Jak zaznaczać straty w PS?

Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Gdyby tracić po kilka PS to odrazu lepiej zmienić skalę i tracić 1 "nowy" PS. Ale ja nie bardzo bym chciał widzieć takiego rozwiązania w grze taktycznej o takiej skali.
Nie demonizujmy tych podkładachy żetonów. Parę lat już gram i zapewniam że idzie się przyzwyczaić (może aż tak bardzo, że teraz do tabel nie mam pełnego przekonania).
A na "trudną"plansze mam radę (sam ją stosuję):
1) Rogi planszy oklejamy starannie przeźroczystą taśmą samoprzylepną
2) Rozkładamy planszę na stole
3) Przygotowaną wcześnie "wiedzę" (encyklopedia, duża cięzka książka...) uzywamy w odpowiedni sposób, to jest kładziemy na zgieciach planszy.
4) Tą samą tasma przyklejamy już roprostowaną planszę do stołu (na rogach)
5) Gramy!
gdy składamy planszę taśma łatwo się odklei od planszy nie uszkadzając jej ,dzięki warstwie ochronnej wykonanej w 1).

Have a Fun! :)
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Najlepiej po prostu zamieścić i tabelki i żetony. Nawet jeśli nie w grze, to jedno na stronie.
Get the graal or die tryin.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dyskusja już w zasadzie archiwalna, ale przypomnę, że były 3 opcje:

Jak zaznaczać straty punktów siły?
1. W tabelach jednostek skreślając jak w B-35.
2. Podkładając żetony z aktualną siłą.
3. Jest mi obojętne.

Ostatecznie stanęło też trochę z konieczności na tabelkach, ale jak ktoś chce punkty stosowac nic nie stoi na przeszkodzie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 844
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Post autor: dbj »

Raleenie, miałeś kiedyś taki wspaniały pomysł, żeby były tabelki do odpisywania PS a dodatkowo dla chcących żetony dodkładania. To byłoby najlepsze rozwiązanie :) ale jak takiego nie bedzie, to chetnie widziałbym tabelki.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wiesz może od razu nie, bo nie wiem jak się wyrobimy, ale z czasem nie widzę problemu. Dla mnie to jest sprawa zupełnie techniczna.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Pozatym jak tos ma jakiekolwiek zetony pomocnicze z numerami to moze spokojnie sobie je podkładać.
Nie widze tez problemu w tym by zrobić takowe i umieścić gdzieś do ściągniecia i wydrukowania.

Znając życie to z przyzwyczajenia będe podkładał choć tabelki kuszą możliwościa specyficznego maskowania :)
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Moim zdaniem niech beda skreslane tabelki (wykonane przez wydawce), a podkladane zetony mozna sobie spokojnie samemu dorobic (zdecydowanie latwiej niz tabelke).
urodzony 13. grudnia 1981....
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”