Chiny - Rosja

Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Chiny - Rosja

Post autor: Darth Stalin »

Umpapa pisze:70 tysięcy Rosjan => załóżmy 50-40 tysięcy mieszkań (część Rosjan to małżeństwa, część to wdowy)=> 200 tysięcy Chińczyków mieszkających w mieszkaniach wynajętych wyłącznie od rosyjskich emerytów emigrujących do Chin. To minimum wywnioskowane z tej jednej tylko informacji. Oficjalne dane są niewiarygodne.
Ty nie "wnioskuj" tylko przedstaw konkretne dane, ile tych mieszkań jest wolnych i do dyspozycji Chińczyków.
Poza tym nie uwzględniasz kilku rzeczy:
1. Za ZSRR mieszkań brakowało - depopulacja Syberii powoduje co najwyżej, iż ten niedobór się zmniejsza.
2. Nie każdy rosyjski emeryt w Chinach musi być Sybirakiem.
3. Zali te wszystkie mieszkania są WŁASNOŚCIĄ ich rosyjskich mieszkańców...? Ot tak sobie mogą nimi dysponować...?
Plus zajmujących pustostany: po umarłych, po wyjeżdżających do Rosji, po załogach upadłych molochów, posowieckie bazy wojskowe, posowieckie budynki łagrów. Spora baza mieszkaniowa.
No taaak... i NIKT nie zauważył, że te bazy "ożywają" i pojawiają się w nich nowi mieszkańcy? :shock: :lol:
A już "łagierne pustostany" jako "baza mieszkaniowa"... :lol:

No i ty też nie odpowiedziałeś mi na pytanie:
Darth Stalin pisze:co ci wszyscy Chińczycy w liczbie 6 milionów mieliby tam robić?
Czym się zajmować?
Gdzie pracować?
...co jeść? Za co kupować? I gdzie?

Odpowiedz mi na te banalne wręcz pytania, to wtedy porozmawiamy. Bo na razie to zajmujesz się totalną amatorką czyli przesuwaniem chorągiewek po mapie, kompletnie negując domenę zawodowców czyli logistykę.
Albowiem dalibóg, wizja niechby nawet miliona Chińczyków osiedlających się w opuszczonych łagrach w środku tajgi, bez jakiejkolwiek komunikacji ze światem, w tym dostaw żywności (bo i jak? skąd?), niechybnie prowadzi mnie do scen rodem z Walking Dead... :lol:
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chiny - Rosja

Post autor: cdc9 »

Nim doszukamy się Chińczyków na Kamczatce spróbujmy odnieść się do konkretnych artykułów i argumentacji tam zawartej.
Np. polecam przeczytanie takiego artykułu sprzed roku (w razie czego każdy może sobie to przetłumaczyć w translatorze i sens z pewnością znajdzie):
http://politrussia.com/world/kitaytsy-z ... ssiyu-390/
Polecam czytanie różnych artykułów, bo na razie część kolegów ma jeden argument, którego w żaden sposób nie da się udowodnić: wszystkie statystyki rosyjskie są fałszowane i już.
Jeśli komuś się już nie chce czytać, to proszę wziąć problem na zdrowy rozum i pomyśleć jak by wyglądały Wasze miasta, gdyby tam znalazły się już nawet nie miliony, ale setki tysięcy innych mieszkańców. Czy naprawdę tak trudno wyobrazić sobie zmiany w komunikacji, handlu, mieszkalnictwie, itp., itd., gdyby coś takiego nastąpiło? A wyobrażacie sobie taką rewolucję w bezkresnej Syberii!?
Dane statystyczne wskazują dość dokładnie, że tych Chińczyków w Rosji jest tak mało, ale to są obywatele Rosji, a nie wszyscy Chińczycy, którzy w Rosji przebywają. Można dyskutować o tzw. ruchu turystycznym, czyli de facto robotnikach sezonowych, handlarzach itp.. Jednak jakby nie liczyć, nie ma mowy o milionach, ale w najlepszym/najgorszym razie o kilku setkach tysięcy ludzi przekraczających granicę. Ale ci ludzie nie zostają w Rosji na stałe!
Poniżej równie interesujący artykuł:
http://zlobnoe.info/skolko-v-rossii-kit ... migrantov/
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Chiny - Rosja

Post autor: Umpapa »

Co do mieszkań.
Wg oficjalnego spisu w latach 2002-2010 ubyło z Syberii milion, a Dalekiego Wschodu pół miliona ludzi. Jak na 8 lat to sporo wolnych mieszkań.
Dodatkowo popatrzcie w streetview na nowe budownictwo choćby Władywostoku.

https://www.bloomberg.com/news/articles ... ina-influx

https://sputniknews.com/columnists/201509041026576872/

Syberia a sprawa Polska:

Wg wielu analiz, Syberia i Daleki Wschód jest paradoksalnie dla Rosji (a wcześniej dla Carskiej Rosji i ZSRR) obciążeniem, kotwicą, źródłem choroby (nie tylko holenderskiej) trawiącej rosyjską cywilizację.

Wskutek licznych ograniczeń Rosja nie jest aktualnie samodzielnie wykorzystać i przetwarzać zasobów Syberii, Arktyki czy Dalekiego Wschodu. Wątpliwe, by ktokolwiek był w stanie tego dokonać poza Chinami.

