Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 09:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 591 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Najnowsze konflikty na Bliskim Wschodzie
PostNapisane: niedziela, 15 kwietnia 2018, 13:26 
Général de Division Commandant de place

Rząd Syryjski twierdzi, że zestrzelił 13 rakiet. Ładna, wyważona liczba. ;)

PostNapisane: wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:08 
Général de Brigade

USA wycofuje się z Syrii "po rosyjsku".
Czyli budując nową bazę w pasem startowym dla ciężkich samolotów.
https://twitter.com/obretix/status/9883 ... ona%2F2%2F

PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 00:21 
Sous-lieutenant

Nie sądzę, że Syria ma cokolwiek przestarzałego, co czyniło by ją niezdolnego do obrony.
Poza tym jeśli zajdzie taka potrzeba, bardzo szybko mogą zostać dozbrojeni i zostaną jeśli zajdzie taka potrzeba. Rosja nie pozwoli sobie na utratę Syrii.
Czytaliście chyba info na temat rakiet i systemów rosyjskich, które wcale nie odbiegają technicznie od rozreklamowanych systemów, takich jak Patriot, czy rakiet ofensywnych.
Faktem jest, że Izrael jak zwykle mąci i zgadzam się z tym, że USA po prostu dokonało testów broni, a nie ataku.

[...]

Usunięto treści o charakterze antysemickim.
Raleen

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/notes/?ref=page_internal

PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 21:36 
Capitaine-Adjudant-Major

Mhm, a tymczasem izraelski PM ogłosił wszem i wobec, że Mossad wywiózł z Iranu 0,5 tony papieru. Czyli, że mają dowody na to, że Iran nie zaprzestał prac nad .... właśnie nad czym? Nad technologią nuklearną czy na nad wyprodukowaniem bomby A?

Ciekawe, bo po mojej wizycie w Persji odniosłem wrażenie, że oni bardziej nie lubią Arabów niż Izraela. Oraz, że głównym wrogiem Iranu są Saudowie stale dosypujący kaski różnym grupom wahabickim.

PostNapisane: środa, 2 maja 2018, 07:57 
Lieutenant

nahar napisał(a):
Mhm, a tymczasem izraelski PM ogłosił wszem i wobec, że Mossad wywiózł z Iranu 0,5 tony papieru. Czyli, że mają dowody na to, że Iran nie zaprzestał prac nad .... właśnie nad czym? Nad technologią nuklearną czy na nad wyprodukowaniem bomby A?

Ehm... nie używałbym tak pochopnie słowa "czyli" :? Może potrzebowali papieru... do opublikowania właśnie tej wiadomości ;)

nahar napisał(a):
Ciekawe, bo po mojej wizycie w Persji odniosłem wrażenie, że oni bardziej nie lubią Arabów niż Izraela. Oraz, że głównym wrogiem Iranu są Saudowie stale dosypujący kaski różnym grupom wahabickim.

Rzeczywiście tak jest. Saudyjczyk znajomy tak właśnie mówi, potwierdzając niejako od drugiej strony. A chodzi o to, że Persowie przyjmując islam poszli strategicznie w szyityzm, żeby utrzymać także na tym poziomie kulturową odrębność.

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.

PostNapisane: środa, 2 maja 2018, 13:50 
Général en Chef

W związku z tym pod adresem Persów można śmiało wysunąć zarzut antysemityzmu. :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk

PostNapisane: środa, 2 maja 2018, 16:27 
Lieutenant

elahgabal napisał(a):
W związku z tym pod adresem Persów można śmiało wysunąć zarzut antysemityzmu. :lol:

W stosunku do antysunnizmu antysemityzm jest z pewnością pierwotny. :mrgreen: Co wcale nie znaczy, że nie może on być taktycznie drugoplanowy. Wobec koalicji izraelsko-saudyjskiej chyba właśnie taki jest.

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.

PostNapisane: wtorek, 8 maja 2018, 21:11 
Général de Brigade

Izrael i USA prą do zbombienia Iranu. Bo lądowo to się tam wejść nie odważą.
Wychodzi na to, że szyici zrobili się za mało radykalni i dżihadystyczni, więc trzeba ich podkręcić.

Najśmieszniejsza akcja była jak sędzia amerykański nakazał IRANOWI zapłacić odszkodowanie ofiarom ataku na WTC.
Słabo to widzę.

PostNapisane: środa, 9 maja 2018, 08:46 
Général de Brigade

Bardzo ciekawa analiza sytuacji Iranu:
http://www.krzysztofwojczal.pl/geopolit ... e-analiza/

PostNapisane: środa, 9 maja 2018, 21:45 
Capitaine-Adjudant-Major

Ja też słabo to widzę. Nie jestem w stanie zrozumieć na co im to bombienie. Izrael raczej jest na końcu listy wrogów Iranu, odwrotnie to zupełnie nie wiem o co kaman. Żydzi mają problem głównie z Palestyną, a Hamas to ma kaskę od Arabów z Zatoki a nie od Persów.
Jakieś rozdwojenie jaźni tu jest - z jednej strony Izrael i Państwa Zatoki są kumplami Wujka Sama, ale mimo, że Państwa Zatoki stoją za większością grup fundametalistycznych na świecie (islamskich) to Izrael z uporem godnym lepszej sprawy uważa za głównego wroga Iran. Gdzie sens gdzie logika?

