Age of Battles - Zvezda

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Pyrrus
Chasseur
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2007, 23:19

Age of Battles - Zvezda

Post autor: Pyrrus »

Witam Jest to mój pierwszy post na tym forum :)
Chciałbym poruszyć rozmowę na temat systemu bitewnego AoB (Age of Battles ) co sądzicie o tym systemie?? Ja osobiście zbieram figurki starożytne mam narzazie:
Kartagińską piechotę Zvezdy :) i Republikańską jazdę rzymską ,mam jeszcze jedno pytanie, czy posiada ktoś zasady gry AoB przy pomocy figurek starożytnych ??

Pozdrawiam :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Pyrrus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Witamy na forum!
System znam tylko z opisów w pudełkach Zvezdy więc nie bardzo sie moge wypowiedzieć :? Ale przynajmniej wybrałeś ładne figurki.
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Posiadam bitwę pod Maratonem w wydaniu Zvezdy oraz garść figurek hoplitów, peltastów... no i Persów.

Interesują Ciebie, Pyrrusie, zasady czy pokrótce streszczenie jak to wygląda?
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Pyrrus
Chasseur
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2007, 23:19

Post autor: Pyrrus »

Możesz streścić :) zasady bitwy pod Maratonem raczej mi się nie przydadzą, interesuje mnie coś związane z wojnami punickimi, ale i tak dziękuje :)
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Odkopałem wreszcie instrukcję. Kiedyś składałem figurki do tej gry i pociąłem sobie opuszki palców, więc powróciłem do gier żetonowych...

Kupujemy figurki za pieniążki (punkty) i ustawiamy sobie armię. "Ustawiamy", bo wojownicy walczą w oddziałach (na podstawkach), mają wtedy modyfikatory do morale itp. Poza podstawkami mogą działać w pojedynkę.

Każda z jednostek ma cechę Atak, Obrona i Ruch. Kiedy atakujemy - odejmujemy Obronę od Ataku i mamy przedział do wyrzucenia na k20. Oczywiście, są modyfikatory (do walki strzeleckiej, na przykład).

W walce "zespołowej" ważny jest też "duch bojowy" każdego oddziału. Jest on ustalany na początku każdej tury i zależy od takich czynników jak broniona własna flanka, obecność dowódcy, "muzyka", rozproszenie oddziału przeciwnika w tej samej bitwie itd. Różnica "duchów bojowych" oddziału atakującego i broniącego także modyfikuje rezultat walki...

Gracze poruszają się naprzemiennie - możliwe rezerwy, strzelanie, atak, ruch pozostałych oddziałów, rozstrzyganie walki (teraz dopiero). Jeden gracz skończy, drugi zaczyna powyższy cykl.

Poza tym specyfika poruszania takimi oddziałami, wpływ terenu - wzgórza, rzeki, drogi, lasy, doły... nawet zasady oblężnicze.

To tak w skrócie.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Pyrrus
Chasseur
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2007, 23:19

Post autor: Pyrrus »

Wygląda ciekawie dzięki za to streszczenie :) Mam do ciebie prośbę nie zeskanowałbyś mi zasad bitwy pod Maratonem. Byłbym ci wdzięczny :)
Pyrrus
Chasseur
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2007, 23:19

Post autor: Pyrrus »

Witam po długiej przerwie :)
Wracając do tematu udało mi się zdobyć instrukcje do gry AOB-Ancient, więc na prośbę mogę udostępnić na pw. Niestety jest po angielsku (szkoda że nie ma dobrego dystrybutora w Polsce) na moim poziomie edukacji (1 LO) nie mam jeszcze dobrze opanowanego języka angielskiego, więc czy mógł bym kogoś prosić o pomoc w tłumaczeniu?

Pozdrawiam

P.S. (do administracji) jeśli ten post może być uznany za jakikolwiek przejaw piractwa z góry przepraszam, chodzi mi jedynie o pomoc.
HAUSIK8
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 15 września 2008, 21:18
Lokalizacja: myszków

Post autor: HAUSIK8 »

Witam po raz pierwszy na forum, mógłbyś mi wysłać tą instrukcje na HAUSIK@op.pl
julek cezar
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 5 października 2008, 11:01
Lokalizacja: poludniowa Polska

Post autor: julek cezar »

Witam wszystkich. Niedawno zacząłem zbierać Rzymian z okresu wojen Cezara. Bardzo bym prosił o podesłanie mi na pw zasad do starożytności. Z góry bardzo dziękuję.
Awatar użytkownika
Gilgamesh44
Adjudant
Posty: 254
Rejestracja: środa, 10 października 2007, 17:02
Lokalizacja: s komputra

Post autor: Gilgamesh44 »

Polecałbym raczej zainteresowanie się DBA/WAB w zależności od preferencji. :P
"Jeśli będę zdrów, nie cierpienia Jonów bedą przedmiotem ich [Greków] gawęd, lecz ich własne"
Awatar użytkownika
Witzland
Sergent
Posty: 116
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 09:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Witzland »

Proszę przyślijcie mi na maila zasady Zvezdy - Age of Battles.

Mail: schutze@vp.pl
Da się grać nimi w średniowieczu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - do końca XIX w.”