Podstawki w WAB

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Podstawki w WAB

Post autor: dragon »

Ta wlasnie sobie mysle nad podstawkowaniem armii. Poniewaz chcialbym juz cos zagrac a przy okazji malowac, przypomnialem sobie o rzeczy najwazniejszej czyli o podstawkach. Macie na to jakies dobre patenty? Znam podstawki z kartonu twardego , ale jakos slabo to widze w mojej armii. Nigdy mi proste nie wychodza (;)) , latwiej sie niszcza. Do tego dochodza monety, (http://games.ph.groups.yahoo.com/group/ ... w/2199?b=7) ale tez nie wygladaja najlepiej. Myslalem o podstawka GW, wytrzymale, proste ;), i stosunkowo tanie (15 zl za 80). Wasze popozycje?
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Wszystko zależy do jakich figurek potrzebujesz tych podstawek.
Te z GW sa ok, używam ich zarówno do 28mm jak i do 20 mm (ale nie do wszystkich modeli w tym ostatnim przypadku). Większość moich modeli antycznych w skali 20mm ma podstawki z... kart do automatu przedpłatowego, bardzo fajna tekturka na której te małe plastiki dobrze się trzymają (karta taka jak telefoniczna, coś w tym stylu).
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Mam dwie armie do WAB. Armie Koronna oraz Kartagine. Armia Koronna jest w 28 mm, a z kolei Kartaginy w 20 mm. Ta wieszka spodstawkowalem juz na podstawkach GW, to samo chce zrobic z Kartagina. Myslisz, że to dobry pomysl?
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Z 28mm nie ma problemu, z 20mm Kartaginy to już róznie - ja mam tylko skirmisherów i lekką piechotę na 20x20mm z GW, resztę robię sam (jazda 20x40mm, piechota 15x20mm, ale z reguły jest po cztery modele na łączonych podstawkach). Tutaj:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... c&start=45
wrzuciłem tekst z WAB listy na temat podstawek, może Ci się przyda. Generalnie gracze i tak robią tak, jak im pasuje.
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Dzieki, za odpowiedz. Chyba jednak skonczy sie na GW. ;)
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
unicorn
Capitaine
Posty: 844
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 10:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 307 times
Been thanked: 165 times

Post autor: unicorn »

Ja tam najchetniej mocuje figurki na podstawki wycięte z arkuszy plastikowych (za niewielkie pieniądze można kupic arkusze A4 na allegro lub w sklepach modelarskich).
Zaletą jest mozliwość tworzenia podstawek o dowolnych wymiarach (wycinamy takie jak chcemy).
Jest to tez wada - podstawki nie sa od razu gotowe - trzeba ciąć.
Moskit
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: środa, 16 maja 2007, 22:57

Post autor: Moskit »

A ja uzywam z GW. Nie ma co sobie glowy zawracac wyrobem wlasnym.
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Tu się nie zgodzę Moskit - wszystko zależy od skali w jakiej grasz, więc nie ma co generalizować. Dla skali 28 mm te z GW są spoko, ale widziałem dużo 'samoróbek' do tej skali i wyglądają naprawdę fajnie.
Kontakt tylko na maila
Moskit
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: środa, 16 maja 2007, 22:57

Post autor: Moskit »

No tak, do skali 1:72 sa zdecydowanie za duze.
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Zależy do jakich oddziałów - mam wszystkich skirmisherów i lekką piechotę na typowych GW 20x20mm i jest ok.
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
Bazyl
Appointé
Posty: 41
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 14:38
Lokalizacja: Dębica/Kraków
Kontakt:

Re: Podstawki w WAB

Post autor: Bazyl »

A co Panowie WAB-owcy myślicie np. o takich korkowych jak tu. Korek się nie będzie giął od klejenia? Jest wystarczająco sztywny na taki mały kwadracik?
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Podstawki w WAB

Post autor: GRZ »

Dla tych co chcą trochę tańsze 'podstawki' GW: Firma ta robi coś co się nazywa modular movement trays.
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1095472
Mozna to pociąć na podstawki: w jednej paczce ~25zł jest tego na 200 20x20 lub 128 25x25
Kawał plastiku grubości jakichś 3mm
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Grodzio
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 18:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Podstawki w WAB

Post autor: Grodzio »

Ja do swoich 1:72 zrobiłem podstawki z poliwęglanu o grubości 1mm (trzeba tylko ściągnąć 2 osłony jakie są przyklejone po obu stronach, zazwyczaj wygląda to jak biały arkusz, ale po ściągnieciu osłon jest przezroczysty). Sprzedawany na allegro w arkuszach na sztuki zazwyczaj 10x15 cm daje to ponad 30 podstawek 20mm z jednego arkusza. Jeden to koszt około 1,5-3zł. Zaletą poliwęglanu jest to że można go wyginać i się łatwo nie łamie, wszelkie markery się trzymają na jego powierzchni, a podstawki można bez problemu wycinać nożyczkami z takiego arkusza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - do końca XIX w.”