Pax Renaissance (Sierra Madre Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XVI, XVII i XVIII wieku.
deem
Carabinier
Posty: 29
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 22:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Pax Renaissance (Sierra Madre Games)

Post autor: deem »

Nie wydaje mi się, żeby któraś strona planszy była silniejsza. Natomiast dosyć często czynnikiem decydującym w naszych rozgrywkach było to, że większość graczy skupiła się na jednej części i odpuścili pojedynczemu graczowi drugą.
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pax Renaissance (Sierra Madre Games)

Post autor: ghostdog »

My staraliśmy sie rywalizować o względy raczej na jednym kierunku.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Pax Renaissance (Sierra Madre Games)

Post autor: Leviathan »

Zapraszam do lektury tekstu na temat Pax Renaissance na Board Times:

Pax Renaissance, czyli zostań bankierem. Recenzja
Pax Renaissance dołącza obok wcześniejszej Pax Porfiriany do listy moich ulubionych gier. To szybki tytuł o olbrzymiej regrywalności. Ze świetnym historycznym tłem i z multum możliwości. Polecam ją każdemu kto poszukuje karcianki z interesującym settingiem, w której trzeba nieźle się nagimnastykować intelektualnie. Zasady nie należą do najprostszych, ale jeżeli sięgniecie już po ten tytuł, to apeluję: nie rezygnujcie po pierwszej partii. Dajcie mu kolejne dwa, trzy podejścia, a gwarantuję, że odkryjecie prawdziwą perełkę.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Pax Renaissance (Sierra Madre Games)

Post autor: clown »

Takie tępaki jak ja będą pewnie potrzebowali z dziesięciu podejść, bo nadal nie rozumiem co i jak w tej grze :lol:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Królik
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 20 października 2009, 12:55
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Pax Renaissance (Sierra Madre Games)

Post autor: Królik »

Kto zgrywa na tyle, iż reszta wierzy, że on rozumie to wmawia im że wygrał.
Ja wczoraj nie wygrałem, jak widać za mało wyszczekany byłem - krótko mówiąc gra do piwa i precli.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Pax Renaissance (Sierra Madre Games)

Post autor: RAJ »

Nie rozumiem na czym polega wasz problem z tą grą.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Pax Renaissance (Sierra Madre Games)

Post autor: clown »

Raj - a czy ty masz jakiś problem? Nie pytam o grę tylko tak ogólnie zapytuję.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Miku
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 17:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: Pax Renaissance (Sierra Madre Games)

Post autor: Miku »

Królik pisze:Kto zgrywa na tyle, iż reszta wierzy, że on rozumie to wmawia im że wygrał.
Ja wczoraj nie wygrałem, jak widać za mało wyszczekany byłem - krótko mówiąc gra do piwa i precli.
Kto ostatnio pił piwo i jadł precle niech pierwszy rzuci kostką :twisted:
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pax Renaissance (Sierra Madre Games)

Post autor: ghostdog »

Samo piwo do gry wystarczy?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Pax Renaissance (Sierra Madre Games)

Post autor: RAJ »

Postaram się napisać tak aby nawet upośledzony to zrozumiał.
Kilka osób stwierdziło, że ma problem z PR. Czy to z zasadami czy czymś innym. Napisałem więc, że nie rozumiem na czym polega wasz problem z grą, bo ja nie widzę w niej nic co mogło by takie problemy powodować.
Dostatecznie łopatologicznie?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Królik
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 20 października 2009, 12:55
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Pax Renaissance (Sierra Madre Games)

Post autor: Królik »

Hmm...
Wydawało mi się że te kilka osób pisało sarkastycznie, ja przynajmniej taki miałem zamar, ale chyba nie wyszło...
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Pax Renaissance (Sierra Madre Games)

Post autor: RAJ »

sarkazm «złośliwa ironia, drwina lub szyderstwo»

Jesteście pewni że użyliście właściwego słowa?

Przyjmując, że tak, to nie rozumiem skąd te sarkastyczne wypowiedzi? Nie kojarzę, aby pojawiały się w takiej ilości w kontekście innych gier.
Ale żeby was trochę uspokoić, nie chodziło mi tylko o ostatnie wypowiedzi w tym wątku ale również trochę starszych.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pax Renaissance (Sierra Madre Games)

Post autor: ghostdog »

Trochę nie rozumiem o co chodzi? Jednym gra sie moze podobać a innym nie. To ze instrukcja jest "specyficzna" to prawda. Pomagają pliki z BGG. Mnie i mojemu koledze gra sie bardzo spodobała mimo swojej "specyficzności". Jest wciągająca, wymaga bardzo dużo myślenia, obserwowania. Czego chcieć wiecej?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Pax Renaissance (Sierra Madre Games)

Post autor: RAJ »

ghostdog pisze:Trochę nie rozumiem o co chodzi? Jednym gra sie moze podobać a innym nie. To ze instrukcja jest "specyficzna" to prawda. Pomagają pliki z BGG. Mnie i mojemu koledze gra sie bardzo spodobała mimo swojej "specyficzności". Jest wciągająca, wymaga bardzo dużo myślenia, obserwowania. Czego chcieć wiecej?
W 100% się zgadzam (choć nie rozumiem na czym polega specyficzność instrukcji, może dlatego że czytałem poprawioną wersję) i nie rozumiem o co chodzi, stąd moje pytania.
Skąd ten sarkazm?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Pax Renaissance (Sierra Madre Games)

Post autor: Leo »

Co do recenzji - ciekawa i interesująco napisana. Mam jednak dwie uwagi do jej autora (nie wiem pod jakim nickiem działa na tym forum):

1. W fabularnym wstępie pojawia się sformułowanie o "osławionej Victorii". Słowo "osławiony" oznacza "okryty złą sławą". A chyba nie o taką tu chodziło.
2. Biały kolor w grze symbolizuje katolików, czerwony protestantów. I jedni, i drudzy są chrześcijanami.

Pozdrawiam :)
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „XVI-XVIII wiek”