Okładka do "Ostrołęki 1831"

Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Te okładki wyglądają jak reklamówki... a nie jak okładki. ODB... chyba raczej nie- z tyłu pudełka tak, ale nie z przodu. Wojpajek mysli nad poziomą okładką... i coś postara się narysować samemu...
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Mysle ze okladka jest cos w rodzaju reklamowki, jak nie nawet najwieksza reklamowka jaka jest mozliwa.
Prawie (jak nie) wszystkie gry polskie miaja malowane okladki. Wydawalo mi sie ze mozna by bylo sprobowac cos nowego,innego a nie tyle razy juz spotykanego. Mapa wraz z obrazem wydawala mi sie dobra mozliwoscia odejscia troche od codziennosci. Takze pionowa wersja to dobra bardziej mi sie widzi niz wersja lezaca z powodu dogodnego zgrania obrazu z mapa. Jezeli obraz by byl lezacy to jasne ze takze okladla by byla na lezaco.
Co do OdB to moze to sie wiazac z kosztami => trzeba "pomalowac" dwie strony a nie jedna....
Moze lepiej nie starac sie o nowe a zostawic przy starym i sprawdzonym, wiem ze dacie sobie rade.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Post autor: Teufel »

Ja też jestem za poziomą, panoramiczną okładką.
I jesli ma być jasne tło to nie biało-czerwone napisy, bo się rozmywa. Tak uważam.
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Oczywiście, taka mapa z jakimś malowidłem to może i fajna rzecz, ale już może bez pisania ODB i innych jakiś rzeczy. Poza tym jednak bardziej wzrok przyciągnie malowidło i jakiś fajny napis niż mapka- która nie jest dynamiczna- jednak jej obecność może uatrakcyjnić okładke.
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Oczywiście, taka mapa z jakimś malowidłem to może i fajna rzecz, ale już może bez pisania ODB i innych jakiś rzeczy.
Moze i masz racje. Mozna zrobic tak i tak i to co sie nam bedzie bardziej podobac wybrac..
Poza tym jednak bardziej wzrok przyciągnie malowidło i jakiś fajny napis niż mapka- która nie jest dynamiczna- jednak jej obecność może uatrakcyjnić okładke.
Zawsze mowielm tylko o polaczeniu malowidla z mapka. Wydaje mi sie ze moze znacznie uatraktywnic okladke. Mamy czesc przedstawiajaca bitwe (malowidlo) i troche cos dla orientacji w terenie ;) (mapka)
Ja też jestem za poziomą, panoramiczną okładką.
I jesli ma być jasne tło to nie biało-czerwone napisy, bo się rozmywa. Tak uważam.
Moze i byc pozioma, ale czy ma ktos jakies poziome "Ostroleskie" malowidlo?

Co do napisow to masz oczywiscie racje...
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Pisze z gory ze to tylko przyklad. Tak okolo moglo to by wygladac. Obraz i mapa do dobrania, tak samo napis.
Jest nawet kilka bledow-niedopasowan, jednak chodzi mi bardziej o to by pokazac jak mi to by sie widzialo:

Co wy na to?

Obrazek
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Mi się podoba, ja bym pozmieniał tylko ciut mapę :)

Ciekawe co na to Wojpajek.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Nie jest źle :] Mape bym chyba lekko osłabił. Oczywiście napis i większy i taki mocniejszy.
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

Napis szerszy z białą obwolutą, po za tym nic bym nie zmieniał.
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Nie jest źle :) Mape bym chyba lekko osłabił. Oczywiście napis i większy i taki mocniejszy.
Fajnie ze nie jest zle ;)
Moge oslabic mape, zobaczymy jak wyglada. Mi sie podoba jak jest silna i wyrazna. Powiekszenie napisu to nie problem...
Napis szerszy z białą obwolutą,
Sorry, obwolutka to? :?
urodzony 13. grudnia 1981....
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

Biała obwoluta, hmm no powiedzmy masz czarna litere i otoczysz ja bialym, lub na szerokiej bialej literze umiescisz czarna węższą tak ze biale wystaje.
Mam nadzieje ze zalapiesz co mam na mysli, bo inazcej ter nie umiem tego wytlumaczyc.
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Chyba wiem o co chodzi...

Jest jeszcze jeden pomysl : Raleen moglby ustawic zetony na nieduzym fragmencie mapy (tej ktora bedzie na okladce) tak jak sie naleza i zrobimy tez tak ze mapa orginalna bedzie sie splywala z mapa od gry...oczywiscie sprawa z obrazem i napisem zostanie ta sama.

Jak znajde czas to wstawie to o co mi chodzi...
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Okładka

Post autor: Raleen »

Wojpajek kończy powoli okładkę i niebawem będzie do obejrzenia.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Bardzo powoli. Dziś może coś do niej rusze. Ale boje się że może być ciezko bo na jutro czeka naprawde sporo pracy do zrobienia.
Co do okładki to narazie moge o niej opowiedzieć :)
Na pierwszym planie przez łąki, przez pola jedzie sobie ułan na takim czarnym i bardzo niebezpiecznym ,mięsożernym koniu ;) i ten ułan własnie jest w trakcie nabiajania rosyjskiego mięsa na swoją pikę (lancę?) Do okoła kłebi się trochę jakiś rosyjskich piechurów.... Oczywiście na polu chwały opadły gęste kłęby dymów, niebo straciło swój piękny majowy charakter. Wspominalem już coś o martwych żołnierzach leżących na pierwszym planie? ;) Ogólnie okładka ma być mroczna bez ukazywania tych niezliczonych barw, i ozdóbek żołnierzy, którzy przypominają bardziej choinki niż walczących na śmierć i życie w krwawym boju... Kolorystyka mroczna, z jasnymi akcentami.
Pewnie teraz sobie wszyscy dużo wyobrażają, ale dla ostudzenia zapału podam, że to jest moja pierwsza tak szczegółowa w swoim zamierzniu praca, więc efekty mogą byc bardzo różne. Napewno mój warsztat jest dużo słabszy niż Pana Wróbla. Mam nadzieje, że przynajmniej uda mi się go pokonać w samej kompozycji, zapełniając okładkę jakąś akcje a nie moim ukochanym przysłowiowym jednym czołgiem :lol:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Na pierwszym planie przez łąki, przez pola jedzie sobie ułan na takim czarnym i bardzo niebezpiecznym ,mięsożernym koniu :wink:
Masz na myśli takiego konia z Mordoru... :wink:
ten ułan własnie jest w trakcie nabiajania rosyjskiego mięsa na swoją pikę (lancę?)
Jeśli to jest ułan to zdecydowanie nabija na lancę :D

Ja widziałem już wersję wstępną i układ mi się bardzo podoba (jeszcze pytanie jak wyjdą szczegóły, ale to już drugorzędna sprawa). Powinien dobrze oddawac klimat tej bitwy :)
Na pewno mój warsztat jest dużo słabszy niż Pana Wróbla. Mam nadzieje, że przynajmniej uda mi się go pokonać w samej kompozycji, zapełniając okładkę jakąś akcje a nie moim ukochanym przysłowiowym jednym czołgiem :lol:
E, tam słabszy. Niech Ci się udzieli duch epoki to będzie rewelacja :) Odę do młodości poczytasz w wolnych chwilach to na pewno wyjdzie dobrze!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”