Okładka do "Ostrołęki 1831"

Awatar użytkownika
Bjorn
Lieutenant
Posty: 504
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:29
Lokalizacja: Wa-wa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Bjorn »

IMHO tez lepsza byłaby piechota albo jakaś artyleria ruska za rzeką, ale jak narysujesz ładnego ułana będzie Ci wybaczone Wojajek :)
Paul Yank
Appointé
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 19 września 2006, 14:07
Been thanked: 3 times

Post autor: Paul Yank »

Skoro spowodowałem zamieszanie to może złożę konstruktywną propozycję :roll: . Niewątpliwie doszło w bitwie do dużej walki wręcz pomiędzy naszą piechotą a rosyjską (i do tego wygraliśmy :D ) możnaby to wykorzystać. Ewentualnie polska piechota w czworoboku ostrzeliwanym przez artylerię. Taki fakt też miał miejsce. Salut.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wojpajek zaangażował się w opracowywanie loga dla nagrody Planszowa Gra Wojenna Roku, ale już skończył, więc czekamy teraz na dalsze szkice :) i końcowe efekty. Niech już robi jak uważa :cool: .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Tak to prawda, przepraszam :oops: najpierw choroba, potem logo, które ze wzgęldu na pospiech trzeba było usiąść i zrobić z marszu :)
Puki co przed świętami się już nie wyrobimy z wydaniem, więc będę miał troche czasu w tym i w następnym tygodniu....
Jutro (już na 100 %- o ile mi net nei panie lub w tablecie nie padną baterie) spodziewajcie się prosze koncpecji szkicowej.
Awatar użytkownika
J E Y T
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Kobyłka city

Post autor: J E Y T »

A jak już wszystko będzie gotowe ( a nie mam wątpliwości, że będzie i to profesjonalnie). To prosiłbym by mój egzemplarz ( mam nadzieje, że Raleen ma mnie gdzieś zanotowanego :!: ) Miał własnoręczny podpis ( czyt. autograf :) ) autora okładki i autora gry ( oczywiście ) - da się zrobić? :)

A co do okładki - podzielam zdanie - koncepcja dobra tyle, że ułan przy duży ( na tym pierwszym szkicu... )
"Nikt Cię nie broni Polsko
Gdy wokół głodne psy
Upokorzony naród
Cierpienie, nędza, łzy!"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

I słusznie, a autora mapy i okładki nawet w pierwszej kolejności :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Szkic 1
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Szkic 2 prawie identyczny, zastnawiam się nad smugami słońca ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

Pierwszy lepszy, nie róbmy z tego obrony Czestochowy z Bożą pomocą ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Rewelacja oba :shock:

Nawet w wersji "nocnej" wyglądają ciekawie.

Sam nie wiem co lepsze - jak dla mnie oba dobre :cool:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Dużo lepsze! :)

Tylko pociągnąć wojsko dalej, jakieś kolejne kompanie powinnys tać dalej w tle, 'kontynuujac' linię piechoty.

Ale ogólnie b.dobre, tak samo jak logo Gry Roku :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja się zgadzam z Teuflem, że to nie obrona Częstochowy, tym bardziej że przegraliśmy więc te smugi światła oświetlające nasze wojsko niczym blask bijący z niebios od Opatrzności będą wyglądały trochę dziwnie, czyli podsumowując jestem za szkicem bez tych smug.

A logo super, zgadzam się :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Pierwszy lepszy, nie róbmy z tego obrony Czestochowy z Bożą pomocą
Spoko :) to była tylko taka sugestia ;) hehehh
Nawet w wersji "nocnej" wyglądają ciekawie.
To nie będzie wersja nocna :) To będzie wersja z zalegającymi ciemnymi chmurami, tumanem dymu nad polem... Generalnie nie miałem teraz rano za duzo czasu by walczyć z odpowiednim doborem kolorystyki i dopieszczeniem szkicu... Ale to co chcę osiagnąć to mniejwięcej coś w stylu 300...
Tylko pociągnąć wojsko dalej, jakieś kolejne kompanie powinnys tać dalej w tle, 'kontynuujac' linię piechoty.
Pierwszy plan będzie taki jak przedstawiłem. . Chcę pokazać takie jeża z bagnetów. Chłopaków którzy dopiero wchodza do boju a przed nimi roztacza się ppobojowisku, po jednym ze starć. Dlatego też chcę by jeden z rannych unosił rękę w górę jak by chciał zatrzymać tą maszerującą w zwartym szyku formacje. W tle oczywiście będzie się działo ale powrasam do poprzedniego akapitu brak czasu na dopieszczanie czegoś co i tak jest tylko szkicem.
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

A co z ułanem, Wojpajek :) ? Wolisz jeża niż efektowną (ustaliliśmy, że kawaleria brała przecież udział w bitwie) scenę z lancą :cry: ?
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Chevau-léger pisze:A co z ułanem, Wojpajek :) ? Wolisz jeża niż efektowną (ustaliliśmy, że kawaleria brała przecież udział w bitwie) scenę z lancą :cry: ?
Ulana najlepiej wstawic gdzies w tle. Czolowo naciera piechota, a z flanki kawaleria (nie mam zielonego pojecia, czy tak bylo w rzeczywistosci, ale kto zareczy ze tak wlasnie nie bylo?)

V.
Ostatnio zmieniony środa, 20 grudnia 2006, 11:50 przez Lord Voldemort, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”