Napoleon in Europe

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
Kiedryn
Sergent
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:59
Lokalizacja: Wawa

Napoleon in Europe

Post autor: Kiedryn »

Pewnie każdy słyszał o grze pod tytułem Empires in Arms lub późniejszą dopieszczoną wersję Empires in Harm. Jednak ogrom przepisów jest w tych grach przytłaczający, właśnie się rzez nie przegryzam i cholernie mnie od tego bolą zęby :lol:. Nic tak nie uczy jak rozgrywka więc gdyby znalazł się ktoś kto by mógł mi pokazać z czym to się je to był bym wdzięczny.

Jednak nie o tym chciałem tu pisać. W trakcie dlugich poszukiwań w necie natrafiłem na gre firmy Eagle Games pod tytułem "Napoleon in Europe".
Jest to alternatywa dla osób które kochają epokę wojen napoleońskich a niebardzo mają zapał lub czas na wdrożenie się w EiA. Przeisy są podzielone na 3 stopnie zaawansowania, każdy z większą ilością możliwości. W związku z tym sama rozgrywka nie trwa specjalnie długo. Co ważniejsze grę można ściągnąć z oficjalnej strony wydawcy.

http://www.eaglegames.net/products/NIE/ ... rces.shtml
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ach to jest Twoja ulubiona gierka Kiedrynie :) stąd te pomysły żeby dzielić zasady na 3 części (choć wiem - podobnie jest w wielu grach).

Mogę spróbować, ale ostatnio się rozrywam na różne rzeczy i czasu nie starcza... :wink:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kiedryn
Sergent
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:59
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kiedryn »

Trzeba popierać dobre pomysły.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Napoleon in Europe jest grą figurkową.
Nie ukrywam jednak że interesującą choć są lepsze pomysły.
Tutaj boli fakt, że gdy dochodzi do walki rozkłada się osobną mapę i walczy. Dwóch graczy ma uciechę a reszta się nudzi.
Na poczatku moze i się fascynuje walkami innych graczy ale prędzej czy póxniej przychodzi nuda. Dlatego my zamieniliśmy Napoleona na Conquest of the Empire. Podobna ale fajniejsza :)
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Kiedryn
Sergent
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:59
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kiedryn »

Mozna sie jej dokładniej przyjrzeć gdzieś??
Zassać z netu??
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Platan
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 31 sierpnia 2008, 16:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Napoleon in Europe

Post autor: Platan »

Czy może ktoś powiedzieć jakiej wielkości są figurki w Napoleon in Europe? Czy wielkością zbliżone są do figurek z gry Attack czy może bliżej im do Conquest of the Empire. Czy Napoleon in Europe można gdzieś kupić czy należy szukać wyłącznie na rynku wtórnym?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - do końca XIX w.”