Druga "wojna stuletnia" - 1697-1789

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XVI, XVII i XVIII wieku.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Druga "wojna stuletnia" - 1697-1789

Post autor: Leliwa »

Wśród najświeższych zapowiedzi dwie ciekawe pozycje (w tym nieco bardziej szczegółowa gra o wojnie 1755-1763 w Ameryce "Bayonets and Tomahawks" autorstwa Kanadyjczyka z Quebecu, z pochlebną opinią Volko Ruhnke) i jedna prawdziwa bomba - przynajmniej dla mnie.

Ta bomba to "Imperial Struggle - The Second Hundred Years War 1697-1789". Autorami są twórcy "Twilight Struggle".

https://www.gmtgames.com/p-599-imperial-struggle.aspx

Ciekawe czy dla was też?

To tak odnośnie pytania, które Raleen zadał mi w Muszynie.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Druga "wojna stuletnia" - 1697-1789

Post autor: Raleen »

O tym to wiem już od jakiegoś czasu, że to robią. Pytanie kiedy zrobią i na ile to będzie odcinanie kuponów od pierwowzoru tej gry, czyli Twilight Struggle.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Druga "wojna stuletnia" - 1697-1789

Post autor: Leliwa »

Dopiero wczoraj ją zaanonsowali. Po drugie, patrząc na nazwiska autorów i fakt, że ich inne dzieło TS jest największym przebojem GMT, to może szybko wejść do sprzedaży.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Druga "wojna stuletnia" - 1697-1789

Post autor: Raleen »

Zgadza się. Ja bym się nie obawiał o chętnych tylko czy oni mają już grę dostatecznie przygotowaną i przetestowaną.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Druga "wojna stuletnia" - 1697-1789

Post autor: Leliwa »

Raleen pisze:Zgadza się. Ja bym się nie obawiał o chętnych tylko czy oni mają już grę dostatecznie przygotowaną i przetestowaną.
Tak, to podstawowe pytanie. Ważne kto jest developerem i jaki ma stosunek do swej pracy. Bo w GMT są i gry bardzo starannie przygotowana i byle jak. Być może projekt ten był już od dawna przygotowywany i testowany?

Tak jak sądziłem Imperial Struggle - 766 preorderów w 3 dniu, Holland'44 - 390, Bayonets & Tomahawks - 239. Nie zdziwię się jak imperialni szybko przeskoczą do Charging, przed takiego np Pendragona, mimo że on ma już ponad 1500 preorderów. A przewidywany jest na 2 kwartał następnego roku podobnie jak At Any Cost na który czekam.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Druga "wojna stuletnia" - 1697-1789

Post autor: Leliwa »

Raleen pisze:Zgadza się. Ja bym się nie obawiał o chętnych tylko czy oni mają już grę dostatecznie przygotowaną i przetestowaną.
Jeśli nie robią gier w ten sposób co Richard Berg, tylko sami kilka lat pracują nad nią, to bym się nie martwił o staranność.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XVI-XVIII wiek”