Dalsze plany co do systemu

garcia
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 17 września 2006, 22:54

propozycje

Post autor: garcia »

Więc może i ja dam swój głos w dyskusji. Do tej pory kupiłem jedną gre(piotrków1939), nie miałem okazji zagrać bo nie mam z kim. Ale ostrołęke kupie bo I połowa XIX wieku to mój ulubiony okres(Napoleon). Co do dalszych planów to proponuje Austerlitz(grzech nie przedstawić tej bitwy), Pruska Iława oraz Borodino. Co o tym sądzicie? Ja sam jestem za Austerlitz i Iławą. A podobno Borodino powstaje, jeśli dobrze czytałem forum.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tak, w dużej mierze już było, tylko kwestią była skala gry ponieważ jeśli przyjąc skalę batalionową gra się robi dosc długa, podobnie z Austerlitz - tutaj potrzebny byłby system pułkowy jak sądzę. Do dyskusji oczywiście :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

no to moze zrobic trzeba Ostroleke w skali pulkowej?

Bedzie kilkanascie jednostek na strone, rozgrywka bedzie trwac 2 godziny. I to by bylo cos :-)

Trudno mowic o SYSTEMIE, kiedy co bitwe zmienia sie skale.

Ostroleka - kilkanascie jednostek na strone, rozgrywka 2 godzinna
Grochow - ok. 20-30 jednostek na strone
Borodino - kilkadziesiat jednostek na strone

i to wszystko w skali pulku lub brygady
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 września 2006, 11:18 przez Comandante, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

comandante pisze:no to moze zrobic trzeba Ostroleke w skali pulkowej?

Bedzie kilkanascie jednostek na strone, rozgrywka bedzie trwac 2 godziny. I to by bylo cos :-)
Jak dla mnie herezja :)

Koledzy się już nabijali, że gra pociągowa by była.

Bierz pod uwagę, że przecież nie wszystkie jednostki były zaangażowane w walkę podczas bitwy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

niech koledzy zagraja w Quatre Bras z Battles of Waterloo, to nie beda sie smiali

to bitwa wielkosci Ostroleki
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja bym za to spróbował Iganie jeśli ma byc małe. Dragon to robił, ale kiepsko wyszło. W sumie po drodze można dla celów cwiczebnych coś po drodze zrobic.

Może z czasem dałoby się zrealizowac wspomnianą wcześniej koncepcję, żeby za jednym razem graczom dac do dyspozycji kilka gier do.t tego samego okresu, tak jak jest z GBoH.
Ostatnio zmieniony środa, 24 czerwca 2009, 18:38 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
garcia
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 17 września 2006, 22:54

Post autor: garcia »

To moze ja coś powiem. pomysł Archanioła odnośnie kilku gier jest fajny, i można sie nad nim zastanowić. mozna rzeczywiście zebrać takie bitwy dotyczące określonego okresu. NP: wieksze bitwy napoleona, wojny siedmioletnej, powstania listopadowego. takie BOXY dotyczące jednego okresu.
Druga sprawa: Bitwa pod Marengo. Co wy na to? jedna z najmniej znanych bitew Napoleona a jednak wielce ważna.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez garcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Marengo - bitwa rzeczywiście nie jest duża, ale dosc niewyważona i można dojść do wniosku, że jest na tyle niezrównoważona, że nic z tego nie będzie.

Tam w połowie mapy, w połowie planszy są przewężenia i za tym trzeba się bronic. Byc może zatem była kwestia tego rodzaju, że zacznie to przypominac Raszyn...brak manewru. Inna sprawa na ile dawne projekty były dobrze zrobione.
Ostatnio zmieniony środa, 24 czerwca 2009, 18:42 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Nie jestem ekspertem od Napoleona i tworzenia gier, więc czy mogę prosić o odrobinę łopatologii co jest nie tak z Marengo?Widziałem, że jest taka gra z klockami tego producenta, co wydał Fryderyka.
garcia
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 17 września 2006, 22:54

Post autor: garcia »

Tak sobie myśle. wiem że gra jest na ukończeniu, i czas myśleć co dalej, jednak, nie wiem jak wy, ja postępuje według schematu: najpierw jedno, potem drugie. nie myśle co będzie dalej zanim nie skończe jednego. Może najpierw skończcie i wydajcie Ostrołęke a potem myslmy co dalej? Ale to moje zdanie. tak czy siak, jestem za rozbudową systemu. odwalacie doskonałą robote czekam więc na efekty.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez garcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

wujaw, musiałbyś zobaczyc planszę to najlepiej się to rozumie :) . Ja zresztą tylko referuje opinie i wnioski znów w głównej mierze nie moje. Olszynka też orzekli, że byłaby niegrywalna, moim zdaniem niesłusznie
Ostatnio zmieniony środa, 24 czerwca 2009, 18:44 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wiesz, ja działam niezależnie :) a w TiS mało kto się na tym zna, bo tam wszyscy latami trenowali tylko II wojnę, WZ nie zrobił przecież żadnej gry z innej epoki.

Co do tego topiku mógłbym rzec jedynie, że żałuję, że nie próbowałem kilku opcji na raz z wydaniem tej gry, byc może mielibyśmy to za sobą, a tak tu kolega zajęty jeden, drugi sesja, trzeciemu zapał trochę siada i wiadomo jak to bywa. A ja po drodze jeszcze musiałem się zajmowac forum i innymi sprawami, co akurat szło dobrze.

Może trzeba to było od razu tłumaczyc na angielski i w tamtą stronę próbowac...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
garcia
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 17 września 2006, 22:54

Post autor: garcia »

tak sie zastanawiam. Pamiętacie moze Quatre Bras? Podobno było takie rozszerzenie do Waterloo, moze wiec pociągnać ten temat? Nie chodzi mi o zrobienie tej bitwy, chociaż jest to możliwe. Ale inna bitwa tej kampanii. Ligny, Wavre. Sam byłbym za Ligny. Z innych kampanii Napoleona można by wziać na ząb chociażby Jene i Aurstadt.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tu już trochę dyskutowaliśmy o dragonowym QB:

http://strategie.net.pl/viewtopic.php?t=87&start=0

Są też dyskusje o pozostałych rozszerzeniach Waterloo.

Co do Auerstadt - jest samoróbka kolegów ze Smolnej - na naszej stronie jest w relacjach z rozgrywek relacja z rozgrywki w próbne Auerstadt. Mi ta bitwa bardzo by pasowała szczerze powiem, tak że jeśli autorzy będą chętni to może przerobią to na zasady Ostrołęki i wtedy będzie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 lutego 2007, 17:30 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
garcia
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 17 września 2006, 22:54

Post autor: garcia »

zbieram na razie materiały ale już wstępnie moge powiedzieć chyba. planuje wziąć sie ostro do roboty i zajac sie dosć zapomnianą bitwą, ale chyba niesłychanie ważną, z naszego, polaków, punktu widzenia. chodzi o Pułtusk-Gostynin. bitwe stoczono 26.XII.1806. Trzymajcie kciuki.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”