[A] Dezintegracja Jugosławii 1945-2006

Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

Racja Nico a nasi wlaza Amerykancom w D^%&e a ci znow nas oleja :lol:
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Spooky:) pisze:Racja Nico a nasi wlaza Amerykancom w D^%&e a ci znow nas oleja :lol:
Niech włażą, ale nie za darmo jak to robią teraz. Kaczorki serwują gorszy serwilizm wobec USA jak wcześniej komuchy wobec ZSRR. Żeby tylko Prezia Bush przyjął na audiencji jak był w USA, ten bez zająknięcia wysłał dodatkowych żołnierzy do Iraku.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Przemysław
Adjudant
Posty: 202
Rejestracja: sobota, 9 grudnia 2006, 20:11
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Przemysław »

Teza z serwilizmem gorszym niż komuchów wobec Moskwy jest groteskowa. Hamuj się Waść!!! Rozumiem, że niektórym nienawiść do Kaczyńskich rzuca się na głowę, ale akurat w kwestii tarczy antyrakietowej targują się jak dotąd twardo. Zamiast rzucać wyzwiskami na oponentów politycznych, może by ktoś wyjaśnił jak to jest z tymi dialektami serbsko-chorwackimi. Byśmy się dowiedzieli czegoś konkretnego, a nie tylko co komu leży na wątrobie i kto kogo lubi, albo nie lubi.
Ceterum censeo Muscovia esse delendam
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Czy ja pisałem coś o tarczy rakietowej? Czytaj waść o czym pisałem. Co do groteski serwalizmu, widać, że niektórym nienawiść do przeszłości nie pozwala trzeźwo myśleć o teraźniejszości.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Przemysław
Adjudant
Posty: 202
Rejestracja: sobota, 9 grudnia 2006, 20:11
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Przemysław »

Czytam Nico czytam co napisałeś i właśnie widzę, że jak Ci coś nie pasuje do tezy (np. targi o tarczę antyrakietową) to tego nie zauważasz. Wszak nie rozmawialiśmy o Afganistanie, tylko o serwilizmie. Porównywanie zas Kaczyńskich i relacji Rzeczypospolitej Polskiej z USA do PRL i jej relacji z Moskwą nie nadaje sie do dyskusji tylko do lekarza.
Ceterum censeo Muscovia esse delendam
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Poza Afganistanem pozostaje kwestia co otrzymamy za dalsze siedzenie w Iraku, tu się słabo coś PiSiorki targują. W końcu o co mają się targować? O życie polskich żołnierzy. Fakty właśnie pięknie pasują.
Do lekarza to owszem należy wysłać całą tą PiSowską zgraję. Porównywać ich zawszę będe do PRLu bo idealnie się wpasowują. Kiedyś wydawano miliony na zbrojenia i SB-UB, a w sklepach brakowało wszystkiego. Dziś PiSiorki 40 mln dają klechom na świątynie opaczności bożej, a konta szpitali są zajmowane przez komorników. PRL-bis tylko katolicki! No, ale niektórzy widzą tylko to co chcą widzieć, jak pisałem w poprzednim poście.

[EDIT - należy jeszcze dodać, że to nie kaczorki, ale Radek Sikorski sie targuje z amerykanami o tarcze rakietowa, te pierwsze sa tego przeciwne w/g informacje podawanych przez newsweeka, tak wiec nie chwalmy slonca przed zachodem - http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 95167.html ]
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 lutego 2007, 11:35 przez Nico, łącznie zmieniany 3 razy.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ciąg dalszy o tarczy proponuję tutaj:

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=2544
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
viking
Major en second
Posty: 1113
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:06
Lokalizacja: Białystok

Post autor: viking »

