Mapy do "Roku 1920"

..i inne gry Leguna.
wittwelsh
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 23 października 2011, 10:58
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Mapy do "Roku 1920"

Post autor: wittwelsh »

Chciałbym zapytać, czy wiecie może, czy jest/będzie dostępna do pobrania mapa do "Roku 1920"? Przeglądam właśnie materiały i widzę, że jest plansza do OWC, ale do tej nie mogę znaleźć - a że mój egzemplarz już dawno mnie opuścił, to trochę marnie by mi się grało...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Mapy do "Roku 1920"

Post autor: Raleen »

Zapytam autora i jeśli nie udostępni jej ogółowi publicznie to może będzie mógł przynajmniej Tobie podesłać.

Co do sąsiedniego tematu o reedycji gier - rozmawiałem z autorem i pisał mi, że już zaglądał do wątku, ma się odezwać niedługo tylko ostatnio jest zawalony robotą... samo życie, wiadomo.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
wittwelsh
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 23 października 2011, 10:58
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Mapy do "Roku 1920"

Post autor: wittwelsh »

Bardzo Ci dziękuję, będę/będziemy czekać zatem i na mapy, i na odzew. :)
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Re: Mapy do "Roku 1920"

Post autor: Legun »

Nie ma problemu - można udostępniać. Gdybyś chciał, to mogę Ci przesłać na maila aktualną wersję - ma zmienione wartości miast. Jest w dwóch wersjach. Ma z 12MB. Maila najlepiej przesłać na pm.
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Frank Drebin
Caporal-Fourrier
Posty: 88
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2019, 22:13
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Mapy do "Roku 1920"

Post autor: Frank Drebin »

Pytanie do autora: Czy jest możliwość udostepnienia/przesłania mapy i kart scenariuszy do Roku 1920. Swojego egzemplarza pozbyłem się lata temu, a chciałbym przypomnieć sobie tą świetną grę
kolosm
Caporal
Posty: 73
Rejestracja: sobota, 5 marca 2016, 20:20
Lokalizacja: Rybnik, Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times

Re: Mapy do "Roku 1920"

Post autor: kolosm »

Również miałbym podobną prośbę jak wyżej, jeśli jest taka możliwość? Dzięki!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Mapy do "Roku 1920"

Post autor: Raleen »

Ja mogę jedynie obiecać, że postaram się zmobilizować autora, żeby zajął się tematem, ale bierzcie pod uwagę, że mamy okres feryjno-urlopowy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Re: Mapy do "Roku 1920"

Post autor: Legun »

Wszystko da się zrobić, tylko czasu mało - prześlijcie mi proszę na PW Wasze adresy mailowe to przy którymś śniadaniu prześlę Wam przez wetransfer.
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Frank Drebin
Caporal-Fourrier
Posty: 88
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2019, 22:13
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Mapy do "Roku 1920"

Post autor: Frank Drebin »

Adres poszedł. Czekam z niecierpliwością
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Re: Mapy do "Roku 1920"

Post autor: Legun »

Jest trochę technicznych problemów i może przydałoby się trochę dodatkowych informacji, żeby ograniczyć zamieszanie. Oryginalny projekt jest sprzed ćwierćwiecza i pliki Corela nie są już całkiem kompatybilne - teksty akapitowe się rozjechały. Natomiast jpg-i mam tylko bez numerów heksów. Robiłem przed 8 laty jakąś aktualizację, lecz jej nie skończyłem. Na mapie zmieniałem wartości przewagi moralnej za zdobyte miasta. Nie mam niestety teraz czasu, żeby rozgryzać najnowszego Corela i jakoś skorygować to, co się posypało na mapie (np. numery na torach przewagi moralnej). Karty mam tylko oryginalne w Corelu, lecz one chyba się trzymają i można wyeksportować. Możliwe opcje:
- Jeśli któryś z Was ma Corela i może się tym pobawić, to mogę przesłać stare pliki do samodzielnej obróbki,
- Mogę w łikęd zrobić podstawowe korekty i przesłać jpg-a,
- Mogę przesłać tak, jak jest - błędy nie uniemożliwiają rozgrywki.
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Frank Drebin
Caporal-Fourrier
Posty: 88
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2019, 22:13
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Mapy do "Roku 1920"

Post autor: Frank Drebin »

Posiadam Corela Draw 9 ale jest to program z poprzedniej epoki nawet nie wiem czy uruchomię go na windows10. Program ten uruchomiłem raz kilkanaście lat temu więc opcja przerabiania samemu odpada. Jeżeli można prosić o trochę Pańskiego czasu to wybrałbym opcję drugą.
Mlavius
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 27 lipca 2017, 17:16
Been thanked: 3 times

Re: Mapy do "Roku 1920"

Post autor: Mlavius »

Witam, czy jest ktoś w posiadaniu pliku z mapą i kartami scenariuszy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rok 1920, Ostatnia wojna cesarzy”