją, Arabią S. Każdy będzie chciał kawałek tortu. Z drugiej strony ignorowanie sił rządowych było by głupotą. A Kurdowie roszczą sobie nawet część terenów Turcji.

Tam po prostu jest zbyt duzy młyn i nie zdziwie sie jak dojdzie do kolejnego konfliktu po całkowitej likwidacji Isis (pamietajmy czyim dzieckiem jest ISIS i kto go wspierał, kto kupował rope, dawał broń). Zbyt dużo ugrupowań i interesów państw zewnętrznych zaangażowanych w ten kocioł.

Amerykanie bezprawnie ingerują w wewnętrzne sprawy suwerennego państwa jakim jest Syria i w tym zgadzam się z Rosją, z drugiej strony rosjanie juz nie sa taka potęgą i w obliczu Chin i USA nie wiem czy Putin coś więcej ugra, chćby nie wiem jak prężył muskuły.


Napisałem troche chaotycznie, ale czy sytuacja w Syrii taka taka nie jest? :)
przekłamania medialne (białe hełmy i machlojki), ilość walczących stron, zmieniających strony. Cholera wie co z tego wyjdzie.

Co do kościoła to wiadomo, że papierz ekskomuniki przeciez nie ogłosi ale powinien zmienic retorykę, chrzescijanie musza sie bronić, nie może byc tak, że bedą wyżynani jak owce, przeciez to juz sie dzieje w europie.

Sam nie wiem co juz o tym myśleć, poza frustracją.
W pismach procesowych kierowanych do Sądu Okręgowego w Katowicach używam formy grzecznościowej i piszę "Szatan" z dużej litery.
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Syria - nowa odsłona konfliktu

Post autor: Philip79 »

W pismach procesowych kierowanych do Sądu Okręgowego w Katowicach używam formy grzecznościowej i piszę "Szatan" z dużej litery.
... To bardzo ładnie z twojej strony :)
bez względu na to, czy forma grzecznościowa odnosi się z szacunku do sądu czy do szatana. :)

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Syria - nowa odsłona konfliktu

Post autor: Antypirx »

Chyba nie można mieć szacunku dla sądu, który dał się opętać Szatanowi, względnie choćby nawet pomniejszemu szatankowi. W zasadzie tym gorzej w tym drugim przypadku.

Ed. Tak, tak. Koniec z tym off topem :D
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Syria - nowa odsłona konfliktu

Post autor: Philip79 »

A propo jeszcze Kurdów, to z nimi też chyba nie jest taka jednolita sytuacja głównie polityczna, bo wiadomo, że na okres wojny zawarty jest raczej równy sojusz, ale chyba tez nie do końca. Gdzieś właśnie czytałem, że politycznie zwalczają się tam dwie partie/stronnictwa, które nie potrafią się dogadać nawet w kwestii utworzenia niepodległego państwa.
Mogę się mylić ale z tego co zapamiętałem tutaj chodzi o to, że jedno stronnictwo chce jeszcze dodatkowo wyrwać Turkom ziemie (i tutaj to by była ta Partia Kurdystanu, uważana przez Turków jako terrorystyczna), natomiast inni są bardziej umiarkowani w kwestii Turcji. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

W każdym razie od momentu poparcia USA, są chyba najbliżej w historii do utworzenia państwa, chociaż ten oszołom Erdogan pokazał już, że potrafi olać nawet USA, więc po zakończeniu wojny, sprawa jeszcze może być komplikowana przez Turków, którzy w ogóle sobie nie życzą Kurdyjskiego państwa, nawet poza granicami swojego terytorium.
Minęło już chyba ponad 100 lat, a Turcy dalej utrzymują, że Kurdowie się pochorowali, dlatego ich tyle wymarło, mówiąc kolokwialnie. :)

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Syria - nowa odsłona konfliktu

Post autor: Philip79 »

Przepraszam, pomyliłem. Jakiś error mi w pamięci zaskoczył :)
Skoro już o ludobójstwie, to zbrodnie na Kurdach w latach 80tych w Iraku i Iranie też zostały uznane za akt ludobójstwa. Co prawda ilość ofiar nie sięgała miliona, lecz dziesiątek tysięcy, ale chyba nie ma to większego znaczenia w obliczu tego co wyprawiał Husajn.
Tylko, ja mam zawsze jakieś wątpliwości jeśli w sprawy ingeruje USA, bo od razu kojarzy mi się to z manipulacjami, ale w przypadku Kurdów to chyba sprawa nie została zmanipulowana żeby mieć więcej haków na Saddama, bo kwestie ludobójstwa orzekał Sąd Haski.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Syria - nowa odsłona konfliktu

Post autor: RAJ »

Sąd haski orzekał na podstawie dowodów jakie mu dostarczono... A kto te dowody zebrał to osobny rozdział. Na broń chemiczną też "dowody" były.
Inna sprawa że Saddam na pewno święty nie był i za jego rządów zamordowano sporo ludzi.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Syria - nowa odsłona konfliktu

Post autor: Philip79 »

RAJ pisze:Sąd haski orzekał na podstawie dowodów jakie mu dostarczono... A kto te dowody zebrał to osobny rozdział. Na broń chemiczną też "dowody" były.
Inna sprawa że Saddam na pewno święty nie był i za jego rządów zamordowano sporo ludzi.
Zgadzam się całkowicie. Saddam był to kawał skur....syna, z resztą jak cała jego rodzina. To byli zwykli sadyści, do tego jak większośc despotów całkowicie ogarniętych paranoją, tak jak Amin czy Kadafii, przynajmniej tak później twierdziły osoby które miały okazje znajdować się w otoczeniu Saddama.
A inną sprawą było to, że ludzie z otoczenia dabliu Busha, nawymyślali takich bredni, żeby uzasadnić agresję, że do dziś się zastanawiam, jak to wszyscy mogli tak po prostu zaakceptować, a podobno polaczki jako pierwsze wyskoczyły z chęcią pomocy nawet jeszcze przed brytolami.
Co najgorsze, dopiero po pozbyciu się Husajna, wszyscy, którzy chodź trochę myślą, musieli dojść do wniosku, że rzeczywiście w tamtej społeczności nie dało się rządzić inaczej jak ciężką ręką, na zasadzie dziel i rządź. Nie mam pojecia co za imbecyl myślał, że tam jest jakakolwiek szansa na to, aby tam przyjął się jakikolwiek system oparty na demokratycznych zasadach.
Wszędzie tam gdzie amerykanie umoczyli swoje łapska i usuwali tzw tyranów, pozostały tylko ziejące dziury, produkujące masowo przestępczość zorganizowaną i terroryzm a nie państwa prawa. I to samo, może być z Syrią, jak im sie uda wywalić Asada. W końcu Izrael się nawet zorientował i wpadli w panikę, że to wprowadzanie demokracji w około działa tylko jak podkładanie kolejnej miny pod ich państewko.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
ODPOWIEDZ

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”