Washington's War (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XVI, XVII i XVIII wieku.
Awatar użytkownika
janekbossko
Sergent-Major
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 13 lutego 2007, 14:56
Lokalizacja: Szczecin

Re: Washington's War (GMT)

Post autor: janekbossko »

Tłumaczenie graficzne kart:

http://wyslijto.pl/plik/ar0t6hf72s
pietia2014
Adjudant
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 14 października 2014, 13:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Been thanked: 2 times

Re: Washington's War (GMT)

Post autor: pietia2014 »

Ktoś posiada może tłumaczenie kart bo linki nie działają?
pietia2014
Adjudant
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 14 października 2014, 13:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Been thanked: 2 times

Re: Washington's War (GMT)

Post autor: pietia2014 »

Czytałem sobie tłumaczenie zasad i jest tam błąd wg mnie. Napisano, że po karcie Lord North (tej kończącej wojnę) tasuje się talię. W angielskiej wersji językowej jest inaczej. Jak graliście?
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Washington's War (GMT)

Post autor: Leliwa »

pietia2014 pisze:Ktoś posiada może tłumaczenie kart bo linki nie działają?
Ja posiadam, bo ja tłumaczyłem.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
pietia2014
Adjudant
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 14 października 2014, 13:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Been thanked: 2 times

Re: Washington's War (GMT)

Post autor: pietia2014 »

Będę wdzięczny za udostępnienie. A jak grałeś z tym Lordem North?
pietia2014
Adjudant
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 14 października 2014, 13:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Been thanked: 2 times

Re: Washington's War (GMT)

Post autor: pietia2014 »

Zapytałem o tego Northa na BGG i ktoś potwierdził. Czyli nie tasujemy talii po karcie Upadek Rządu Northa. Uwaga zatem na instrukcję polską - zawiera błąd w tłumaczeniu w tym miejscu.
Leliwa, mogę liczyć na Twoje karty pl.?
pietia2014
Adjudant
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 14 października 2014, 13:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Been thanked: 2 times

Re: Washington's War (GMT)

Post autor: pietia2014 »

Moja prośba o udostępnienie tłumaczenia kart wciąż aktualna. Może ktoś jeszcze poza Leliwą tłumaczył i mógłby się podzielić. Czyli pytam nie o to kto ma tłumaczenie, tylko kto udostępni.
fanatyk
Appointé
Posty: 41
Rejestracja: czwartek, 24 grudnia 2015, 12:53

Re: Washington's War (GMT)

Post autor: fanatyk »

Czy można prosić o udostępnienie tłumaczenia kart lub mail na ajmwdt@gmail.com?
krajarek
Sergent-Major
Posty: 156
Rejestracja: czwartek, 2 września 2010, 08:55
Lokalizacja: Księstwo Siewierskie

Re: Washington's War (GMT)

Post autor: krajarek »

Jako ze zaczynam przygodę z WWR, krótkie pytanie, żeby rozwiać niejasności:
Instrukcja pkt 6.34.C.iii, sama końcówka: "Jeśli karta wskazuje obecny rok lub poprzedni, wówczas gra kończy się i określony jest zwycięzca". Ten rok "poprzedni" traktujemy literalnie (czyli jak będę dwa lata wcześniej, to nie dotyczy) ?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Washington's War (GMT)

Post autor: Raleen »

Podejrzewam, że cofanie się bardziej wstecz będzie bez sensu, bo gracze mogą nie pamiętać pewnych zdarzeń. Zazwyczaj w takich sytuacjach chodzi o rok bezpośrednio poprzedzający.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
krajarek
Sergent-Major
Posty: 156
Rejestracja: czwartek, 2 września 2010, 08:55
Lokalizacja: Księstwo Siewierskie

Re: Washington's War (GMT)

Post autor: krajarek »

Niekoniecznie tak. Myślę, że nie ma znaczenia jaka sytuacja była na planszy X lat wcześniej i przy określeniu zwycięzcy rozpatrujemy aktualną sytuację na planszy. Na ten moment gram sam ze sobą w ten sposób, że ów "poprzedni" rok traktuję jak jakikolwiek z poprzednich. Ale muszę przyznać, że poza tą jedną niejednoznacznością jak na razie sama gra i jej instrukcja nie sprawiają większych problemów w interpretacji.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Washington's War (GMT)

Post autor: clown »

Niekoniecznie tak. Myślę, że nie ma znaczenia jaka sytuacja była na planszy X lat wcześniej i przy określeniu zwycięzcy rozpatrujemy aktualną sytuację na planszy. Na ten moment gram sam ze sobą w ten sposób, że ów "poprzedni" rok traktuję jak jakikolwiek z poprzednich.
Jest dokładnie tak jak piszesz - konkretny przykład: mamy rok 1783 i zagrana jest karta upadku rządu Lorda Northa z datą 1779, to gra kończy się w tym etapie. Jest to błąd polskiego tłumaczenia. "Preceding" nie oznacza roku poprzedniego, tylko odnosi się do wszystkich kart z "poprzednimi", czyli "wcześniejszymi" latami. W polskim tłumaczeniu jest zwrot "obecny rok lub rok poprzedni" i jest to błąd. Twoja interpretacja jest prawidłowa.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Washington's War (GMT)

Post autor: Raleen »

Dam znać osobie, która tłumaczyła zasady co do tej rozbieżności, żeby sprawdziła i poprawiła.

Natomiast jak to tam jest w tej grze, ja jej nie znam, wiem ogólnie że to sformułowanie często pojawia się w takiej niedookreślonej formie, w każdym razie spotkałem się z tym, temu tak napisałem.

Leliwę trzeba zawołać, on jest specem od tej gry.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Re: Washington's War (GMT)

Post autor: jacus1944 »

Panowie już niebawem wydana zostanie 3 edycja gry. Zastanawiam się czy warto się skusić...to takie CDG, tj. albo wydarzenie albo pkt. operacyjne? Jest coś co wyróżnia tę grę? Będę wdzięczny za rekomendację doświadczonych graczy.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Washington's War (GMT)

Post autor: Neoberger »

Ta gra to wersja pierwszej gry CDG - We the People.
Z tego powodu jest to chyba najsłabsza pozycja w tym systemie.
Ale są ludzie, którzy uwielbiają ten konflikt, nie chcą łapać Waszyngtona i dobrze się w grze bawią.

https://boardgamegeek.com/boardgame/620/we-people
Berger
ODPOWIEDZ

Wróć do „XVI-XVIII wiek”