Radek Sikorski sie targuje z amerykanami o tarcze rakietowa, te pierwsze sa tego przeciwne w/g informacje podawanych przez newsweeka, tak wiec nie chwalmy slonca przed zachodem
Pan Radek Sikorski to obywatel do niedawna polsko-brytyjski o podwójnym obywatelstwie,do tego chwalący się swoimi dawnymi znajomosciami z Mi5 i CIA.Ja nie wiem co ten człowiek wogle robi na takim stanowisku bo to zwyczajny skandal i stawia nas w pozycji klienckiej wobec USa i Wlk.Brytanii.I z tegoz powodu mam watpliwosci co do szczerosci intencji tego pana,kto zaręczy że on nadal nie ma bliskich kontaktów np z CIA?A my wcale nie musimy miec zbieznych interesów z USa nawet jako sojusznicy vide właśnie sprawa tarcz.Jeśli Kaczyńscy go odwołają ze stanowiska to własnie ze względu na jego brak obiektywizmu w pewnych sprawach jak chociażby tarcze.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

viking pisze:Jeśli Kaczyńscy go odwołają ze stanowiska to własnie ze względu na jego brak obiektywizmu w pewnych sprawach jak chociażby tarcze.
Kaczyńscy go chcą odwołać, bo Radek S. krytykuje ich często prywatnie oraz był przeciw Macierewiczowi. Szczególnie ten ostatni powód jest zadrą, ponoć Sikorski zażądał odwołania Macierewicza i ma się okazać kogo wybiorą kaczuszki. Agenta Mi5/CIA, który jest moim zdaniem jednym z lepszych ministrów, czy człowieka cierpiącego na paranoje maniakalną i inne choroby umysłowe.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Przemysław
Adjudant
Posty: 202
Rejestracja: sobota, 9 grudnia 2006, 20:11
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Przemysław »

Nico Pewnych rzeczy nie wolno relatywizować. Komuniści zabijali ROZUMIESZ TO !!!! zabijali i to w tysiącach Polaków. Sadzali na długie lata do więzień i strzelali do nas na ulicach z broni maszynowej. Mordowali skrytobójczo naszych księży i trzymali kraj w niewoli u Moskali rządząc tu z ich nadania i tylko tak długo, jak długo mogli nas skutecznie straszyć ich interwencją. PiS zdobył władzę w demokratycznych wyborach i jak sie większości moich rodaków nie będzie podobał to ją w kolejnych wolnych wyborach straci. Jego działacze to ludzie z ktorych większa część ma piekną kartę w walce z komunizmem o moją i twoją wolność. Między innymi o to by nam nikt nie zabraniał ich krytykować. Trzeba jednak mieć jakąś styczność z rzeczywistością, której ty najwyraźniej nie masz.
Co do Świątyni Opatrzności Bożej to jest to wykonanie woli Sejmu Wielkiego z lat 1788-1792, który uchwalił budowę kościoła jako wotum dziękczynne za Konstytucję 3 Maja. Tak się składa, że większość Polaków to katolicy. Jak się im to nie spodoba to sobie w następnych wyborach wybiorą kogo innego. Mnie się podoba. Cieszę się, że PiS zabierze emerytury wszystkim ubekom i innym jurgieltnikom i jeśli ta forsa pójdzie na wykonanie woli naszych pradziadów to będę z tego dumny. Mierzi mnie raczej to, że różne Kiszczaki, Wolinskie i inne Humery mają po 10tys. a normalni ludzie ciężkiej pracy po 800 zł. PiS to zmienia i ma w tym moje poparcie - tyle co do twej troski o emerytów.

Vikingu - Radosław Sikorski ma porządny życiorys. Nigdy nie shańbił sie współpracą z Moskwą czy komuną. Podwójne obywatelstwo nie oznacza obywatelstwa ułomnego. Każdy urząd jest dla niego dostępny. Został ministrem z woli wyborców - współobywateli, którzy głosowali na partię, która go na to stanowisko mianowała. O ile wiem to właśnie on stawia twarde warunki Amerykanom i on był autorem kąśliwych komentarzy do wypowiedzi ambasadora UDSA ujawnionych na notatce Jesienia. Sprecyzuj zatem na czym polega jego brak obiektywizmu poza tym, że tak ci sie wydaje. Jakies konkrety proszę.
Ceterum censeo Muscovia esse delendam
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Vikingu - Radosław Sikorski ma porządny życiorys. Nigdy nie shańbił sie współpracą z Moskwą czy komuną.
Widać po tym poście jasno, że kto nie był z komuchami - ten dobry i prawy Polak-katolik. Kto choć trochę ten morderca i komuch. Trudno więcej dyskutować z taką nienawiścią do przeszłości. Jak się ma ten katolicyzm i nauki JP2 do przebaczania ;) ?

