Okładka do "Ostrołęki 1831"

Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Co do okladki :

Mysle ze z racji "odleglosci" najlepiej by bylo gdyby jedna strona oddawala salwe a druga wykonywala atak na bagnety. Nie ma wtedy problemow co do 2-5 metrow ;)
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

slowik pisze:Co do okladki :

Mysle ze z racji "odleglosci" najlepiej by bylo gdyby jedna strona oddawala salwe a druga wykonywala atak na bagnety. Nie ma wtedy problemow co do 2-5 metrow ;)
O tym tez myslalem - Ruscy strzelaja, a Polska kolumna atakuje na bagnety...

V.
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Ok. Chyba już skończyłem.... jak zwykle z poślizgiem... :/ Fajnie by bylo jak by ktoś to jeszcze skomentował przed wysłaniem, czy taka a nie inna czcionka, etc...
Zmian graficznych w samym rysunku raczej już nie przewiduje. Niestety powoli podchodze do sesji i nie mam już czasu by dalej rozwiązywać ten sam problem :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Z ta chmurka dymu jest dobrze :) Mysle, ze nie ma potrzeby zmieniac czegokolwiek w rysunku.

Nie podoba mi sie tylko czcionka nazwy "wydawnictwa GRENADYER" - jest jakas taka bezwyrazowa.

V.
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Cziconak jest taka sama jak w tytule. A znasz może jakąś fajną czcionkę, którą osobiście byś mógł polecić?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja bym się nad kolorem tytułu i nazwy wydawnictwa jeszcze zastanowił.

Ten czarny tak sobie pasuje. Zły całkiem nie jest, ale może wymyślisz jeszcze coś lepszego.

Rysunek OK - nie ma już co go ruszac.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

Możnaby pomyśleć nad logo wydawnictwa- coś bardziej złożonego niż tylko napis, ale nie wiem czy jest na to czas w okresie sesyjnym... :wink: Napisy są spartańskie-rzekłbym-niewyszukane-na miarę koncepcji okładki, która została przyjęta. Kupa dymu, masa wojska, kawał nieba...i czego nam więcej potrzeba :twisted:
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Kurcze... Loga to ja już teraz nie zrobie raczej chyba że mnie coś na kolokwium zaliczeniowym kopnie i będe miał pomysł. Co do napisów: jeszcze coś postaram się zrobić koło 19 jak wróce ze uczelni.
-----------------------------

NIe lubicie prostych form?? ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tak, logo już nie rób tylko zmień trochę kolor i może czcionkę jak radził Waldek.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Wersja z dymem naprawde piękna :D Bravo Wojpajek. to strzelanie z 2-3 metrów to troche Hollywoodzko wygladało (jak te wybuchajace kule armatnie ;) )

Co do nazwy wydawnictwa :cool: miód na serce :wink:

a co myślicie by jako logo była bermyca grenadierska?
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To narysuj jak by to miało wyglądac.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Może po prostu jak w podpisie Grenadyera?
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Mi sie okladka podoba. Mysle jednak (jak ktos przedtem tez zauwazyl) ze nie szkodzilo by gdyby bylo troche mniej nieba oraz ze napis "Ostroleka 1831" powinien moim zdaniem byc bardziej wyrazisty.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Andy pisze:Może po prostu jak w podpisie Grenadyera?
Czapa z podpisu Grenadyera tak sobie mi się podoba, ale za to bardzo podoba mi się to hasło: Valeur et discipline! :cool:

W ogóle skąd on takie fajne rzeczy bierze :D
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

To zdaje sie na jakims sztandarze bylo...
U nas Bog, Honor Ojczyzna, a u nich bez Boga, ale za to z dyscyplina :)

V.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”