Trafalgar - Warhammer Historical

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Trafalgar - Warhammer Historical

Post autor: czaki »

"Studio" Warhammer Historical wydaje właśnie na dniach (13.II) nowy morski system bitewny, który obejmuje swoim okresem tzw. Age of Sail. Czy wiecie może coś więcej na ten temat? W pre-order podręcznik kosztuje 20£, ciekawe czy cena wzrośnie po premierze... Zastanawia mnie również czy któryś z polskich sklepów sprowadzi go do naszego kraju. Chętnie bym kupił. Co o tym sądzicie?

Na stronie można znaleźć kilka ciekawych informacji, przykładowe strony w pdfach oraz tapetę na pulpit --> http://www.warhammer-historical.com/Tra ... falgar.asp
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Na pewno sprowadzi Sosna, bo ma wszystko z historicalsow, a pewnie nie bedzie jedynym dostawca.
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

bardzo ciekawe - zainspirowany moim ostatnim wieczorem filmowym - (3 części Piratów z Karaibów w 1 wieczór XD ) stwierdzam, iż zajarałem się sterowaniem flotą statków - czy to Korony, czy to Piratów :D
"Przybliżmy ten horyzont. Jesteśmy podli. Pijmy do dna przyjaciele, yo ho!"
;D

ps. Wookush - jesteś chętny ?
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Korony
Myślałeś oo flocie Koronnej RP ??
Obrazek
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

xardas12r pisze:Myślałeś oo flocie Koronnej RP ??
Chyba chodziło koledze o koronę brytyjską ;)

Po zarejestrowaniu na grupie dyskusyjnej Yahoo poświęconej Trafalgar można dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy - nie ma jednej okreslonej skali modeli (fakt, w grach WH nigdy nie ma, ale w tej grze jest bardzo duża rozbieżność co do wielkości, sugerowana jest skala od 1:300 do 1:2400). Można tez pobrac plik z linkami do firm zajmujących się produkcją i sprzedażą owych modeli. Z interesujących jeszcze rzeczy - podstawki - nie ma podanych ich wielkości, podobno nawet nie musi ich być. Jeżeli są, to sugeruje się, by kończyły se 100 mm od burty okrętu. Może by tak rozpocząć już produkcję modeli? :>
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

pewnie, że chodzilo mi o Koronę Brytyjską (Commonwealth), a widzialeś kiedyś Polaków ze swoją flotą na Karaibach ? :lol2: :P

w sklepie Wargamer.pl są jakieś nawet fajne statki w skali 1:1200 i chyba to będzie mój docelowy punkt zaopatrzenia :)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Jaki Comonwealth, z piratami to moglo walczyc Imperium Brytyjskie, ale na to tez chyba zbyt wczesnie ;>
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolonie_Polski

Ale Kurlandia w okolicy już się kręciła ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

mój błąd :D nie strzelać ! :D :rotfl:
"Duty, Honor, Country"
sosna
Caporal
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 21:03
Kontakt:

Post autor: sosna »

Wywołany do tablicy - obecny.

Będziemy mieli podręcznik jak tylko pojawi się w sprzedaży. Zamówiliśmy co prawda tylko kilka sztuk bo temat jest niszowy ale nie będzie problemów z domówieniem. Cena podręcznika nie jest jeszcze znana bo przy takich wahaniach kursów trudno powiedzieć co będzie za kilka tygodni. W najgorszym wypadku podręcznik będzie kosztował 120 zł.

Do grania mamy oczywiście GHQ. Wybór może nie powala ale jakość jest niczego sobie. Ciekawy jestem jaka jest skala starć rozgrywanych w tym systemie 1 lub kilka statków czy raczej bardziej kilkanaście. Jakby nie było z przyjemnością odkurzę swoje okręciki :rotfl:
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

sosna pisze:Będziemy mieli podręcznik jak tylko pojawi się w sprzedaży.
Cieszę się bardzo, pewnie w przyszłym miesiącu zamówię. :)
sosna pisze:Ciekawy jestem jaka jest skala starć rozgrywanych w tym systemie 1 lub kilka statków czy raczej bardziej kilkanaście.
Też się zastanawiałem i z tego co udało mi się wydedukować z fragmentów podręcznika zamieszczonych na stronie wydawcy, to wydaje mi się, że gra raczej stawia na kilka - kilkanaście modeli na armię. Chociaż chyba nie będzie też problemu z mniejszą ilością - raczej nie będzie tu takich różnic jak np. między masowym, regimentowym WFB, a skirmishowym Mordheim.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Panowie - pamietajcie ze to ma Trafalgar w tytule, raczej fascynujacych pojedynkow fregat z wchodzeniem na wiatr i lamaniem wiatru bym sie nie spodziewal :>

Ale pewnie bedzie solidna rzemieslnicza robota.
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Sądzę, że Trafalgar jako tytuł to tylko pretekst, z resztą nie zawężono listy flot tylko do europejskich, są też np. USA. Wydaje mi się więc, że gra bedzie jednak bardziej uniwersalna, choć przedziałczasowy (1795-1815) rzeczywiście trochę wąski. ;)
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Wargamer rozpoczął przedsprzedaż podręcznika w promocyjnej cenie 110 zł.

http://wargamer.pl/index.php?id=13787
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
sosna
Caporal
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 21:03
Kontakt:

Post autor: sosna »

Przyznam, ze podręcznik wygląda bardzo sycąco. Właśnie trzymam w łapach i się ślinię. Zobaczymy jak to będzie "chodziło" w akcji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - do końca XIX w.”