Rosja z Syberią i Dalekim Wschodem to Rosja uwiązana do Azji, szarpana przez węglowodorowych oligarchów, pozornie ogromna i silna, de facto ociężała i zdekoncentrowana (też nadmiarem wrogów), to rynek zbytu dla polskiego przemysłu, w tym farmaceutycznego. Syberia rosyjska to niższe ceny węglowodorów dla Polski. Syberia rosyjska to niezakłócony Nowy Jedwabny Szlak. To Rosja skoncentrowana na paranoidalnej obronie ogromnych pustych terenów imperium i gładko znajdująca sobie licznych wrogów.

Rosja uwolniona od Syberii i Dalekiego Wschodu będzie swobodniejsza, prawdopodobnie groźniejsza dla nas i w konkurencji ekonomicznej (uwolniona od klątwy surowcowej Rosja będzie musiała rozwinąć własny przemysł farm, chem etc) i prawdopodobnie jeszcze bardziej rewanżystowska (na kimś sobie będą musieli odbić niepowodzenia). Rosja bez Syberii/Dalekiego Wschodu to Rosja łatwiejsza w modernizacji. To Rosja z mniejszą ilością wrogów (ale my niestety jesteśmy do wieków priorytetem), wciąż mało prawdopodobna byłaby demokratyzacja, liberalizacja i "euroatlantyzacja"). Syberia niepodległa (a de facto będąca chińskim protektoratem) to paradoksalnie wyższe ceny węglowodorów dla Polski. To, jak pisałem, arktyczne (dzięki efektowi cieplarnianemu = atlantyckie) okno dla świat Chin, z ominięciem Polski.

Nie daj Pan Bóg. ;)
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Chiny - Rosja

Post autor: Antypirx »

Umpapa pisze: Rosja z Syberią i Dalekim Wschodem to Rosja uwiązana do Azji, szarpana przez węglowodorowych oligarchów, pozornie ogromna i silna, de facto ociężała i zdekoncentrowana (też nadmiarem wrogów), to rynek zbytu dla polskiego przemysłu, w tym farmaceutycznego. Syberia rosyjska to niższe ceny węglowodorów dla Polski. Syberia rosyjska to niezakłócony Nowy Jedwabny Szlak. To Rosja skoncentrowana na paranoidalnej obronie ogromnych pustych terenów imperium i gładko znajdująca sobie licznych wrogów.

Rosja uwolniona od Syberii i Dalekiego Wschodu będzie swobodniejsza, prawdopodobnie groźniejsza dla nas i w konkurencji ekonomicznej (uwolniona od klątwy surowcowej Rosja będzie musiała rozwinąć własny przemysł farm, chem etc) i prawdopodobnie jeszcze bardziej rewanżystowska (na kimś sobie będą musieli odbić niepowodzenia). Rosja bez Syberii/Dalekiego Wschodu to Rosja łatwiejsza w modernizacji. To Rosja z mniejszą ilością wrogów (ale my niestety jesteśmy do wieków priorytetem), wciąż mało prawdopodobna byłaby demokratyzacja, liberalizacja i "euroatlantyzacja"). Syberia niepodległa (a de facto będąca chińskim protektoratem) to paradoksalnie wyższe ceny węglowodorów dla Polski. To, jak pisałem, arktyczne (dzięki efektowi cieplarnianemu = atlantyckie) okno dla świat Chin, z ominięciem Polski.
Trzeba to koniecznie przetłumaczyć na rosyjski i przekonac Rosjan do tego ;)
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Chiny - Rosja

Post autor: Umpapa »

Rosja bez Syberii/Dalekiego Wschodu byłaby też naturalnym i faworyzowanym sojusznikiem USA, na rzecz wzmocnienia którego USA/Zachód poświęciłby interesy Europy Środkowowschodniej (Międzymorza, ABC).

My bylibyśmy skazani na chiński protektorat.

Ludzkość jako całość być może wyszłaby na tym lepiej (szybszy rozwój gospodarczy całego świata wskutek zagospodarowania Syberii przez Chiny oraz modernizacji obciętej Rosji), może nawet samym Rosjanom, "Syberyjczykom" i Chińczykom wyszłoby to na dobre, ale Polska racja stanu by ucierpiała. IMVHO. Ale możliwe, że się mylę, zaś zredukowana do swojego heartlandu Rosja wkroczyłaby na drogę owocnej współpracy z Zachodem, dołączyła do UE i ziściło się marzenie pokoleń Polaków o liberalnej, republikańskiej i przyjaznej nam (choć konkurencyjnej) Rosji.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Chiny - Rosja

Post autor: Antypirx »

Z czasów wczesnej podstawówki pamiętam, że marzeniem Polaków było już wtedy to, żeby na granicy polsko-chińskiej był spokój :)
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Chiny - Rosja

Post autor: elahgabal »

Też mi się to długo marzyło, po czym pacnąłem się w czoło: na co nam Chińczycy na linii Bugu? :?
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Chiny - Rosja

Post autor: Antypirx »

W mojej podstawówce mówiło się o naturalnej granicy na Uralu :D
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Chiny - Rosja

Post autor: elahgabal »

Też o niej słyszałem, ale przespacerowałem się po rozum do głowy i doszedłem do wniosku, że to jest wizja z gatunku oparów absurdu. Zakładając, że taka granica miałaby kiedykolwiek zaistnieć to jeżeli wychodziłaby poza wschodnie opłotki Lwowa byłby to sukces niepomierny. Zatem może lepiej nie...
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Chiny - Rosja

Post autor: Antypirx »

Czytają to forum i bronią się, bestie ;)

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,213 ... oxBizCzZ27
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”