WAB albo Impetus - Poszukuję graczy

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
Luthoruc
Tiro
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 2 lutego 2012, 10:27
Lokalizacja: Pomorze

WAB albo Impetus - Poszukuję graczy

Post autor: Luthoruc »

Witam

Czy ktoś z Was gra w którykolwiek z powyższych systemów? Czy ktoś z Was jest z terenów woj. pomorskiego? Poszukuję graczy, którzy mają już doświadczenie przede wszystkim w WAB-ie ale również oczekuję kontaktu od osób, które grają w Impetusie.

Chciałbym podjąć się gry w obydwu systemach, chociaż jak na razie jestem na etapie nauki zasad. Z tego co się zorientowałem, szukając na wielu forach wargamingowych to te systemy w ogóle się nie wdrożyły w Polsce, a na pewno Impetus. Kto wie, może ktoś w końcu "wyjdzie z ukrycia".

Pozdrawiam
L.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: WAB albo Impetvs - Poszukuję graczy

Post autor: Raleen »

Witaj

Może warto poszukać graczy grających w DBA i ich spróbować przekonać. W każdym razie ja graczy do DBA z Gdańska spotkałem, rok temu się trafili w Warszawie na turnieju naszej Ligii. Myślę, że jest spora szansa, że w to grywają. A ogólnie warto też być elastycznym jeśli chodzi o systemy, tym bardziej, że graczy do figurkowych gier historycznych nie ma wielu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Luthoruc
Tiro
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 2 lutego 2012, 10:27
Lokalizacja: Pomorze

Re: WAB albo Impetvs - Poszukuję graczy

Post autor: Luthoruc »

Ja sam jestem nowicjuszem, jeśli chodzi o wargaming historyczny. Z tego względu trochę trudno mi się odnaleźć. Nie wiem właśnie jakie są inne systemy historyczne, godne uwagi, a przede wszystkim na tyle popularne, żeby znaleźć gdzieś niedaleko graczy. Bez nich to bez sensu, żeby bawić się w takie rzeczy. Taki jest mój punkt widzenia :) Nie chcę grać sam ze sobą :mrgreen:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: WAB albo Impetvs - Poszukuję graczy

Post autor: Raleen »

Jak najbardziej Cię rozumiem - samemu to żadna zabawa. DBA jest zdecydowanie najpopularniejszym systemem, bo jednym z najprostszych. Teraz z tego co się orientuję jeszcze FOW (Flames of War), ale to jak wiadomo II wojna św.

Ogólnie, polecam też rozejrzeć się na forum, zawsze możesz popytać o to i owo, z pewnością Koledzy coś podpowiedzą. Jesteśmy otwarci na nowych graczy jak najbardziej. Gdybyś miał czas i możliwości po temu, warto w maju wpaść na konwent Grenadier do Warszawy (wstęp darmowy, noclegi darmowe w szkole - ew. z nocnym graniem - jesteśmy w stanie załatwić). Poza tym grywamy też w planszówki historyczne - bardzo pokrewne hobby i często bywa, że gracze sobie obie te formy wargamingu przeplatają.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Luthoruc
Tiro
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 2 lutego 2012, 10:27
Lokalizacja: Pomorze

Re: WAB albo Impetvs - Poszukuję graczy

Post autor: Luthoruc »

Siejesz ferment w mojej głowie Kolego 8-) Właśnie zastanawiałem się również nad planszówkami. Hmmm szczerze mówiąc poziom trudności zasad gry mi nie straszny. Po prostu zależy mi na fakcie, czy będę miał w miarę blisko partnerów do gry. Wizja wyjazdów po Polsce żeby móc zagrać mnie przeraża. Nie oznacza to, że mam coś przeciwko, ale nie chciałbym, żeby wyjazdy były dominujące.

Właśnie zacząłem szukać tematów dot. DBA. Faktycznie można znaleźć o wiele więcej na ten temat, jednak nadal będę szukać ludzi od impetusa czy WAB-a :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: WAB albo Impetvs - Poszukuję graczy

Post autor: Raleen »

Luthoruc pisze:Wizja wyjazdów po Polsce żeby móc zagrać mnie przeraża.
Nie, no taki szalony, żeby Ci proponować jeżdżenie po Polsce jako stałą metodę na znalezienie współgracza nie jestem.
Natomiast konwent jest raz w roku, drugi podobny jest w Niepołomicach we wrześniu. Żeby nie zawalać tematu, odsyłam do działów konwentowych.
Do planszówek historycznych masz np. w Gdańsku: SPIDIvonMARDER, chyba Derenga również. My też gramy w zaawansowane, nawet bardzo :) . Jest też u nas na forum większość dawnej redakcji Dragona (i w zasadzie tylko u nas) i wielu weteranów.
Ogólnie, wydaje mi się, że raczej gracze nie są zaszufladkowani do jednego systemu, tak że próbuj.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Luthoruc
Tiro
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 2 lutego 2012, 10:27
Lokalizacja: Pomorze

Re: WAB albo Impetvs - Poszukuję graczy

Post autor: Luthoruc »

Ok, dzięki.

Faktycznie im głębiej w las, tym więcej drzew. Zacząłem przeglądać działy z DBA, DBMM, szukać zasad etc. i dostaję powoli zawrotu głowy od natłoku informacji :)
QR
Chasseur
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 3 stycznia 2011, 17:01
Lokalizacja: Kobyłka

Re: WAB albo Impetus - Poszukuję graczy

Post autor: QR »

Witam
W Warszawie wbrew pozorom jest spora grupa graczy figurkowych.
Ja osobiście grywam w DBRa, DBA, czasami w FOGa, a ostatnio w Basic Impetus.
Szczególnie polecam tę ostatnią, prosta, szybka , można zagrać w średniowiecze i z małą dostawką w renesans.
Poza tym przepisy są za darmo na stronie Dadi&Piombo (po polsku).
Będę szukał kogoś na sobotę lub niedzielę do grania.
Pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - do końca XIX w.”