Wilderness War (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XVI, XVII i XVIII wieku.
Frank Drebin
Caporal-Fourrier
Posty: 88
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2019, 22:13
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Wilderness War (GMT)

Post autor: Frank Drebin »

Hej czy ktoś mógłby mi pomóc o co chodzi w tym punkcie:
12.21 Each space, except the space being supplied, must have at least one of the following characteristics:
Water-connected to each adjacentspace in the chain (including the supplied space, if adjacent)?
Bolid
Caporal-Fourrier
Posty: 92
Rejestracja: piątek, 27 września 2019, 21:22
Has thanked: 68 times
Been thanked: 25 times

Re: Wilderness War (GMT)

Post autor: Bolid »

Każda przestrzeń [każde pole chyba], z wyjątkiem przestrzeni będącą zaopatrzaną, musi mieć przynajmniej jedną z następujących cech:
połączenie wodne do każdej sąsiedniej przestrzeni w łańcuchu (wliczając przestrzeń zaopatrzaną, jeśli [jest ona] sąsiadująca).
Frank Drebin
Caporal-Fourrier
Posty: 88
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2019, 22:13
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Wilderness War (GMT)

Post autor: Frank Drebin »

Dzięki, ale przetłumaczyleś to dosłownie, zamysł autora był chyba inny. Tu bardziej chodzi o przedłużenie linii zaopatrzenia o kolejne pole.
Bolid
Caporal-Fourrier
Posty: 92
Rejestracja: piątek, 27 września 2019, 21:22
Has thanked: 68 times
Been thanked: 25 times

Re: Wilderness War (GMT)

Post autor: Bolid »

Frank Drebin pisze: wtorek, 26 grudnia 2023, 10:35 Dzięki, ale przetłumaczyleś to dosłownie, zamysł autora był chyba inny. Tu bardziej chodzi o przedłużenie linii zaopatrzenia o kolejne pole.
No, nie dałeś większej całości; dałeś tylko jedną cechę. Bez znajomości gry nie do końca dało się tego rozkmninić tak na szybko. Tak że nie napisałeś, czego nie rozumiesz, albo: jak to rozumiesz, że według ciebie jest bez sensu i trzeba inaczej podejść.
Frank Drebin
Caporal-Fourrier
Posty: 88
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2019, 22:13
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Wilderness War (GMT)

Post autor: Frank Drebin »

Bolid pisze: wtorek, 26 grudnia 2023, 17:40
No, nie dałeś większej całości; dałeś tylko jedną cechę. Bez znajomości gry nie do końca dało się tego rozkmninić tak na szybko. Tak że nie napisałeś, czego nie rozumiesz, albo: jak to rozumiesz, że według ciebie jest bez sensu i trzeba inaczej podejść.
Nie sądziłem, że ktoś będzie to tłumaczył z marszu nie znając gry. Bo nie chodzi tu o znajomość angielskiego samego w sobie, a o to co autor chciał przekazać i jak to jest rozumiane. W moim zamyśle nie chciałem nic nikomu sugerować, ażeby sprawdzić czy mój tok rozumowania danego przepisu jest prawidłowy. Zresztą w tej instrukcji jest więcej takich nieścisłości.
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Wilderness War (GMT)

Post autor: Dajmiech »

Frank Drebin pisze: wtorek, 26 grudnia 2023, 01:27 Hej czy ktoś mógłby mi pomóc o co chodzi w tym punkcie:
12.21 Each space, except the space being supplied, must have at least one of the following characteristics:
Water-connected to each adjacentspace in the chain (including the supplied space, if adjacent)?
Chodzi o to, że pole przez które przebiega linia zaopatrzenia (nie licząc pola, gdzie znajduje się zaopatrywana jednostka/jednostki) musi spełniać przynajmniej jeden z wymienionych warunków. Zacytowany fragment mówi o tym, że jednym z tych warunków jest połączenie drogą wodną (rzeka lub jezioro z przerywaną linią) z poprzedzającym i następnym polem w linii zaopatrzenia, w tym również z polem z zaopatrywanym wojskiem, jeśli z takowym sąsiaduje. Linia zaopatrzenia może też przebiegać przez wszystkie czyste pola (dosłownie "rolnicze" - "cultivated") oraz pola z własnymi fortyfikacjami lub znacznikiem "amphibious landing".

W praktyce oznacza to, że żeby można było ciągnąć linię zaopatrzenia przez pole leśne/górskie, pole to musi posiadać albo połączenia wodne z sąsiednimi polami tejże linii zaopatrzenia, albo przyjazną fortyfikację (fort lub palisadę).

Może się to początkowo wydawać skomplikowane, ale w praktyce jest proste, chętnie wyjaśnię ewentualne wątpliwości.
Frank Drebin
Caporal-Fourrier
Posty: 88
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2019, 22:13
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Wilderness War (GMT)

Post autor: Frank Drebin »

Dajmiech rozłożyłem mapę ustawiłem kilka żetonów i wszystko stało się jasne. Pole niespełniające danych cech nie może być w linii zaopatrzenia. W razie pytań będę pisał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XVI-XVIII wiek”