Zapytam jeszcze z ciekawości, II RP też Pan tak nienawidzi? Tam też strzelano do strajkujących. I to nie żadne komuchy poddane ZSRR, ale Polacy do Polaków.

Co do światyni i 40 mln wyrzucanych w błoto to Panu tylko zacytować pewnego 'wspaniałego' Polaka, który powiedział - nie ważne, czy Polska będzie biedna, czy bogata, byle była katolicka :lol: :!: Co do dzieciaków zdychających w szpitalu, kto się nimi przejmie, są priorytety i są klechy ;).
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Przemysław
Adjudant
Posty: 202
Rejestracja: sobota, 9 grudnia 2006, 20:11
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Przemysław »

Wyznanie rzymsko-katolickie nie jest warunkiem bycia dobrym Polakiem. Nigdy nic takiego nie napisałem i nie imputuj mi proszę wygodnych do zwalczania poglądów po to by wykazać jakim to jestem wsteczniakiem. Jest oczywiste, że gen. Bernard Mond wyznania mojżeszowego był lepszym Polakiem niż arcybiskup Wielgus.
Umierające dzieci to stary chwyt Millera - pamietasz jak to za rządów AWS "konały na śmietnikach"? Wiec też może sobie taki popuolizm darujmy. Zawsze znajdą się jakieś dzieci w pilnej potrzebie. Teza, że nic innego nie wolno zrobic póki się tej potrzeby nie zaspokoi jest piękna, ale nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Tak bycie z komuchami hańbi i odpbiera dobre imię. Nie każdy kto im służył był mordercą, ale każdy członek PZPR firmował swym nazwiskiem ustrój z gruntu zbrodniczy.
Jak to co pisze ma się do chrzescijańskiego przebaczenia i nauk Jana Pawła II. Ano normalnie. Warunkiem przebaczenia według nauki Kościoła jest:
1. Szczere wyznanie win
2. Skrucha
3. Postanowienie poprawy
4. Zadoścuczynienie.
Nie słyszałem o żadnym prominentnym komuchu, który dopełniłby choć jednego z nich. Póki tego nie uczyni nie zasługuje na przebaczenie. Wprost przeciwnie przebaczanie nieskruszonym grzesznikom, a już szczególnie wywyższanie ich urzędami publicznymi i dodatkami emerytalnymi, co czyniono przez ostatnie kilkanaście lat, to szerzenie zgorszenia publicznego i demoralizacji cnót obywatelskich. Bez cnót obywatelskich nie może natomiast istnieć Rzeczpospolita. Ci którzy dobrze jej służyli powinni być nagradzani, ci, którzy ją niewolili, karani. Nie ma to nic współnego z nienawiścią. To pragmatyzm socjologiczno-dydaktyczny. Brak kary dla Bogusława Radziwiłła skutkował powszechnym jurgieltnictwem w następnym pokoleniu. Powinniśmy się uczyć na tej historii.
Ceterum censeo Muscovia esse delendam
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

A mnie intersuje to jak to z tymi dialektami i nazwiskami jest...
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Przemysław
Adjudant
Posty: 202
Rejestracja: sobota, 9 grudnia 2006, 20:11
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Przemysław »

Popieram Słowika. Może dowiemy się wreszcie czegoś konkretnego poza tym jakie kto ma poglądy polityczne. I tak przecież siebie na wzajem nie przekonamy. Wróćmy więc do tematu Jugosławii.
Ceterum censeo Muscovia esse delendam
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Licze na Zeke, on napewno wiele wie. Dzis moze spotkam sie z pewnym Albanczykiem, moze i on mi powie jak to jest.
urodzony 13. grudnia 1981....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”