Koncentracja sił na polu

Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

To regimenty lekkie czyli maksymalnie 1/4 piechoty. Liniowe pułki liczyły zas przeważnie po 3 bataliony - stąd moje zdizwienie na Twoje stwierdzenie, że pułki przeważnie liczyły 5 batalionów.
Jeszcze mam pytanie. Czy rzeczywiście muszą być oddziały pogrupowane w pułki? Z tego co się orientuję to na tym obszarze co pokazuje plansza stały dwa korpusy (Davouta i Neya), Gwardia z LN w rezerwie i chwyta polski V K.
U Rosjan większa część rezery stoi chyba już za planszą
To chyba nie tak dużo?
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Panzerfan

Post autor: Panzerfan »

Grenadyer pisze:To regimenty lekkie czyli maksymalnie 1/4 piechoty. Liniowe pułki liczyły zas przeważnie po 3 bataliony - stąd moje zdizwienie na Twoje stwierdzenie, że pułki przeważnie liczyły 5 batalionów.
Jeszcze mam pytanie. Czy rzeczywiście muszą być oddziały pogrupowane w pułki? Z tego co się orientuję to na tym obszarze co pokazuje plansza stały dwa korpusy (Davouta i Neya), Gwardia z LN w rezerwie i chwyta polski V K.
U Rosjan większa część rezery stoi chyba już za planszą
To chyba nie tak dużo ?
Mówiąc o 5 batalionach miałem na myśli przede wszystkim I Korpus Davout`a, w którym wszytskie pułki liczyły po 5 batalionów (zarówno lekkie jak i liniowe), za wyjatkiem 33 Lekkiego z 4 dywizji, który liczył 4.
W pozostałych bywało to róznie lecz 80% najczęściej 4 bataliony.

Ja nie powiedziałem że oddziały muszą byc ugrupowane w pułki lecz że mogą, w celu zmniejszenia ilosci żetonów na planszy w momencie gdy jakiś korpus uderzał bedzie w zwartym szyku.

Na mapie na początku gry znajduje się:
Armia Napoleona: I, III, IV, V i III Kaw.
Rosjanie: III, VI, VII, VIII i IV Kaw.
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

http://web2.airmail.net/napoleon/Borodino_battle.htm

Przyznam szczerze, że mnie to brdzo zdziwiło te 5 batalionów w pułku. Ale człowiek się całe życie uczy :)
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W każdym razie limity liczbowe są do ustalenia i dyskusji.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”