No chyba, że faktycznie wierzą, że Iran robi bombę i jak ją zrobi to od razu pier... w Tel Aviv :shock:
Bo że robi to jeszcze uwierzę, ale że kogoś nią obrzuci to już nie. Jak Ci psychole z Korei Płn nie odważyli się użyć broni A to raczej bym nie sądził, że Iran się odważy. Ale to takie tam moje mniemania.

PostNapisane: czwartek, 10 maja 2018, 04:34 
Lieutenant

RAJ napisał(a):
Najśmieszniejsza akcja była jak sędzia amerykański nakazał IRANOWI zapłacić odszkodowanie ofiarom ataku na WTC.
Słabo to widzę.

Wykładnia rozszerzająca podmiotowo ustawę, o której tu: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rodziny-ofiar-zamachu-na-WTC-beda-sie-domagac-odszkodowan-od-Arabii-Saudyjskiej-3531724.html

Bardzo ciekawy precedens. Warto obserwować trend przypisywania sobie przez amerykańskie sądy globalnej kognicji. Znaczy, tego...Senat ją im przypisał. Dyplomata lub Woźny wyrok doręczy, a Szeryf wykona.

PostNapisane: niedziela, 20 maja 2018, 00:08 
Sous-lieutenant

Witam, po banie.

Tak więc, od kiedy słowo Izrael, stało się już przesłanką o charakterze antysemickim, postanowiłem podzielić się pocztówkami ze strefy Gazy, głównie pochodzą z Reutersa. Bezbronny, ranny Palestyńczyk został postrzelony, a później dobity przez snajpera, zaskakujące jest też zdjęcie amerykańskich żołnierzy, z symbolami SS, które nie są fejkami.
Natomiast te wesołe dymki na 2 fotce od końca, to jest nowa, kasetowa wersja pocisków "dum dum" (które są zakazane przez międzynarodowe prawo), stosowana przez Izrael, zwyczajnie jako broń do tłumienia zamieszek (skutek ataków to rannych 770, zginęło ponad 50).

Poniżej, na koniec, link do video, przedstawia zastrzelenie bezbronnego Palestyńczyka, przez snajpera, oraz reakcja żołnierzy izraelskich, po celnym strzale.

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Link do video na którym snajper zabija bezbronnego Palestyńczyka, w tle słychać radosne okrzyki żołnierzy.
https://vimeo.com/270904373

PS. Materiały pochodzą głównie z Reutersa, proszę admina o pozostawienie materiałów. Nie ma w poście, żadnych przesłanek antysemickich, czy narodowościowych

Niestety w materiale znalazły się zdjęcia dotyczące wprost polityki krajowej, co jest wyraźnie zabronione przez regulamin forum i do tego obraźliwe dla części użytkowników, w związku z tym treści te usuwam.
Raleen

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Ostatnio edytowano niedziela, 20 maja 2018, 15:32 przez Philip79, łącznie edytowano 5 razy

PostNapisane: niedziela, 20 maja 2018, 00:18 
Generał Broni

Swastyka nie ma nic wspólnego z Izraelem. Jest to popularny symbol w hinduizmie, a te słowa to po prostu cztery wedy, czyli święte księgi hinduizmu.
Za wikipedią ;) (bo nie mam siły po nocy pisać nic więcej):
Najstarsze i najświętsze księgi to cztery sanhity (zbiory), które służyły jako "mszały" w obrzędzie ofiary wedyjskiej (śrauta, jadźńa):

Rygweda – "wiedza hymnów pochwalnych" (ryć) – 1028 hymnów ułożonych w dziesięć mandali
Jadźurweda – "wiedza formuł ofiarnych" (jadźus)
Samaweda – "wiedza śpiewów ofiarnych" (saman)
Atharwaweda – "wiedza zaklęć magicznych" – zbiór formuł magicznych, zaklęć i egzorcyzmów najpóźniej włączony do kanonu.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)

PostNapisane: niedziela, 20 maja 2018, 00:23 
Sous-lieutenant

cdc9 napisał(a):
Swastyka nie ma nic wspólnego z Izraelem. Jest to popularny symbol w hinduizmie, a te słowa to po prostu cztery wedy, czyli święte księgi hinduizmu.
Za wikipedią ;) (bo nie mam siły po nocy pisać nic więcej):
Najstarsze i najświętsze księgi to cztery sanhity (zbiory), które służyły jako "mszały" w obrzędzie ofiary wedyjskiej (śrauta, jadźńa):

Rygweda – "wiedza hymnów pochwalnych" (ryć) – 1028 hymnów ułożonych w dziesięć mandali
Jadźurweda – "wiedza formuł ofiarnych" (jadźus)
Samaweda – "wiedza śpiewów ofiarnych" (saman)
Atharwaweda – "wiedza zaklęć magicznych" – zbiór formuł magicznych, zaklęć i egzorcyzmów najpóźniej włączony do kanonu.

Aha, bo myślałem, że ta swastyka to jakiś symbol jednego z oddziałów specjalnych tłumiących zamieszki, więc usunąłem.
[...]
Ale link z video na samym końcu, jest jak najbardziej z sytuacji, tłumienia zamieszek.
Zamieściłem te fotki i film aby pokazać jaką radość sprawia im mordowanie bezbronnego przeciwnika z dystansu.
Ogólnie także aby pokazać jak bardzo nacechowane jest to wszystko rasizmem i nienawiścią.
Ciekawy jestem, czy ci żołnierze byli by takimi "hartami" gdyby doszło do walk wręcz.

PostNapisane: niedziela, 20 maja 2018, 18:35 
Chui

Philip79 napisał(a):
kasetowa wersja pocisków "dum dum"

Nawet nie wiesz o czym piszesz :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 591 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]